Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell tanítgatni a babákat...

Kell tanítgatni a babákat vagy jobb ha csak játszanak és egyedül tapasztalnak és fedeznek fel dolgokat? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos. Nem igazán tanítgatom semmire de tudja a pápát, tud tapsolni, megismeri a cicát, mutatja hogy megy a repülő és hangot is ad hozzá, kukucs játékozik, labdázik, fogócskázunk mászva, nyomogatja a gombokat a játékokon, táncol, mutogat, gügyög...kb. ennyi. Olyanokat pl. nem tud, hogy hol a lába (vagyis nem mutatja meg) meg nem mutatja meg a könyvben a kutyát pl. Már kellene tudnia? És utánozni állathangokat kéne tudni neki?
2010. jan. 10. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
KELL tanítgatni, folyamatosan foglalkozni kell vele, és fejleszteni!! Nagyon fontos!!
2010. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
sokkal boldogabbak azok a babák akik,maguk fedezik fel a világot maguk körül.
2010. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Minden baba maga fedezi fel a világot maga körül, ezt nem teheted meg helyette :)

Én azt írtam, hogy nagyon sokat kell foglalkozni velük! Játszani, tanítani, verset mondani, énekelni stb., stb.

2010. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Is-is.Sztem tudnia kell egyedül is lenni és felfedezni magától a világot,és foglalkozni is vele.Nem értek azzal egyet,amikor a gyerekkel folyton foglalkoznak és egész nap együtt játszanak.Rövidebb idő,de az intenzív foglalkozás legyen.Visszanéztem neked a naplónkban,és én azt látom,hogy a lányod ügyes.A lényeg,hogy a kíváncsisága ki legyen elégítve.Az én kislányom 11-12 hónaposan ezeket csinálta:kapaszkodás nélkül,gugolásból feláll;nem-re rázta a fejét(1 évesen már az igenre is);tapsolt(ha kértük);kézenfogva tipeget;puszit oszt(ha kértjük)1 évesen :Megtanítottam szívószállal inni;vetkőzéskor emelgeti a lábát;dugja a kezét(de,nem mutatja a lábát,ha kérded);pocakját mutatja,ha kéred.

Hangokat nem utánoz,viszont babanyelven be nem áll a szája.Mutat a kutyára,de cak a miénkre(könyvben nem).Ő is kukucsozik,táncol,ha szól a zene.

Minden gyerek,máshogy fejlődik,ne aggódj.

2010. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most arra gondolok, hogy szerintem engem se fejlesztett senki amikor ilyen kicsi voltam max. az oviban tanítgattak és ahhoz képest elég értelmes lettem. :p Régen nem volt divat ez. Melyik a jobb vajon?
2010. jan. 10. 13:05
 6/15 A kérdező kommentje:
Oké, az éneklés, a mondókázás, a könyvnézegetés az persze nálunk is megy. De ismerek olyat aki rendesen tanítja a gyereket otthon is mert Gekkóba járnak és minden nap mindent végig csinálnak amit ott tanultak. Mondjuk ezt már túlzásnak tartom. Szegény gyereknek egész nap programja van.
2010. jan. 10. 13:09
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem is ,is-is.én legalábbis amikor látom,hogy most fogékony a babám,1 éves,akkor intenzívebben foglalkozok vele,pl formabedobóval,most a poharakat rakjuk egymásba,vagy tornyot építünk,vagy de olyan is van,hogy csak úgy simán bohóckodunk,pl grimaszokat vágok neki,vagy fogócskázunk,vagy eldugok egy tárgyat valami alá és meg keresi,ilyenkor jó nagyokat nevet.szerintem is ügyes a lánykád,szerintem ez pont jó.egyébként azt is észre vettem,hogy a babák nem mindent tanulnak meg amit nagyon meg akarnak nekik tanítani és hamar megtanulnak dolgokat amiket csak egyszer lát.pl,hiába mutatom neki hogyan dobjon puszit egyszerűen nem akar,nem csinálja egyszer mutattuk meg neki hogyan kell lemászni az ágyról és már másnap egyedül mászott le,és akkor még csak 10 hónapos volt.vagy nem utánozza az állatok hangját,de mindet felismeri,pedig naponta sokszor elmondom neki,de tisztán felismeri és mondja az autót,a hajót,a rákot,hogy hová vegyük fel a zoknit,meg hová kell a pelus.szóval szerintem van ami foglalkozás kérdése,de adottság is kell hozzá.
2010. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Puszit dobni Ő sem akar pedig azt szoktam neki mutatni. Meg most jutott eszembe, hogy még a csip csip csókát is tudja mutogatni meg a kerekecske gombocskát. Asszem más tényleg nincs.
2010. jan. 10. 13:34
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Én annyit tanítok neki kb. mint Te.

Mire gondolsz még?

Mire lehet még tanítani a mondókákon, a pápá-n, meg ilyesmiken kívül?

Az érettségi tételek még nem aktuálisak... :-D


Az én 11 hónaposom inti a pápá-t, puszit dob, leteszi a kis fejét a párnára, ha kérem, csipp-csipp csókázik, tapsol a mondókákhoz, táncizik, ha kérem, meg ha zenét hall, ha mondom neki, hogy szereti-szereti, akkor magához húzza az adott játékot, vagy odabújik az emberhez, akinek az ölében van... szerintem ennél többet nem lehet elvárni egy ekkora gyerektől.

Így is olyan meglepő, hogy ki sem látszik a földből, de már simán megért nagyon sok mindent, és simán manipulálja a felnőtteket... :-D

Pedig azt nem tanítottam... :-)

2010. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hidd el, a babák sokkal jobban megtanulnak mindent, ha azt hagyjuk, hogy maguk fedezzék fel. Persze ehhez a lehetőségeket és a megfellő eszközöket biztosítani kell. Itt nem arra gondoltam, hogy vegyél neki mindenféle "fejlesztőjátékot".. ezek csak a gyártók maszlagai azoknak a szülőknek, akik úgy gondolják, ezzel majd többet fog a gyerek tudni. Egy egészséges kisgyerek a környezetében található legegyszerűbb dologgal (akár egy szál cérnával is) hosszasan, elmélyülten tud játszani, ha hagyják és közben rengeteg dolgot tapasztal. Ha sokat beszéltek hozzá, elég ingert kap a környezetétől, akkor nincs gond, meglátod, mindent megtanul és még a fantáziája is fejlődik. Ha bevonod a házimunkába: segíthet "teregetni", port törölni, edényeket pakolhat, segíthet apróbb dolgokat szétválogatni, akkor nem csak elfoglalja magát, hanem köznem a mozgáskoordinációja és a finom mozgásai is fejlődnek. Az állathangutánzás is fog majd menni neki, csak hallja tőled sokat. Az se baj, ha ő még egy ideig nem mondja. A testrészeket tükör előtt érdemes mutogatni, meg mondd neki pl. öltözködés közben, hogy 'add a kezed, nyújtsd a lábad stb! meglátod, csinálni fogja néhány nap múlva :))
2010. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!