Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártok az aukciós oldalakra?...

Jártok az aukciós oldalakra? Mi az amit szívesen vásároltok?

Figyelt kérdés
Sok gyerekruhát szeretnék eladni, érdekelne, hogy mik a vásárlási szokások. Olyan valakit is keresek, aki bálás ruhát bont és aukciózik vele. Megéri?
2010. jan. 11. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én turiban válogatom amit eladok,és ezt megéri,nagyon.Bálánál az a baj,h sok olyan van benne amit vagy nem tudsz eladni,vagy csak nagyon olcsón.Tapasztalataim szerint a lányruhákra kb 10x akkora a kereslet,mint fiúruhákra-fogalmam sincs miért-,és a kis méreteket elég nehéz eladni.
2010. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Remélem, nem baj, csak hozzáfűznék valamit az előttem szóló véleményéhez: szerintem egy fiús anyuka kevesebbet költ ruhákra. Nekem is fiam van, szeretem csinosan öltöztetni, de ha lányom lenne, biztos könnyebben elcsábulnék egy-egy szép ruha láttán.
2010. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem is lányom van és több ruhája van, mint az egész családnak együtt :)

2010. jan. 11. 13:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én teszveszen és vaterán veszek szinte mindent a gyerekeknek. Egy kétéves fiam van és egy 3 hós lányom. Egész egyszerüen azért, mert mi egy kis településen lakunk, itt semmi bolt nincs. A "nagyvárosban" méregdrága az új ruha, gyerek turi meg 2 van, gagyi cuccokkal.

És nagyon sokan vagyunk még így hogy még postával is megéri így vásárolni, még úgy is hogy néha a jó állapotú meg tökéletesnek leírt kisruha SEHOL sincs a tökéleteshez...de mindegy :)

Én a fiamnak is vásárolgattam volna, de nekik vhogy kevesebb a lehetőség. Mivel egy lányt lehet vagányan, fiúsan is öltöztetni, meg hiper csajosan is rózsaszinbe, szoknyába is és gatyóba is stb.

Egy kisfiút meg nem lehet lányosan és csak nadrágot hord pl:)

2010. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, az offért...11.01-es nekem 4 éves fiam van, és adom el az ő kinőtt ruháit. Ha érdekel, írj privit.
2010. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiam összes ruháját szinte a teszveszen, vaterán, zsibvásáron vettem, mert pl a boltban egy rugdalózó 2-3000 ft, annak az árán postaköltséggel együtt veszek 4-5 darabot, amin nem is látszik, hogy hordva volt. Persze ki kell fogni a jó dolgokat.

Ha eladni szeretnél, fontos a jó kép és a PONTOS leírás. Ha valakinél nem azt kaptam, ami le volt írva, attól többet nem vásárolok. Ha meg voltam elégedve, azt betettem a kedvencekhez és többször is visszatérek hozzá. Sok sikert.

2010. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Egy jó tanács!

Ha vásárolsz a teszveszen, vagy a vaterán licitálás elött mindeképpen kérdezz az eladótól.

Nem nyúlott-e, lukas, bolyhos, mennyi a pontos postaköltsége.

Én már párszor megjártam:(

2010. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kisfiaim vannak,és a ruháik nagy részét a teszveszen veszem.

De én is észrevettem,hogy nagyon nehezen tudom őket továbbadni:(

2010. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem erről az, hogy nagyon megéri az aukciós oldalakon vásárolni. Nekem egy 22 hónapos kisfiam van, és sok ruhácskát, cipőt vettünk már neki Tesz-Veszen, Vaterán.


Ami nekem fontos a vásárlásnál, hogy egyedi, és valóban jó állapotú kis ruhát kapjak a pénzemért. Hajlandó vagyok többet fizetni egy jó állapotú, márkás ruhácskáért (így szoktam neki szuper Nike, meg Adidas melegítőket venni pici pénzért), de 50 Ft-ot sem adok foltos, elnyúlt ruháért. A cipőre ugyanez igaz. Ha le van rúgva, vagy foltos, akkor nekünk nem kell, de önmagában az a tény, hogy használt, nem szokott érdekelni. (Főleg, ha nem is látszik rajta...)


Én Fisher-Price játékokat is szoktam adni-venni, mivel azokhoz is féláron lehet hozzájutni az ilyen aukciós oldalakon. Így is horror az áruk, de még mindig nem annyira, mint újonnan. Legutóbb a fiam hintáját, és jumperoo-ját adtam el így, mondjuk azokat újonnan vettem anno, de mai fejemmel én is inkább használtan venném meg őket.


A szokásokról annyit, hogy ha valami hibája van az általad hirdetett árunak, azt illik megemlíteni, sőt, még jobb, ha le is tudod fotózni. (Pl. ha foltos egy kis ruha, vagy lekopott egy játékról valahol a festék.) A postaköltséget is illik előre odaírni. Nekem volt olyan, hogy végül kevesebb lett a posta, mint amennyire írtam, és én a különbözetet visszautaltam, szerintem így korrekt.


Nálunk nem igaz, hogy a fiú gyerkőcnek kevesebb ruhát veszünk. Neki is vannak melegítői, farmerjai, ingei, pólói, nyáron napozói, kis együttesei, sportcipői, utcai cipői, stb... Annyi ruhája van, hogy hihetetlen. Csak sapkával tele egy fiók! (Imádja a sapkákat.) Más kérdés, hogy én ezeket a ruhákat általában már nem tudom továbbadni, mivel összefoltozza, leeszi, elnyűvi, stb. :)


Szerintem a kis méretű ruhákat azért nehezebb eladni, mert sok baba már eleve 60 cm-rel születik, és inkább nagyobb ruhákat vesznek neki már eleve, gondolván, hogy "úgyis belenő".

2010. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én szoktam aukciózni, többnyire saját ruhákat, cuccokat, én imádom csinálni. Bálázásnál az a "gond", hogy nagy mennyiséget kell egyszerre megvenni, 20-30 kg-t. Ez egyszeri kiadásnak nagy pénz (legalábbis nekünk). És ugye azt se felejtsd el, hogy szezonális, tehát a téli ruhát max. január végéig tudod eladni, illetve utána csak úgy viszik, hogy 1 Ft-on hírdeted meg, de akkor a reális árat nem valószínű, hogy eléri. Én másban találtam meg a kihívást, bálásan fehérneműket veszek, mert ott nincs szezon, nincs időhöz kötve, hogy mikor adom el. Visszatérve a gyerekruhákhoz, amiket igazán keresnek, azok a márkás (elsősorban Next), mesehősös ruhák (pl. Dora, Barbie stb.). Ezekre kell rámenni, ha erre szánnád rá magad. Sok sikert!
2010. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!