Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól adhatok...

Hány hónapos kortól adhatok tejtermékeket/tej, joghurt, túró/a 6 hónapos babámnak? És milyen fajtát?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Tejtermék egy éves kor után ajánlott,bár ezért a válaszért már lepontoztak.Majd jön más aki azt mondja nyugodtan adhatsz hamarabb is,de szerintem ne tedd.Lehet,hogy most nem lesz következménye de később lehet.Pl asztma ekcéma különböző allergiák.De szerintem kérdezz meg egy gasztroenterológust ő szépen el tud magyarázni mindent.
2010. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Max. igaza van az elöttem szólónak 1 éves kór elött ne.

Néha lehet nagyon jó minőségű sajtot adni, de mást nem.

Kutatások bizonyítják, hogy diabetes és autóimmun betegséget stb okozhat, malyd a késöbbiék folyamán. Még a felnötteknek is káros a tej. De a neten utána nézhetsz és megdöbbentő adatokat láthatsz.

2010. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár mikor kezded is el, a sorrendiséget érdemes betartani. Az biztos, hogy tejet leges legutoljára. (Bár én épp itt az oldalon olvastam nemrég, hogy egy anyuka 3 hónapos koruktól adott tejet a gyerekeinek...)

Először margarin (abban is van tejpor, bár nem számít direkt tejterméknek, bár mivel valszeg nem eszik még olyat, amibe tehetnéd, későbbre tolhatod), aztán sajt (belereszelheted főzibe, először trappista), aztán tejföl, majd túró (előbb sovány, aztán jöhet a zsírosabb is), kefír, joghurt, végül tejtejszín.

Akiknek nincs gondjuk a tej megemésztésével, azoknak valószínűleg a sorrend felborításából nem lesz bajuk. Azért tudom, hogy ez "megterhelés szempontjából" a jó sorrend, mert a lányom tejfehérje allergiás, és ebben a sorrendben tudta szép lassan elfogadni a szervezete, tejet és tejszínt még nem kaphat...

Valószínűleg tejet akkor sem adnék egy éves kora előtt, ha nem lenne tej allergiája, és 7-8 hós kora előtt más tejterméket sem.

A kiskönyv közepén van egy hozzátáplálási táblázat, az irányadónak nem rossz szerintem, bár nyilván az is számít, hogy mivel és hogyan tápláltad előtte.

Jó kóstolgatást!

2010. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Savanyított tejtermékek (túró, joghurt, kefir) már 8 hónapos kortól adható. sajt 10 hónapos kortól (trappista reszelve, főzelékbe). A tej, tejszín, tejföl valóban 1 éves kor fölött. Ezek akkor érvényesek, ha a családban nincs aki tejfehérje- vagy tejcukorallergiáj.
2010. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a margarin nem tejtermék, növényi zsír. Babáknak egyáltalán nem ajánlott! Helyette inkább jó minőségű olajat rakj a főzelékbe, hogy a zsírban oldódó vitaminok felszívódását segítse.
2010. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy a lányom most 2.5 éves, és fokozatosan nőtte ki az allergiáját, ami újszülött kora óta tartott, anyatejes volt, de azt sem bírta, ha én fogyasztottam tejet. (Ebből is látszik, mennyire nem "embernek való" ez, mert így átmegy az anyatejbe is, a fehérjék lebontása nehéz feladat az embernek, mert hát az a bociknak "lett kitalálva") utolsó
2010. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16:07, 16:10-es ugyanaz vagyok, közbe jöttek mások is, bocs.

A margarin valóban "növényi", de a Liga margarin az egyetlen olyan termék, ami nem tartalmaz semmilyen tejszármazékot. És igen, mi már jóval egy éves kor után kezdtük, olyankor már jó volt a kenyérre kenni...

2010. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
túrót,kefírt,joghurtot sajtot.már 9 hónapos kortól lehet adni.orvos és védőnő is ezt javasolta.A nagykönyvbe is ez van.aztán figyeld a gyermeked,mire hogy reagál.nekünk a joghurt volt amitől hasmenése lett.aktívíát adtam neki,natúrt és mégis.de a doki javaslatára hetenként 1-et kapott,mára már semmi baja tőle.1 éves,már tejfölt is kap egy hónapja,rakok az ebédjébe időnként.
2010. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!