Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos babamat hagyhatom...

10 honapos babamat hagyhatom hogy jatszon a kiskutyankal?

Figyelt kérdés
felek hogy megnyalja a kicsit vagy ossze dugjak az orrukat nem kaphat el valamit igy?kicsi yorki kutya eddig nem nagyon engedtem kozel hozza.
2014. júl. 17. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a nyállal van a gond és hogy elkaphat valamit, hanem a kutya játékosságával van gond. A mi tacsink rágcsálná, karmolgatná, "eljátszana" vele, és az nem esne jól a babának. Még kicsi hozzá, szerintem. Kézből simizni lehet, de játszani hagyni szerintem korai.
2014. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy összedugják az orrukat vagy esetleg megnyalja semmi baja nem lesz. Ami miatt én vigyáznék, az az, hogy egy yorkiról van szó és az, hogy eddig nem engedted a gyerek közelébe, tehát nem ismeri és még lehet, hogy féltékeny is rá. A terrierekkel nagyon kell vigyázni, ilyen kicsit játszani nem engednék vele, csak majd ha már nagyobb lesz. Egyébként még úgysem tudna vele játszani a baba. Nekünk mopszunk van (ez egészen más fajta, totálisan jámbor és gyerekbarát és első perctől a gyerek közelében van), de kb. most, 2 évesen játszik csak vele a fiam, de ez is inkább nyúzás, mint játék, amit terrierek nem biztos, hogy tolerálnak.
2014. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyuék 8 hetes kuvasz kutyusuk jó indulatból karmolta és rágcsálta volna akkor 13hós kisfiamat. Mindegy h kicsi v nagy kutya, éles körme és foga van, a kutya nem tudja h az ilyen pici gyerkőccel nem lehet akárhogy játszani...

2 westienk van, elkeritve az udvarban, ha kiengedem őket nagyon kell figyelnem h a most 16 hós kisfiam az udvar egyik felében legyen mig a 2 kutya a másik felében. Jámbor állatok de múltkor hajszálon múlott h az egyik nem kapott oda a gyereknek amikor az tök erőből nekiállt tépni a szőrét. Időben értem oda. És nem a kutya lett volna a hibás. Soha nem tudhatod te sem...

2014. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, volt-e gyerekekhez szocializálva a kutya kölyökkorától.

A hiba már ott elkezdődött, hogy nem engedted hozzá a kezdetektől.

A yorki (próbálok finoman fogalmazni, nehogy megbántsalak :D ) amúgy is egy olyan fajta, amit hajlamosak sajnos a gazdák nem nevelni, fegyelmezni, mert csak egy pár kilós kutya, akit a pórázon is vissza lehet rántani, ha netán ugatva őrjöng.

Szóval csak óvatosan, de mindenképp meg kellene ismertetned vele az új családtagot, ha eddig nem tetted és tudnia kell feltétlen, hogy a baba is felette van a rangsorban.


Én egy 25 kilós stafford gazdija vagyok amúgy és mikor hazajöttünk a kórházból, első dolgom az volt miután üdvözöltem a kutyánk, hogy bemutattam neki a lányunk.

2014. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gabi86 ***** válasza:
Elösszőr is megcágolnám a jorkis válaszokat,mert párom testvérének is jorkija van és még soha nem kapott oda a lányomnak,pedig havi 2x találkozik a kutyával.nevelés kérdése.ja és nem kölyökkora óta szoktatuk őket.sőt nekem 3kutyám van és még eszük ágába nen volt hogy odakapjanak söt még meg sem karmolták 2x lökték fel,de csak azért mert ,,vak''(szürkehályog)az egyik kutyám.fokozatosan szoktasd őket össze.meg tudnia kell hogy a baba felettte áll a rangsorba.benti kutya?!ha igen akkor már biztos találkoztak.10hónap alattnem érintkeztek(nem látták egymást).nem igazán tudom elképzelni ezt az élethelyzetet.eddig nem zavart hogy ott a kutya?írj egy kicsit többet.
2014. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!