Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha pár órára a családtagok...

Ha pár órára a családtagok vigyáznak a babátokra megfogadják a jó tanácsokat vagy semmit nem úgy csinálnak, mint ahogyan arra megkérted őket? (pl etetés, játék, altatás stb. )

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Még véletlenül sem úgy ahogy kéne.... :( De még a drága apuka sem, hiába rágom a szájába, mielőtt elmegyek itthonról... :(
2010. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
anyám mindent megfogad. tudja, hogyha nem teszi, akkor többet nem viszem, és kész. rá lehet bízni a dolgokat. mindent pontosan úgy csinál, ahogy kérem.
2010. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én eddig csak édesanyámra bíztam 2-3 órára a lányomat. 3 hónapos. Anyukám mindent úgy csinált ahogy mondtam. Meg sem fordult a fejében hogy másképp csinálja.
2010. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

16 hós a babám még nem hagytuk családtagokra. Anyára még rá is bíznánk, ő sokat van velünk és ismeri a szokásokat, be is tartja, de a párom szüleire még úgy sem nagyon merjük hagyni, ha ott vagyunk. :) Idősek, fizikailag nem nagyon bírnának vele, de amit művelnek mikor együtt vannak... Pl. a nyáron jön be anyósom és kérdezi, hogy evett már a gyerek paradicsomot? Mondom még nem. Hát, mostmár igen! - és vigyorog. Előveszi a hűtőből a kinder szeletet, mutogatja a gyereknek, akinek egyből csillan a szeme, hogy mi is az, utána megkérdezi, hogy ugye ilyet ehet? Ezek után hogy mondjam, hogy nem kéne, mert nem nagyon akarjuk édességre szoktatni... Vagy pl. most télen bejött a mandarin. A fiam még nem evett előtte, kérdezi, hogy eheti-e. Mondom neki, hogy még nem evett, esetleg egy falatot, vagy egy gerezdet, nehogy allergiás legyen, vagy fájjon a pocija estére (ez már délután volt), fő az óvatosság. Bólogat, mint aki érti, de azért nyomja a gyerek szájába egymás után, hogy nahát, ízlik neki... A papa meg félérett barackkal etette a nyáron a fáról mosatlanul. Múltkor kérdezi, mit adjon ebédre, mondjuk, hogy rizst, én meg katonázok neki husikát - erre elkezdi sült krumplival etetni. És még sorolhatnám! Úgyhogy rájuk biztos nem bízzuk még egy darabig, mert egyszerűen nem azt csinálják amit kérünk, vagy pont az ellentettjét!


Fú, bocs, hogy sokat írtam, kicsit kipanaszkodtam magam. :)

2010. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám mindent úgy csinál,ahogy mi is szoktunk,ha nem tud valamit felhív és megkérdezi.


Anyósom semmit nem úgy csinál,de nem lenne ez annyira nagy baj,az viszont óriási hiba hogy nem is figyel arra hoyg a gyereknek mi a jó,hanem azt nézi hogy saját magának mi a jó,vicces,stb.. (pl a gyerek nem szeret úgy kézben lenni,hoyg félig hanyatt van döntve,múltkor így tartotta a gyerek üvöltött,ő meg csak mondta neki hoyg nahát,miabaj,ne kiabálj,mért sírsz,de nem változtatott volna a pózon...grrrr).Ha meg nem tud valamit,nem kérdez,megpróbálja a maga gondolatai szerint megoldani. Sosem bíznám rá úgy,hoyg nem vagyok a közelben.

2010. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét nagyi betartja a szabályokat. Már az elején tisztáztuk, hogy nincs agyontutujgatás, kényeztetés stb. Volt, amit nehezen fogtak fel, pl. hogy miért nem adhatnak játszócumit a kisfiunknak.
2010. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk csak após a nehéz eset. Pár hétre rá, miután kiderült, hogy a kisfiunk tejallergia gyanús tejszínhabot tömött szájába, győztem kitörölgetni. Amúgy minden kaját megnyalat vele. Más probléma nincsen, bár még nem vigyáztak rá mert vidékiek, így ha megyünk, több napra megyünk.
2010. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk tuti nem úgy csinálja, csak úgy tesz.Ezt onnan tudom, hogy amikor a bátyám gyerekeire vigyázott, ott is úgy csinálta a dolgokat, ahogy neki jó volt.Én mindig tudtam róla, de a testvéremék nem.

Anyósomra nem bíznám, mert az még magától nem tudná kitalálni mit kell vele csinálni ha sír, stb. kérdezni persze meg nem kérdezne.A gyerek amúgy sincs hozzászokva, mert ritkán jön.Sok a dolga!Munkanélküli:)

2010. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok-sok választ!

2010. jan. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!