Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az első idöszak a baba...

Milyen az első idöszak a baba születese utan?

Figyelt kérdés

Nökent kerdezem,milyen a noknek,es apukaknak kibirni az elso idöszakkkot,mert ugye sztem az a legnehezebb. nem birsz aludni a sok sirastol,vagy ilyesmi,mondjuk elötte se tudtal a nagy pocid miatt,szexualis elet kilöve,stb..

az is jo ha küldtök egy cikket. Köszi



2014. júl. 31. 00:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél zombik lettünk,hánytam a fáradságtól,koraszülött volt,nagyon megviselt lelkileg is. 3 hónapos koráig minden éjjel üvöltött. Azt hittük megbolondulunk.Nagyon nehezen álltunk rá,hogy legyen egy tesó. Aztán csak belevágtunk,és láss csodát.Egy angyal volt. Evett,aludt! :D 1 héttel császár után mentem vásárolni velük. Jól éreztem magam,boldog voltam,kicsit fáradt,de össze sem lehetett hasonlítani azzal amit az elsővel átéltünk. :)
2014. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%

A 3. babám 10 hónapos, nem volt olyan rég...én imádtam azt a korszakot is! :-)

Átlagos baba volt, nem aludta át az éjszakát, mindig volt egy kis sírás is, de én akkor sem panaszkodtam, imádok babázni, valószínű ezt érzi ő is, mert mindig hamar megnyugszik éjjel, ha felsír. Voltak, vannak hullámvölgyek, de akkor is gyönyörű korszak ez, élvezd ki minden pillanatát, mert hamar megnőnek ám.

3 gyermekes anyuci

2014. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
56%

Előző vagyok, folytatom:

Nagyon sokminden agyban dől el, pl. éjszaka, ha kelni kell, nem arra kell gondolni, hogy jaj Istenem nem tudok tőle aludi, fáradt leszek...stb, hanem milyen jó ringatni, összebújni ezzel a kis édes babóval, akinek te jelentesz most mindent, az életet :-)

És igen, látogatókat mi sem fogadtunk 2 hónapig, kivétel a mamák, de ők is csak ideig óráig voltak, míg megnézték.

Fontos a nyugodt légkör a babának és az anyukának is.

2014. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

Az első időszak katasztrófa... Nehéz, szörnyű, álmaidban sem gondoltad hogy ilyen nehéz lesz, vissza csinálnád az egészet stb... írhatnék még jellemzőket de azt hiszem ezekből már érthető.

Könnyű szülésem volt, szülés után felvoltam pörögve így nem aludtam, nappal nem tudtam aludni, éjszaka a kisfiam tartott ébren így a 3. kórházi napon már hulla fáradt voltam. És csak utána jött a java.

Itthon minden rámszakadt pedig itthon volt a férjem de akkor még nem tudott mit kezdeni a gyerkőccel, nem alakult ki az életünk gyerekes üzemmódra így össze vissza voltunk. A 4. héten annyira kimerültem hogy egész nap sírtam és megakartam halni....

Aztán valahogy össze szedtem magam. Ahogy nő a gyerkőc annál könnyebb lesz.

Amikor 2 óránként etetni kell (tápszeres a kisfiam), közben cumist mosni, főzni valamit, elmosogatni, fürdeni, főleg szülés után a napi 3 fürdés muszáj volt a gátsebem miatt, esetleg hajat mosni és szárítani, közben mosni, teregetni és vasalni a gyerek ruhákat, de pihenjél is, de a gyerek nem alszik, éhes vagy, szomjas vagy, azt sem tudod hogy mikor voltál utoljára pisilni.... Szóval durva volt...

2014. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

uristen! 6-os, az nagyon nehéznek tűnik fél éve nem aludtad ki magad. ;-(

7-es. az vicces h megmondtad 1jonapig ne menjem oda senki. de igazad van :) huhh,akkor párodnak is volt dolga bőven. simán szültél? sztem,egyátalán nem szégyen,én nem is akarok szoptatni,mert az fáj mikor párom hozzányúl a bimbómhoz,és játszik vele szopgatja.Hát még akkor milyen lehet ha órákig szopja egy gyerek.szóval én nem is akaroko,mert érzékeny tipus vagyok,persze azért kipróbálám.azért lett hasfájós?akkor biztos jó volt emberek között lenni. :) meg a csavizás is. :) én azt alig várom,h sétálgathassunk.. :) de egyenlőre még tervbe sincs a baba,csak beszélünk róla,mert igazából most kezdjük megalapozni az életünket. Bár orban már illene a gyerek.. Huhh,szex,hát amúgyse viszem tulzásba. szülés nagyon fájt? Leirhatatlan? :)

2014. júl. 31. 11:38
 16/25 A kérdező kommentje:

9-es irigyellek.biztos boldog párkapcsolatban élsz. ahogy látom sok nő elhanyagolja magát,félek,én is azt tenném,igy sincs erőm,hulla vagyok,csak munka és kész,hazajövök alvás.még főzni sincs nagyon kedvem.egy baba pedig annyi figyelmet igényel.a pasik meg olyan rohadt szerencsések.. ha természetesen szültél lenne egy intim kérdésem,más odalent a méret? értem mire gondolsz :)


11-es elsö is császár volt? akkor ugyes vagy ha boltba is el tutál menni,nekem biztos kedvem se lesz kimozdulni.korod?


Légyszi azt is irjátok meg h odalent nagyobb lett? Vki azt mondja igen,vki meg h visszaszükül.


12-es az nagyon csodálatos lehet,ha vki igy élvezi az anyaságot. :) 13-s irasodon könnyeztem. "Fontos a nyugodt légkör a babának és az anyukának is."-ezt jó tudni. :)


14-es: "Aztán valahogy össze szedtem...Szóval durva volt..." na most utolso bekezdésben értettem meg igazán a nehezséget.mert tényleg látni ápolatlan haju terhes nöket,de amig kivülről látja az ember nem érzi át.

2014. júl. 31. 11:54
 17/25 anonim ***** válasza:
Az én lányom most múlt 3 hónapos, úgyhogy még friss az élmény. :) Első gyerekünk, nekünk azt hiszem nagyon nagy szerencsénk van, mert nem értek rossz élmények. Jól alszik, ügyesen szopizik, így mindenki mondja, hogy milyen kisimultak vagyunk. :)Ezt nem azért írom le, hogy felvágjak vele, hanem azért, hogy lásd, van ilyen is. Szerintem nagyon sok múlik azon, milyen a babád, ill. azon is, hogy te mennyire tudsz laza maradni.
2014. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Az az igazság,hogy 2 hónapos a babám, végigalussza az éjszakát. Óramű pontossággal 3 óránként evett már az elejétől. Ja és a babának nem a mellbimbót kell rágcsálnia, hanem a bimbóudvart kell bekapnia, így nem fáj a szoptatás. Az éjszaka az alvásra való és ezt Ő is szépen tartotta, szóval tudtam és tudok is aludni (persze alkalmanként előfordult éjszakázás, de tényleg csak párszor). A terhesség végén is tudtam aludni, nem okozott gondot a pocak. Az 55 kilómhoz 6 kiló jött fel összesen, így én szülésutáni nap már a versenysúlyomat produkáltam. Az a nő voltam, aki magassarkúban kilakkozott lábkörmökkel ment szülni. Már a terhesség alatt elhatároztam, hogy a szülés után is NŐ maradok (és így is lett). Persze a baba a legfontosabb, de eljárok fodrászhoz, csinosan felöltözöm stb...ehhez persze hozzátartozik a nyugodt, kiegyensúlyozott kislányom. Főzök, mosok, takarítok, csavargok és ezek ellenére nem hanyagolom el a babát természetesen! Ja és nem lett nagyobb ott lent a dolog :)
2014. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ja hozzáteszem van dolog bőven, mert családi házunk van óriási udvarral..

utolsó voltam

2014. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most egy éves a kislányom. Én imádtam az első időszakot. Nehéz szülésem volt, fárdadt voltam, ennek ellenére jöttek hozzám rokonok,barátok már a kórházban is. Nagyon örültem nekik. Itthon sem volt másképp. Persze volt olyan aki 3-4 órát itt volt, na az nem volt olyan vicces. De én örültem ha jöttek:) Nekünk is volt hasfájós időszak, 6. hétre megjött és onnantól nem tudtam szoptatni, de nagyon élveztem az egészet. Ehhez az kellett, hogy amikor kicsit besokalltam sírtam egy jót és mintha mi sem történt volna utána mentem tovább:)
2014. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!