Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám csak cicin...

3 hetes babám csak cicin hajlandó elaludni. Mikor elveszem tőle hiába alszik már rögtön sír és nem használ semmi. A játszó cumit nem szereti! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyd,hogy cicin aludjon,mást nem nagyon tudsz tenni,ha ez a vágya. Vagy hallgatod,hogy ordit. Nálunk is ez volt,szinte egész nap cicin lógott,vagy ölben,letenni nem lehetett. Késöbb már nem lesz ilyen cicifüggö,bird ki,ez egy ilyen idöszak.
2010. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azzal nem is volna baj hogy cicin alszik el,hanem amikor letenném az ölemből rögtön felsír és addig nem hagyja abba amíg vissza nem teszem cicire,ott 3-4 szopizás után ismét alszik,de ha leteszem sír....és így tovább:(
2010. jan. 10. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

nálunk is üvöltés volt mindig, ahogy letettem a kiságyba, hiába aludt már a kezemben... vitatkoznék az előttem szólóval, hogy hagyjad mert úgyis kinövi, és nem tudsz mást tenni.

még csak 3 hetes, simán hozzá tudod szoktatni az egyedül alváshoz! Sok türelem kell hozzá az igaz, tedd le az ágyba ha fáradt és susogj a fülébe miközben paskolod a popóját, a cumit pedig tartsd a szájához, előbb utóbb rákap. Ne add fel, először lehet 20 percig is eltart mire abbahagyja a sírást, de tapasztalatból mondom hogy megéri!

Az meg hogy majd magától abbahagyja... olvasgass itt hogy hány anyuka kérdezi, hogy hogyan tudná erről leszoktatni a sok hós babáját...

2010. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2010. jan. 10. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is cicin alszik el, 3 hetes korában az esti altatásos szertartás 2-3 órát is igénybevett. Nagyon nehéz volt. Nagyon nehezen tudtam letenni a kiságyba. De nincs igaza annak aki azt írja hogy ilyen picurkának el kell tudni aludni egyedül. Én is ringattam, szoptattam, babahordozót kötöttünk fel bölcsőnek, és idővel egyre kevesebb ideig cicizett. Én türelmes voltam kitartottam, rászántam az időt, nem hagytam sírni. Most 21 hós, és még mindig cicin alszik el, az egész kb 20 perc és már megszokta hogy leteszem a kiságyba. Ha felébred felveszem, ringatom. Kiegyensúlyozott, nyugodt kisfiú, tudja hogy számíthat rám. Sose hagyon sírni. Nála egyébként a tönkölypelyva babapárna vált be, na azon nagyokat aludt. És a cumit mindkét gyerekem utálta. A nagyobbikat is ringattam 2 éves koráig. Magától leszokott róla ő most 7 éves.

Szerintem légy türelmes, és hallgass a szívedre, és figyeld a babád igényeit. Még nagyon pici, és nagyon iényli a testközelséget és a megnyugtató cicit.

2010. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem provokálásnak szánom és nem is szeretnék vitába bocsátkozni az előttem szólóval, de én pontosan erről beszéltem, a babája 21 hónaposan még mindig csak cicin tud elaludni, a másik gyerkőcöt is két éves koráig kellett ringatni... akkor nem igazán értem miért gondolja, hogy érdemben tud tanácsot adni a kérdezőnek.

Én tapasztaltból tudom, hogy meg lehet tanítani a babát aludni és minél előbb kezded annál jobb. Az én babám is mindig számíthat rám, én is nagyon szeretem, gondoskodom is róla, csak kapott egy olyan pluszt is, ami csak könnyebbé teszi az életét, nevezetesen hogy nem függ a mellemtől az elalvása. Ja és én egy szóval sem mondtam, hogy hagyd sírni, csak azt, hogy egy babát máshogy is meg lehet nyugtatni (a kiságyában simogatva, türelemmel), nemcsak szoptatással.

De nyilván könnyebb dolog az utóbbi, ezt elismerem.

2010. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van elég tejed? méred? Mert nálunk azért csinálta ezt, mert kevés volt a tejem, ő elfáradt a szívásban, pár korty után bealudt, de mivel nem lakott jól, ha letettem sírt ő is.
2010. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem elég a tejem,meg könnyen is jön mert a szája szélén folyik ki,ő meg békésen alszik(míg ki nem veszem a szájából a cicit)


Köszönöm a válaszokat

2010. jan. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!