Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig "normális", hogy...

Mennyi ideig "normális", hogy "csámpás" a gyerek lába? Akinek volt, mikortól és mivel korrigálták?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 és fél hónaposan kezdett el járni, nem erőltettük, egyik napról a másikra kezdte, nem járt a bútorok mellett, nem vezetgettük (nem is engedi mostanáig sem, hogy fogjuk a kezét). A lába észrevehetően befelé fordul. 1 éves vizsgálatkor kérdeztem az orvosát, ő azt mondta, hogy nem kell vele még foglalkozni, majd kinövi.

Most 14 hónapos, és látványosan nem javult az állapota. Ortopédiára beutaló kell, de csak az az orvos tudna adni, aki azt mondta, hogy még nem kell ggódnom.

"Erőszakoljam" ki az orvostól a beutalót most, vagy várjam meg a 15 hónapos vizsgálatot és akkor ne hagyjam már magam?


2014. febr. 18. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot az ortopédiára, és ettől függően kérd a beutalót most/később.
2014. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha oda viszed ahol voltatok 6 hetes korában akkor nem kell beutaló. vedd el a 6 hetes papírt, rá van írva: kontroll stabil járáskor.

tehát egyébként is kötelező elvinni ebben a korban ;)

2014. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell egyáltalán ortopédiára menni, ezt honnan veszed 2-es?

A lányomé is ilyen, 10 hónaposan kezdett el járni, most 14 hónapos, a dokink azt mondta, ez normális, nincs szükség kivizsgálásra.

2014. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is bepánikoltam ezen, hogy az egyik lába befelé fordult járáskor, most 2 éves, teljesen elmúlt magától.
2014. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én attól félek, hogy ez már túlzás, és ha nem szakorvos mondja rá, hogy OK, akkor utólag már mit csinálok?

Pár hónaposan tornáztattuk a talpát, az ortopédián mutatták, hogyan kell, kontrollon azt mondták, hogy elmúlt, amit láttak nála, de én úgy gondolom, hogy lehet hogy még az miatt csámpázik.

2014. febr. 18. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom lába születésétől fogva befele állt. Mindeképpen lássa ortopéd orvos! Mi korán elkezdtük a tornát és kb 2éves koráig folytattuk, neki volt spéci korrekciós cipője.

Mi többször voltunk ortopédián utoljára 15 hónaposan, akkor kacsalábas cipőt javasolt a doki, tornát és sok kismotorozást. Most 3,5 éves de rajtam kívül más nem látja a kis csámpi lábakat:)

2014. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!