Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babátok milyen...

15 hónapos babátok milyen rizses ételt eszik meg, amit magatoknak csináltok, és hogyan adjátok neki? Én már nem tudom hogy és mit csináljak mert a rizstől fulladozikés nem eszi meg!

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom imádja a rizses húst. [link] :)
2010. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csinálj zöldséges,húsos rizottót-a variációk száma végtelen-,abban nem "pergősnek" kell lenni a rizsnek,az egész kaja inkább szaftos,tocsogós.:)),az talán nem fullasztja.
2010. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Irnál receptet kedves második!Köszi!
2010. jan. 9. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak egy általános:

hagymát dinsztelsz,ráteszed a felvágott zöldséget-bármi mehet ami van otthon,répa,brokkoli,kukorica,stb...-,kicsit párolod,és rá vmi husit,én vagy darálthúst szoktam,vagy ha van otthon pl sonka,akkor azt kicsire vágva,együtt főzöd tovább,persze fűszerezed,só ,pici bors.Fedő alatt,h ne párologjon el a folyadék alóla.Ha majdnem kész,ráteszed a rizst-egy adag rizshez két adag víz kell-és ha van,húsleves levét,kicsivel többet,mint a duplája.(Ha nincs készen,tehetsz rá vizet + leveskockát.)Ha látod,h nagyon beszívja a rizs,tehetsz még hozzá levest.A lényeg,h a végén kicsit szaftos legyen,ne száraz.Ha elkészült,keverhetsz bele reszelt sajtot is.

Az én gyerekeim nagyon szeretik,én mindig abból főzöm ami éppen van otthon,nagyon jól el lehet használni a maradékokat.:)

2010. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit imád a lányom és mi is, pedig nem vagyunk rizsesek:


20 dkg rizs, 25 dkg füstölt tarja (ez akár sonka is lehet ha azt szokott enni), 2 vöröshagyma, 2paprika (pedig ezt sem szereti),kb négy paradicsom (más kajában nem eszi meg), 1 nagy tejföl, 10 dkg füstölt sajt, 4 dl húsleves (én bioételízesítőt oldok fel vízben, zöldségeset),


A tarját a hagymán megpirítjuk és atöbbi apróra vagdalt hozzávalóval elkeverjüük. Tepsiben alufólia alatt kb 40 perc recept szerint, de nekem általában egy óra kell hozzá. Jénaiban szoktam csinálni. Jó puha, már-már krémes lesz a rizs, a levet teljesen felszívja. Pikk-pakk be lehet tenni a sütóbe, egyszer nézem meg 40 perc múlva. Csináltam már hús nélkül is a vega barátnőmnek, úgy is nagyon finom.

2010. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13.13-as vagyok. Az én receptem lényegében ugyanaz ahogy nézem, mint az előttem szólóé, csak talán annyiban jobb, hogy csak beteszem a sütőbe és nem kell kavargatni. Akinek nem bírja a főzést kivárni a gyereke annak kicsit időspórolósabb talán.
2010. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12.07 vagyok,én amikor már félig kész,elzárom a gázt,a fedőt jó szorosan ráteszem előtte,úgy is beszívja a rizs a folyadékot.:)
2010. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szálkamentes halat (pangassiuss) apró kockára vágok. Egy szelet elég neki. Zsiradékban Iglo zöldség keverékkel megpárolom. Sós vízben kifőzök rizst és hozzá keverem. Az enyém imádja.Hamar mevan és nem olyan száraz.
2010. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!