Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nővérem életvitele...

Szerintetek nővérem életvitele hogyan hat a kislányukra?

Figyelt kérdés

Először is nagyon szeretem nővérem, csak nem értem, hogy miért ilyen életet élnek. Tudom, semmi közöm hozzá, de az unokahúgomért aggódok egy kicsit.

A kislány másfél éves, abból áll egy napjuk, hogy reggel elindulnak valahova (barátnő, vásárlás, de nem ilyen gyerekprogramokra, vagy esetleg nagy ritkán egy játszótérre), aztán elmegy vagy anyukánkhoz, vagy anyósához, ott megebédelnek, nagymama lefekteti a kislányt, addig nővérem megint elmegy valahova, délután a nagymama vagy az apuka vigyáz a gyerekre, este 9-10 körül meg hazaesnek, akkor van fürdetés, alvás. Hétvégén szintén valamelyik nagymamánál vannak, egy napot ott alszik, mert ugye bulizni el kell menni minden héten. És mindezek akkor is, ha a gyerek beteg, 39 fokos lázzal simán ugyanígy ráncigálja.

Kb. 1 éve ez megy, én tényleg csak a kislányt sajnálom, hogy alig lát valamit az anyjából és egész nap húzza-vonja maga után, a gyerek igényei meg az utolsók. És úton van a tesó is, 2 gyerekkel meg nem tudom, mit fog kezdeni.

Beleszólni nem akarok, mert tényleg nem az én dolgom, csak nekem nagyon szúrja a szemem és bánt, hogy ennyire nem figyel a kislányára.

Nektek mi a véleményetek erről? Én mit tudnék tenni, van-e ahhoz jogom, hogy egyáltalán felhozzam a témát? Vagy ha Nekik így jó, akkor ne szóljak bele? (Amúgy jóban vagyunk, csak tényleg nem tudom, hogy hol a határ jelen esetben a "tanács, észrevétel" és a "belepofázás" között...). Vagy ez normális életvitel egy kisgyerekkel?

Köszi a válaszokat!


2014. júl. 15. 09:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%
Jaj ne túlozzunk a gyereknek jó a változatosság,ugyanis sokkal jobban fejlődik,mintha az anyja csak a boltba megy vele,meg otthon van.Mindenki úgy él ahogy akar,szerintem sokkal jobb ha a gyerek nem a 4 fal között nevelődik,csak a te oldaladat ismerjük,mi van ha szimplán irigykedsz,hogy szinte sehova sem mész,nem tudhatjuk csak sejtjük,a másik hiába vagy a testvére ha nem éltek együtt nem látod mindennap 24 órában mit csinál.
2014. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Utolos, biztos van tudomanyos hattere is annak, amit allitasz es gondolom...feltetelezem, h ala is tudod tamasztani Nalad kicsit tobbet tanultabbak tudomanyosan megalapozott irasaival.


Nem azt allitom, h a gyereket otthon kell tartani ingerszegeny kornyezetben...senki nem errol beszel. De az a helyzet tulzas, amit a kerdezo leir...ennyi

2014. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%

Igen van tudományos háttere annak amit leírtam.

Én meg azt írtam,hogy a kérdező egyik szemszöget írja le,már eléggé megszokott,hogy az emberek túloznak mindenben,és szerintem túlzás amit a kérdező írt,és nem hinném,hogy a nővérét nem érdekli a kislány.

2014. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
32%
a másik honnan gondolod,hogy nálam tanultabb egy olyan pszichológus,aki könyvet ír? Úgy gondolom a 2 diplomámmal, 3 nyelvvizsgámmal eléggé tanultnak számítok.
2014. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
29%
Jo, akkor pontositok: erre iranyult diplomaval rendelkezok tudomanyosan alatamasztott irasairol beszelek. Mert nyilvan, ha mondjuk matekszakon szerzett diplomad van, akkor nem sokat konyitasz a pszichologiahoz, hiaba van abbol PhD-d, nagydoktorid es hiaba beszelesz attol meg 3 nyelven...de azt hittem, h ezt nem kell kifejtenem egy 2 diplomaval rendelkezonek....ugy latszik, megis...
2014. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
49%

az egyik diplomám pszichológiából van, a másik közgázból

nem kell nekem semmit kifejtened,csak látatlanba könnyű okoskodni azért írtam

2014. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Jelzem, nem vagyok irigy, és azért én is elmegyek ide-oda. Nekem az elég, én boldog vagyok így is és nem vágyom a tesóm életére egy percig sem, úgyhogy légyszives ne sejtsd már, hogy az irigység beszél belőlem. A kislány miatt aggódok, ennyi.

A túlzás-nem túlzásról pedig annyit, hogy nyilván én csak az egyik oldalt tudom bemutatni, ez igaz, viszont a leírt dolgok tények, amit Te messziről nem biztos, hogy tudsz, de én látom, hogy így van. Egy lázas gyerek, minden hétvégén mamánál alvás, stb., ezeket szerintem nem lehet eltúlozni, mert tények. A kérdés nem is erre vonatkozott, hanem arra, hogy ez jó-e a gyereknek és hogy én mit tehetek.

2014. júl. 15. 13:10
 18/27 anonim ***** válasza:
Nem okoskodom latatlanban, csak rakerdeztem, h az annyira magabiztos allitasodra van-e tudomanyos leiras. Csak mert en tapasztalatbol irtam, amit irtam, h nem tesz jot a gyereknek az, ha allandoan hurcolasszak mindenfele, de ezzel nem azt allitottam, h ingerszegeny kornyezetben kell tartani...ennyi
2014. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon jó,hogy mindenki le van pontozva,aki azt merészelte írni,hogy a gyereknek kéne első helyen állni a bulizás helyett. Az,hogy a gyereknek ingerekre is szüksége van,nem ugyanaz,hogy rángatom magammal mindenhova betegen is mikor kedvem tartja.

És szerintem egy családon belül igenis meg lehet beszélni ilyen témákat,és nem a magánügy kategória,ha egy kisgyerek jólétéről van szó.

2014. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Én senkit sem pontoztam, csak szólok:)
2014. júl. 15. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!