Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell tanítgatni a babákat...

Kell tanítgatni a babákat vagy jobb ha csak játszanak és egyedül tapasztalnak és fedeznek fel dolgokat? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos. Nem igazán tanítgatom semmire de tudja a pápát, tud tapsolni, megismeri a cicát, mutatja hogy megy a repülő és hangot is ad hozzá, kukucs játékozik, labdázik, fogócskázunk mászva, nyomogatja a gombokat a játékokon, táncol, mutogat, gügyög...kb. ennyi. Olyanokat pl. nem tud, hogy hol a lába (vagyis nem mutatja meg) meg nem mutatja meg a könyvben a kutyát pl. Már kellene tudnia? És utánozni állathangokat kéne tudni neki?
2010. jan. 10. 12:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
második vagyok,én is egyetértek veled, így gondoltam amit írtam.
2010. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom :) Mi 3 hetes kora óta csináljuk a Deákné féle Anya taníts engem programot. A védőnő szerint többet tud a koránál, okos kislány. :D Így folytatjuk, egészen iskolás koráig.

Élvezi, és várja is.

2010. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

13,15-ös vagyok.

Ismerem a könyvet nekem is meg van,de el kell mondanom,hogy olyan tanácsokat,tanításokat tartalmaz,amit szinte minden anyuka megcsinál a gyerekével.csak nem tud róla,hogy ő most milyen "tudományosan"tanítsa a gyermekét.én megdöbbentem,mert az egy napra ki irt "tanítások"-ból ami egy valamit takar,én szinte az egész havit el játszom vele egész nap.

szóval annyira nem nagyon professzionális az a könyv.talán egy két játékot kaptam belőle,amit rögtön meg is csináltam,és sikerült is megtanulnunk.nem bonyolultak ezek,csak anya-baba játékos bohóckodásai.amik nagyon hasznosak,de megy ez könyv nélkül is.

2010. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem is megvan a könyv. Még valamikor a nagy gyerekeimnek vettem. Akkor én is féltem, hogy majd nem fogom tudni, mit, hogyan kell csinálni, pedig óvónő vagyok. Aztán költöztünk és a könyv valahogy "elfelejtődött", nem használtam. most újra elővettem, amikor a kislányom megszületett (16 hónapos). Már csak mosolyogva nézem, hogy pontosan ugyanazok a játékok vannak benne, amiket a nagyokkal csak úgy, magamtól játszottam vagy amiket a gyerekeim maguktól is csináltak, minden beavatkozás nélkül. Szerintem ez a könyv ne legyen egy kötelező, minden nap előveendő "tananyag", inkább csak egy támpont, mert a gyereknek nem arra van szüksége, hogy Te mutasd meg neki, hogy mivel pontosan mit lehet csinálni, hanem hagyd, hogy ő saját maga rájöjjön, akár többféle játékmódra is.
2010. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szerintemaz arany középút a jó. sokat kell vele foglalkozni, de hagyni kell önállóan is bütykölni. amúgy nekik még minden felfedezés, szóval mindenből tanulnak. kb. másfél éves korig nem is játszanak a szó konkrét értelmében, hanem manipulálnak, vagyis megtanulják felfedezik, hogy mivel mit lehet csinálni, az anyagokat, formákat, viszonyokat stb. nekem a babám olyn 11,5 -12 hós korától mondja az állathangokat, de van egy állatos könyvünk, meg sok plüssünk, és azokkal sokat gyakoroltuk. :)
2010. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!