Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell ennie egy 7 hónapos gyereknek?

Figyelt kérdés
Reggel és este kap tápszert, közben meg gyümölcsöt és főzeléket. Mennyi időnek kellene eltelnie két etetés között? A reggeli tápszer után 3- óra múlva adhatom neki a gyümölcsöt? nagy baj ha a tízórai, uzsonna után, de sokszor még az ebéd után is alig bír ki 2-3 órát? Jóformán csak tápszerrel lakik jól (260 ml). De 260 g főzeléket meg nem eszik meg.
2010. jan. 8. 12:58
 1/7 anonim válasza:
Dehogy baj a kisbabáknak nem szabad éheznie hiszen babakorban mindenki duci de a járással bőven ledolgozzák idővel. Úgyhogy nyugalom csak kapjon sok-sok gyümölcsöt és zöldséget nyugodtan:) Jó babázást!
2010. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem pár nap múlva lesz 8 hós a kislányom,és nem mindig telik el 3 óra az étkezések közt. Vannak ételek amiktől jobban jóllakik,vannak amiktől kevésbé.

Pl ha gyümölcsöt eszik,azután hamarabb éhes lesz.

2010. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gond, ha mondjuk ebéd után két három órával már éhes? Főzeléket kap 210 ml körül.... mennyi időt kellene kibírnia?
2010. jan. 18. 07:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre nincs szabály. Lehet, hogy az ő anyagcseréje gyors, hamar feldolgozza az ételt... Hány kilós a babád? Lehet, hogy esetleg szomjas? Először adj neki inni, ha mégsem nyugszik meg, akkor adj neki enni is. Te látod rajta, hogy mennyit kíván...
2010. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
7,5 hónapos, 11 kg :)
2010. jan. 18. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy évesen szoktak a babák 10 kg körül lenni, szóval jól fejlett, de majd ha már többet mozog akkor megáll a gyors súlygyarapodás. Éheztetni akkor sem szabad.
2010. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7 hónapos,8kg 70cm.Alig eszik.Reggel 8 körül tápszer:kb 150ml,ebédig kb 5 kanálka gyümölcs,ebédre kb fél üvegnyi főzelék, du 4 körül gyümölcs gabonával,vagy gyermek grízzel,vagy babakeksszel,vagy 100ml körüli tápszer,estére és éjjelre tápszer.

Csak azért írtam,mert én meg attól vagyok kész hogy ilyen keveset eszik.Ha netalán sikerül fél üvegnél több papit megennie,akkor előfordul hogy kihányja,ezért nem is erőltetem,nem mókázom neki,egyen annyit amennyi jól esik.

Ja és nem sovány,sőt nagyon formás,combos kis fickó.

2010. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!