Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nővérem életvitele...

Szerintetek nővérem életvitele hogyan hat a kislányukra?

Figyelt kérdés

Először is nagyon szeretem nővérem, csak nem értem, hogy miért ilyen életet élnek. Tudom, semmi közöm hozzá, de az unokahúgomért aggódok egy kicsit.

A kislány másfél éves, abból áll egy napjuk, hogy reggel elindulnak valahova (barátnő, vásárlás, de nem ilyen gyerekprogramokra, vagy esetleg nagy ritkán egy játszótérre), aztán elmegy vagy anyukánkhoz, vagy anyósához, ott megebédelnek, nagymama lefekteti a kislányt, addig nővérem megint elmegy valahova, délután a nagymama vagy az apuka vigyáz a gyerekre, este 9-10 körül meg hazaesnek, akkor van fürdetés, alvás. Hétvégén szintén valamelyik nagymamánál vannak, egy napot ott alszik, mert ugye bulizni el kell menni minden héten. És mindezek akkor is, ha a gyerek beteg, 39 fokos lázzal simán ugyanígy ráncigálja.

Kb. 1 éve ez megy, én tényleg csak a kislányt sajnálom, hogy alig lát valamit az anyjából és egész nap húzza-vonja maga után, a gyerek igényei meg az utolsók. És úton van a tesó is, 2 gyerekkel meg nem tudom, mit fog kezdeni.

Beleszólni nem akarok, mert tényleg nem az én dolgom, csak nekem nagyon szúrja a szemem és bánt, hogy ennyire nem figyel a kislányára.

Nektek mi a véleményetek erről? Én mit tudnék tenni, van-e ahhoz jogom, hogy egyáltalán felhozzam a témát? Vagy ha Nekik így jó, akkor ne szóljak bele? (Amúgy jóban vagyunk, csak tényleg nem tudom, hogy hol a határ jelen esetben a "tanács, észrevétel" és a "belepofázás" között...). Vagy ez normális életvitel egy kisgyerekkel?

Köszi a válaszokat!


2014. júl. 15. 09:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Akkor inkább már jobb lenne, ha ott élnének a mamával, vagy a mama élne velük. Heti egy-két alkalommal rendben van, hogy leadja a kicsit, ha már van rá lehetőség, de azért nem kellene rendszert csinálni belőle. Ha meg beteg is a gyerek, akkor legyen szépen otthon, ágyba dugva; nála nem lehet fontosabb semmilyen buli.


Ettől függetlenül nem kellene beleszólnod. Esetleg felajánlhatod a segítséged, hogy vigyázol rá valamikor náluk.

2014. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

Messziről erre nehéz bármit is írni. Alapvetően nagyon helyes, hogy a testvéred élete nem állt meg attól, hogy anya lett. Ez nagyon fontos! Sokkal jobb egy boldog anyát kapni kevesebb időre, mint egy frisztrált, lestrapáltat egész napra.

Ha a gyerek nincs elhanyagolva, ha az anya érezteti vele a szeretetet és sokat foglalkozik vele, akkor nincs baj szerintem.

2014. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek mindkét válasszal. Én is afelé hajlok, hogy nem szabad beleszólnom. Az is igaz, hogy nem kell a gyerek előtti életről lemondani, nekem nem is ezzel van a bajom, hanem a mértékkel. Nincs elhanyagolva, de szerintem fontos az együtt töltött idő, amiből Náluk igen kevés van.

Én nem igazán tudok Nekik segíteni, nálunk is 3 kicsi van, 4, netalán 5 gyerekkel már én sem bírok.

2014. júl. 15. 09:58
 4/27 anonim ***** válasza:
43%

Nekem csak az szúrja a szememet leginkább, hogy a kicsit igényeit nem igen veszi figyelembe, húzza-vonja, holott a kicsiknek kell az állandósság, az otthon nyugalma, játék anyával-apával. Nem mindig menni-menni.

Kisfiammal most voltunk nyaralni nagyszülőkkel, másfél éves, anyuék állandóan vitték a partra, a főutcába, a medencéhez stb.... a gyerek nem volt szinte soha az apartmanban és állandóan nyűgös volt a sok inger miatt. Itthon azt szokta meg hogy elmegyünk a boltba utána pedig itthon vagyunk, bent vagy kint az udvaron, kényelmesen. Persze viszem én is erre-arra ha van program vagy megyünk vásárolni stb... de ezek nálunk ritkán vannak.

Nekem úgy tűnik, hogy a tesód szereti folyamatosan lepasszolni a gyereket, és minden fontosabb mint a kislány... Ez nem helyes.

Nem tudom, hogy van e jogod beleszólni, talán inkább a szüleiteknek kellene bátorságot venni és rászólni. Ha a szülő mondja az mindig más.

2014. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem van jogod beleszólni mert testvérek vagytok, és a testvéri kapcsolat különleges :-). Szóval ki más ha nem te? Próbáld felnyitogatni a szemét, pl. hogy ezek az idők nem jönnek vissza. Utána már késő sírni, hogy nem olyan a viszonya a gyerekkel, nincs bizalom stb. Bár értelme nem tudom hogy van-e, mert akiből ez nem jön ösztönösen annak hiába mondod.
2014. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem,ha jóban vagytok,óvatosan hozd fel neki a témát,de persze ne erőltesd,és ne sértsd meg. Amúgy szerintem nem,nem jó ez az életvitel a gyereknek. Az addig rendben van,hogy nem kell eltemetni magát valakinek mert anya lett,de igenis kell változtatni,és vannak dolgok amikről le kell mondani. Nekem a gyerek érdeke az első,és azután jöhet barátnő,vásárlás,akármi,de nem így,hogy minden nap a nővéredről szól,a kislányát meg csak úgy mellékesen hurcolja magával. Szórakozni is lehet,de szerintem ha gyereket szült valaki,akkor nem a heti buliknak kéne a fontosnak lenni. Ha meg ez a fontos,akkor várt volna a gyerekkel.
2014. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló,pont az derül ki a leírásból,hogy nem tölt elég időt a gyerekével,mert fontosabb a saját dolga meg a bulizás.
2014. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

"Kisfiammal most voltunk nyaralni nagyszülőkkel, másfél éves, anyuék állandóan vitték a partra, a főutcába, a medencéhez stb.... a gyerek nem volt szinte soha az apartmanban és állandóan nyűgös volt a sok inger miatt. Itthon azt szokta meg hogy elmegyünk a boltba utána pedig itthon vagyunk"


Igen, a tiéd azt szokta meg, hogy max. boltba mentek és otthon van. A kérdében szereplő gyerek meg mást szokik meg. Neki az lesz a természetes. Mindenki másképp csinálja.

2014. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem akarok vitát generálni, de nem az a kérdés, hogy a gyerek mit szokik meg és mi a természetes Neki... Ha minden reggel péppé vered, azt is megszokja, attól még nem jó Neki, már bocsánat a hülye példáért. A gyerekek nagyon rugalmasak, gyorsan alkalmazkodnak, de hol az a határ, ami már nem a gyerek érdeke?
2014. júl. 15. 11:52
 10/27 anonim ***** válasza:
41%

Egyetertek a 4-essel! A kisgyereknek kell az allandosag, a kovetkezetesseg es a rendszer az eleteben. Aki olvasott mar valaha is egy kis pszichologiat, az nem jon itt azzal, h az is jo, ha hurcolasznak egy kisgyereket minel tobb helyre, m egyreszt ugysem tudja felfogni, h hol van es ertekelni, h most epp medenceben, strandon, foutcan stb. helyen van, vagy legalabbis nem ugy, ahogyan a szulei kepzelik, h felfogja.


Egyetertek azokkal is, akik amellett vannak, h beszelj a testvereddel. Elvegre egy csalad vagytok, raadasul a leirasod alapjan jol kijottok egymassal. En soha nem veszem tamadasnak az ocsem kritikajat, m tudom, h joszandekkal teszi es jot akar nekem, tehat a minimum az, h vegiggondolom, ha mond vmi olyat, amiben esetleg nem egyezik a velemenyunk.

2014. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!