Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos direkt csinál...

15 hónapos direkt csinál olyan dolgokat amit nem szabad. Ez normális?

Figyelt kérdés

Ha rászólok csak nevet. Tisztában van azzal, hogy amit csinál azt nem szabadna. Van amikor "sunyin dolgozik", ha nem látom. Ha észreveszi, hogy közeledek, abbahagyja és arrébbszalad, de a szeme állásából már látom, hogy rosszat csinált, meg utánna persze a munka eredményét is. Ez normális dolog egy 15 hónaposnál? Nehezen tudom kezelni ezeket a helyzeteket. 3* szólok rá, utánna bezérom a szobába/babakarámmal, itt nem tud rosszalkodni/ ennek semmi eredménye, ha kiengedem ugyanott folytatja, ahol abbahagyta.

A másik, ami zavar az az ajtócsapkodás. Szerintem egész nap elszórakozna ezzel, ha hagynám, de olyan sok rosszat olvastam erről. Tényleg csak beteg gyerekek csinálják? Mennyi idős korig normális ez?


2014. júl. 16. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Jajj persze hogy normális feszegeti a határokat :) nyugi ettől még nem beteg csak szeret húzni téged.. kifogja nőni de nyugi mert így csak megörülsz. Kitartás. Amúgy jó tanács foglald le a figyelmét kérd meg hogy segítsen adj neki feladatot

:) édes kis rosszaság lehet :)

2014. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
udv a csapatba.:) igen normalis.az en fiam is ezt csinalja
2014. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi idős koráig normális, azt nem tudom, de az én 15 hónaposom is ugyanezeket csinálja :-)))

Imád ajtót csapkodni, kinevet ha rászólok, tudja ha rosszat csinált, de akkor is csinálja. Ahogy első válaszoló írta, feszegeti a határokat. Pl. a napokban volt, hogy piszkálta a virágcserepet (jó nagy növény, frissen öntözve), rászólok erélyesen 1x-2x-3x hogy nem szabad, nehogy feldöntsd. Néz rám a kis csibész máskor nem használatos arckifejezéssel és direkt feldönti a cserepet, hogy mit reagálok rá. Kérdem: látod mit csináltál, miért csináltad? Erre nekiáll ordítani. Ez csak egy a sok közül. Sokszor én is nehezen tudom kezelni a dolgokat, de ez van. Próbáljuk kormányozni, nevelni őket a lehető legjobban. Sokan mondták már: korral járnak ezek a dolgok.

2014. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úristen dehogy csak beteg gyerekek csinálják. Minden gyerek feszegeti a határait. Erről szól a gyereknevelés,hogy te megmutatod,mit lehet és mit nem. Akkor lenne beteg,ha némán ülne a sarokban egész nap.
2014. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!