Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti befogadnátok ilyen helyzetb...

Ti befogadnátok ilyen helyzetben a testvéreteket babával? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha az lenne a helyzet, hogy nem tudna hová menni a kórházból, nincs pénze albérletre, anyaotthonba meg ki tudja mekkora várólista van.


Ti együtt laknátok a férjetekkel/párotokkal, de a lakás az övé lenne. Be tudnátok fogadni, ám párotok nem engedi arra hivatkozva, hogy felforgatná az életeteket, ő dolgozik és a saját lakásában ő az "úr", magyarán ilyen kérdésekben az ő kezében van a döntés.


Ti mit tennétek? A férj viselkedése elítélendő? Ill. mit lépnétek, ha ti lennétek a feleség/nő és a ti testvéretek lenne az anyuka a babával?



2014. júl. 31. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem mondom,hogy elítélendő a férj viselkedése, viszont a saját férjemből kiindulva, soha nem utasítaná el a családomat. Főleg egy ilyen helyzetben nem. Még ha felforgatná is egy kicsit az életünket. Ha ilyen ember lenne, nem is lennék mellette!

Én kiállnék a testvéremért!

2014. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer a húgom került olyan helyzetbe, hogy majdnem szétmentek a férjével. Az én férjem meg ő maga ajánlotta fel, hogy amíg nem áll talpra ide jöhetnek a gyerekekkel. De szerencsére megoldották. Én egy gyereket sem hagynék az utcára menni, de mi ilyen kis jószívűek vagyunk.


De megértem azt is, ha a férj ellenzi ezt, ha olyan típus a tesód mint az én sogórnőm, hát ott én is vakarnám a fejem. Biztosan kompromisszumot kötnék. Pl. addig, amig nem talál egy másik anyukát, akivel közösen össze tudnak költözni egy albiba. Vagy keresni egy olcsóbb hétvégi házat, ahol ellébecolhat a gyed alatt, vagy keressen munkát a gyerek 6 hónapos korától, vagy ilyesmi. Fél évet talán ki lehet húzni valahogy így.

2014. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Milyen ember az olyan aki hagyná hogy a párja testvére egy újszülöttel az utcára menjen?????!? Hát engem nem érdekelne!!! Biztos nem hagynám!!!! Jönne és kész! Ha nem tetszik neki így járt!!! Én nagyon szeretem a két nővéremet nem bírnák nekik nemet mondani!!!! A család az első!!!!!!!!!!!! Ha ezért elfordulna tőlem a párom hát sajnálom de nekem mindig a család az első!!!!
2014. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Költöznék a tesómmal albérletbe. Gyest, családit ő is kapni fog, +egyszeri anyaságit, neem van fizetésem, félretett pénzem is, így ha a férjem nem engedi, mennék vele.


De amúgy nem tudom elképzelni, hogy ne engedje. Ha 1 szoba-konyhába laktok, akkor valahol érthető, de akkor se mehet az utcára egy újszülőttel

2014. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Baromira nagyon bután néznék, ha a férjem olyat mondana, hogy ez az ő lakása... Az enyém ilyet soha nem mondana, és fel sem merülhetne, hogy a testvérem valami szakadt anyaotthonban legyen, miközben mi itt ülünk két üres szobán... Úristen, milyen ember mond ilyet?
2014. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni, hogy a kérdezőék "hány szobán ülnek" meg milyen a testvére, hogy-hogy nem tud menni sehova. Persze a saját testvérével úgy van az ember, hogy jaj szegény, de azért a férj is érthető, hogy ha egyszerűen ennyire szar helyzetben van akkor valószínűleg kilátás sincs arra, hogy jobba kerüljön, és senki sem boldog, mikor arra gondol, hogy akár évekre beköltözik hozzájuk egy plusz ember egy gyerekkel. Tetszik, nem tetszik, ő a te családod, lehet, hogy a házasság miatt elvileg egy család vagytok, de a férjednek ő akkor is egy félig-meddig idegen, nyilván soha nem lesznek olyan mély érzései felé, mint neked. Ha akarna is rajta segíteni, akkor is max. miattad. De mondom, szerintem ő már azt látja előre, hogy többet az életbe ki nem teszitek, és egyáltalán nem ilyen életet képzel el magának, magatoknak. Lehet, hogy mondjuk a plusz szobába a ti gyereketeket akarja tenni. De tedd a kezed a szívedre, ha utána a várólista elejére kerül és mehetne anyaotthonba egy idő után, te engednéd? Ugye, hogy nem? Én sem. Jól gondolja tehát a férj, hogy nem akarja a nyakába venni a következő vagy 3-4-5 évre (minimum).


Tudom, hogy én is szemét vagyok, de ha mondjuk a sógornőm lenne ilyen helyzetben minden porcikám tiltakozna. Nem akarnám a két szobánkból az egyiket odaadni, mert ha a hálóból más lesz, az a mi babánk szobája lesz, nem akrnék a 60m2-es lakásban mindig az ő gyerekére kelni, nem akarnám hordani a szagos kukát az ő pelenkái miatt, egyáltalán ha egy gyerek miatt át akarnám alakítani az életünket, akkor az a miénk lenne, nem másé stb. Egyszerűen lehet, hogy túl önző vagyok, de nem is bíznék abban, hogy ez átmeneti lesz, hanem úgy lennék vele, hogy ha egyszer ott van, sose szabadulunk meg tőle. Csak én nem merném mondani szerintem. Inkább azon lennénk, hogy próbáljunk mindenképp más megoldást találni, de én megértem, hogy a férjed miért nem akarja..


Amúgy eddig hol lakott? A szüleitekkel mi van?

2014. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszer már volt ilyen kérdés azóta sem lett változás??? Ez a sztori 100% hogy volt már fent..
2014. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel a férjemé a lakás nem tudnék mit tenni, maximum a saját fizetésemből adnék valamennyit nekik hogy egy kis albérletet tudjon bérelni.
2014. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ilyen házasság létezik...? Van olyan, hogy a lakás a tiéd, az autó az enyém, az én pénzem, a te pénzed...? Nekem ez döbbenetes.
2014. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de a tesód nem gondolt erre, mialatt várandós volt? Addig hol lakott??

És ha nem lennél Te, a testvére, hanem egyke lenne, akkor az utcára menne a pár napos babával???

Hogy lehet ez???

Lehet, hogy a párod is emiatt nem akarja befogadni?

2014. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!