Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem a kritikát, ezzel...

Nem értem a kritikát, ezzel most mi a baj?

Figyelt kérdés

Van egyközel 3 hónapos babánk. Családi összejövetel lesz (férjem családja), ahová elvileg én is mentem volna, gyakorlatilag valami calici jellegű vírust benyalhattam és nem merem elhagyni a mosdót pár méternél messzebbre. Így én itthon maradok, a férjem elviszi a babát.


Egyik rokonom hívott, szóba került a fenti szituáció és teljesen kiakadt, hogy micsoda dolog, hogy nem velem van a gyerek. Tápszeres, tehát fizikailag nincs hozzám kötve.


Nem értem a lerohanást, a férjem ugyanolyan szülője, el tudja látni, no meg a rokonságából páran még nem is látták a babát (pl az egyik nagyon-nagyon-nagyon-nagyon öreg néni), így az is az apropó, hogy megnézzék.


2014. júl. 15. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenbe beleszóló, okoskodó rokonokkal nem kell foglalkozni. Igazad van, a férjed az apja a babának, aki ugyanolyan szülő, mint te. Nyilván el tudja látni a kicsit, nem lesz semmi gond, neked meg nem is árt ha ki tudod heverni egy kicsit a betegségedet.
2014. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus eset: senkinek nincs köze a család magánügyeihez, ez is ilyen. A telefonban megmondtam volna, hogy "semmi közöd hozzá". Ennyire szimpla és egyszerű! Húzz határokat! Akárki is az a rokon, vegyen vissza!
2014. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nincs evvel semmi baj, legalább addig sem fertőzöd a babát

ne foglalkozz vele, van akinek mindegy mit csinálsz, akkor sem leszel jó

2014. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szinte az elejétől fogva tápszeres a kislányunk, és apuka úgy vitte ide-oda, ahogy csak kell. Becsomagoltam, és ha pl. beteg voltam, vizsgaidőszakom volt, simán ellátta, rendbe tette.

Nem értem hol a gond azzal, hogy a kedves férjed el tudja látni a picit? Ez egy nagyon helyes, rendes dolog. Még ha szoptatnád, az se lenne gond, termoszban lehet vinni a lefejt tejcsit. :)

Egyébként senkinek semmi köze hozzá. Talán savanyú a szőlő, vagy csak ostoba egyszerűen. a "kedves rokon".

2014. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rohadtul írígyek...ez a legfőbb bajuk. Valószínű a kedves rokon még a sötét középkorban él :D:D Bocs...
2014. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hozzáállás kérdése. Én pl nem tudnám elképzelni, hogy ilyen pici babám nélkülem menjen el akárhová is, vagy több órára külön legyek tőle, de én ilyen típus vagyok (plusz igény szerinti szoptatás, hordozás, stb), az én gyerekeim nem is voltak el az apjukkal ennyi idősen (ő a nagyobbik gyerek 8 hónapos koráig azt sem tudta, hogy kell pelust cserélni).

Ha a Ti babátok megszokta, hogy nem csak Te vagy vele, és a férjednek sem teher ez a szitu, akkor teljesen rendben van, és tuti hogy Te is könnyebben pihensz, gyógyulsz, ha egymagad lehetsz.

2014. júl. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!