Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol sem értenek a szóból a...

Máshol sem értenek a szóból a nagyszülők?

Figyelt kérdés

A férjem szülei már sokadszor akasztanak ki minket.. nem tudom, ez egyedi jelenség-e, de ha más nem, legalább kiírom magamból a dühömet :)


Nem vagyunk röghöz kötött szülők, de azért van pár dolog, amit szeretnénk, ha úgy lenne, ahogy mondjuk. A kisfiunk 16 hónapos múlt. Nagyon aranyos, és jól ki is jönnek egymással - ő és a nagyszülők. Szokott náluk aludni hétvégenként. És amikor hazahozzák, mindig kiderül, hogy valami olyan történt, amit mi kerülni szeretnénk. Pl.: ne adjanak a gyereknek cukrosat, mert egyrészt szeretnénk óvni a fogait, másrészt felpörög tőle, és nyűgösek az éjszakák. Erre mit csinálnak, itatják vele a szörpöt, és este sütivel tömik.. vagy pl.: ne fürdessék habfürdővel, mert ekcémára hajlamos, ott a fürdetőkrém. Erre após meséli, hogy mennyire tetszett a gyereknek a pancsinál a hab...


Miért nem tisztelik a kéréseinket, és miért kell vajon mindig pont az ellenkezőjét csinálni..? (költői kérdés)


2014. júl. 27. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem vinném éjszakára, vigyétek haza pár óra után. Neki még bőven elég annyi nagyszülős együttlét.
2014. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a saját édesanyám 5 hónapos korában vanília fagyit kóstoltatott a lányommal. Akkor kiakadtam, de nem szóltam egy szót se. Most ha nála van, akkor süt neki sütit, ad neki szörpöt, (itthon ilyesmi ritkán van)... a nagyszülők ilyenek. Én tudom, hogy ott minden olyan van ami itthon nincs. Ettől még nem fogok rájuk haragudni. (a fürdetőkrém esete más... az ekcéma nem játék, azért mérges lennék).
2014. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Megmondjatok hogy addig nem lesz veluk a gyerek, amig be nem tartjatok amit mondotok. Ennyi az egesz.
2014. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

mert még kicsi, ha így odaadjátok éjszakára, akkor sajnos ez a velejárója a pihinek...

majd ha nagyobb lesz, fogja mondani, hogy neeem, anya nem engedi vagy épp hallgat nagyot a mamával, nehogy megtudd :D

2014. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ha ez vigasztal az én nagyim meg mindig a haláláról beszél, meg arra készül (holott fittebb mint én)meg hogy meg akarta erőszakolni a mostoha apja, stb, szóval ha nekem mint unokájának ilyeneket mesél, én már most megkértem arra, hogy a gyerekem ebből majd hagyja ki. megígérte. de nem tudom, mert ezek ismétlődő témái.


szóval inkább a cukros szörp


de amúgy én sem hagynám ott ennyi időre így, hogy nem tartják be amit kérünk.

2014. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, a fagyikóstoltatás már nálunk is megvolt 3!!! hónaposan( akkor nagyon kiakadtam), aztán a cukros vízbe mártott cumi, mert a fiam nem fogadta el. (Ekkor már nagyon gondolkodtam, hogy otthagyjam e náluk 1 percre is.És persze ki nem maradhatott volna az ültetés most 5 hónaposan.Úgyhogy már nem maradhat náluk, csak ha én vagy a férjem ott vagyunk.
2014. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem a sajat anyammal van ilyen gondom. Nem erti meg. 9 honapos a babam, mindig zaklat, h miket kene mar etetnem vele, de en meg a doktornore hallgatok. Jah, mert o engem feles tejjel es bele haztartasi kekszel "tapszerezett", es megvsgyok.... Aztan latom, h testverem gyerekei minden nap kapnak nala csokit, kekszet. Ugy dontottem, h csak heti 1x talalkozunk, nem szolok majd bele. De ha napi szinten, akkor nem hagynam. Meg nem tudom, hogy lesz. De ha mindennapos gond lenne, akkor azt hiszem megzsarolnam, h nem viszem az unokat, ha nem tartja be a szabalyokat.
2014. júl. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan még nem volt ilyesmi, de nem is volt egyedül a nagyszülőknél, de hányszor mondják, hogy jaaaj szegény gyerek nem kap sütit, pogit, tejszínhabot...most 6 hónapos és kb 3 hónapja ezt hallgatom, baromira zavar, mintha azt mondanák kínzom a gyereket. Ha egyedül lett volna már tuti kapott volna olyat, amit még ndm vezettünk be. Nem vagyok egy elvakult nekapjonagyereksemmit típusú szülő, de a sorrendet és fokozatosságot nagyjából betartom a hozzátáplálással és nem tudom megérteni ez nekik miért fáj....
2014. júl. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mi is úgy döntöttünk tegnap a férjemmel, hogy addig nem mehet a gyerek, amíg meg nem tanulják, hogy amit kérünk, az nem szeszély, hanem a gyerek érdeke. A tegnapi nap tette be az ajtót egyébként, amikor kb 1 órán keresztül sikoltozva sírt a gyerek. Felhívtuk őket, és nagy nehezen kibökték, hogy azelőtt este sütit adtak neki, mert nem aludt el...
2014. júl. 28. 09:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám fiamat anyósékra egyedül még egy percre sem, mert olyasmit adnának neki amit nem szabad. Anyum is néha kiakaszt,mert csokit vagy oylasmit ad amit nem lenne szabad babámnak amikor ott hagyom nála,mert fontos elintézni valóm van. Egy párszor megemlítettem neki is,hogy nem lenne szabad, de most mit csináljak?! Valakire bíznom kell agyereket. Férjem vasárnap kivételével midnen nap dolgozik. És a gyereknek is kell változastosság,mert akkor nagyon anyás lesz. Ami már most is van :(
2014. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!