Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatnék, hogy 9 hós...

Mit csinálhatnék, hogy 9 hós kisfiam átaludja ez éjszakát? Van, hogy akár 4-5 alkalommal is felébred.

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 10 hónapos lányom ., mindent kipróbáltam ez így megy majd fél éve.

Semmi nem vált be, éjszak közepén jön közénk, ott alszik és nem ordít. Ha fel is ébred, ott vagyok, ha cici kell akkor is.

Belefáradtam, majd kinövi.

A fiamnál nem voltak ilyen gondok, viszont ő másfél évesen szokott közénk.

2010. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kitartás, az én csepp fiam már 2 és fél éves és még most is minden éjjel felébred és megkérdezi anya te hol vagy? GYere aludj velem és akkor anya megy és ott kell aludni vele.

Persze a nagyobbikkal ilyen nem volt ő két évesen már egyedül és végig aludt minden éjjelt.

2010. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a fogai miatt?
2010. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A hétvégén lesz 10hónapos a fiam és egy héttel ezelöttig minden éjjel 20-50 percenként felkelt. Csomó mindent kipróbáltunk, de semmi nem jött be, csak cicin aludt vissza. Fizikailag teljesen kész voltam, nem tudom még meddig bírtam volna ha ez így megy. Elolvastam egy újabb könyvet (Minden gyermek megtanul aludni)és kipróbáltuk ezt a módszert is. Bevállt. Pontosan 1hét telt el, és tegnap este 1nyikkanás nélkül tudtam letenni a kisfiamat aludni. Már az első éjszakát is végigaludta, csak akkor még sírt amikor letettem aludni. Szerintem próbáld ki, mert nekünk bejött. És 11órát! alszik azóta. A nappali altatás még cicivel megy csak de majd az is alakul. A lényeg, hogy éjjel alszik már.

Nem hittem el, hogy működik a módszer, azt mondtam ez ki van zárva, de már annyira el voltam keseredve (a férjemtől is egyre távolabb kerültem) hogy kipróbáltam. Mi most alszunk:)))))

Próbáljátok ki!!!

2010. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Összefoglalnád egy mondatban a módszert?
2010. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy mondatban nehéz, de röviden: Fürdés előtt fél órával van szopi (régen mi elalvás előtt szopiztunk), fürdés után már csak egy kis simogatás, öltözés. Ébren kell letenni a kiságyba, majd elköszönni tőle és kijönni. Ha sír (mert bizony sírni fog) 3perc múlva bemenni hozzá (mérd az időt, mert 10másodperc is egy örökkévalóságnak tűnik) nem szabad kivenni a kiságyból, csak megölelni, és elmondeni neki, hogy este van, itt vagyunk vele,de neki most okosan egyedül kell aludni stb... max.2percig lehetsz benn nála. (itt is mérd az időt)Aztán ha sír 5 perc múlva mész be hozzá 2 percre, majd 7perc múlva. Ha ezek után is sír 7percenként mehetsz be hozzá. Következő nap 5-2-7-2-9percek. aztán a köv. nap 7-2-9-2-10percek és a köv. napokon már csak 10-2-10-2perc. Röviden ennyi. Remélem nem voltam túl bonyolult.És ha megolható apuka menjen be a 2percesekre.Mert az én fiam is, ha cicit érez, képes pólon keresztül bekapni a mellemet:))És akkor kezdhetjük előről. Nálunk első este 2szer kellett bemenni, második este 1szer, majd a 3.estétől már nem mentünk be, mert kb. 40másodperces sírások voltak. Tegnap este pedig már nem is sírt.
2010. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, érthető volt, ki is fogom próbálni!
2010. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És ezt éjjel is végig kell csinálni?

Mert akkor felkel mindenki az baj, főleg a fiam, aki iskolás.

2010. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem is az volt az első dolgom, hogy megvontam tőle a cicit éjszaka, ami jól ment. Nem is kéri. Aludni is most már a kiságyban alszik el, nem veszem ki,de ott vagyok vele simogatom énekelek neki és ez is tökéletesen megy. Van, hogy rögöt alszik, ha beteszem az ágyába, de van, hogy kb 5-10 perces nem sírás csak nyafogás van. De az éjszakák változatlanok.Kb fél 9-kor már alszik és 11 körül már ébred és ez így megy reggelig általában 3-4 szer kel fel. Ilyenkor nem veszem fel fel, mert ébren sincs, megint simogatom, énekelek. De mivel így is sokszor felébred, néha úgy érzem teljesen mindegy, hogy cicizik-e, vagy sem. Már én is tök fáradt vagyok. Ha valaki tud még valami hasznos tanácsot adni, várom válaszát
2010. jan. 12. 10:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Kipróbálta valaki a fenti módszert? Bevállt?
2010. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!