Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának adnátok...

8 hónapos babának adnátok étvágygerjesztőt?

Figyelt kérdés
3500 g-mal született, most 7900 g és a védőnő szerint étvágygerjesztőt kellene neki adni mert nem hízott eleget (30 dkg-t hízott egy hónap alatt). A gyerekorvos szabin van és most nem mentem el a helyetteséhez, megvárom amíg visszajön.Én nem szeretném ilyenekkel tömni, tényleg annyira kevés ez a hízás?

2014. aug. 2. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy nem adnánk nekem a kislányom ennyi idősen kereken 7 kg volt és még sem volt semmi problémánk ami neki kellett megette és mégis egészséges volt most meg 11 évesen az a baj hogy egy kicsit túlsúlyos egy évesen volt 8100g-os ja és 3950 grammal született ha nem nyűgös boldog és vidám kisbaba akkor nincsen miért aggódni.
2014. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem adnék. A havi hízás nem mindig a nagykönyv szerint történik, van hogy többre sikerül, van hogy kevesebbre. Mellesleg szerintem remek a súlya is. Neked maximálisan igazad van, semmi szüksége étvágygerjesztőre!!!

Minden jót!

2014. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem egy nagyevő, egyszerre nem sokat eszik. Kiskoromban belém is nyomták az étvágygerjesztőket és most hát mi ne mondjak nem vagyok összeesve. Lehet hogy semmi köze a két dolognak egymáshoz, de nem szeretnék ilyen vackokat adni neki. Jó kedvű, jó alvó kiegyensúlyozott baba, szerintem eszik annyit amennyi neki kell, sajnos ő nem olvasta a védőnénik nagykönyvét hogy mennyit "kell" enni és mennyit "kell" hízni. Akkor a te lánykád se volt 10 kg 1 évesen, mert azt mondták hogy ezt a súlyt el kellene érnie egy éves korára. Bár nem értem hogy különben mi lesz ha nem éri el?? Megtömni nem tudom. Ja meg még azt is mondták hogy túl sokat nőtt
2014. aug. 2. 12:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Közben elővettem a kiskönyvet, az én kislányom 8 hónaposan 7780 gramm volt. Volt olyan hónap, akkor 600 grammot hízott, de 9-ről 10 hónaposra meg 70 grammot!!! Na, az aztán tényleg nem sok... Mégsem adtam neki semmi étvágygerjesztőt, majd 1-2-3 hónap múlva behozza a "lemaradást". A havi "limit" csak egy viszonyítási alap. Szóval nyugi, ha te úgy látod, hogy eszik ügyesen, jó a kedve, akkor minden oké!
2014. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tényleg jóval kevesebbet eszik mint az átlag, de ő ilyen születése óta, energiatakarékos bébi. Szinte mindig a felét ette mint az átlag. Egyszerre pl 80-100 g főzeléknél nem eszik többet és tápszerből is csak 100 ml-t iszik egyszerre.

Kb ennyi a napi adagja: 500 ml tápszer 100 g főzelék + egy kis gyümi délelőtt.

2014. aug. 2. 12:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a babád súlya. Egyáltalán nem kevés. A lányunk 7 kiló volt 8 hónaposan és eszünkbe sem jutott (az orvosnak sem) hízlalni.
2014. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 2. 13:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Èn nem adnèk neki. Lànyom 1 èvesen volt 8,2kg es 74cm. Nem sokat evett ő sem. Nalunk senki nem mondta,hogy adjunk neki ètvàgygerjesztőt. Teljesen normalis alkata volt. Most 2 eves, mar jobban eszik, 11kg.
2014. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell neki semmit adnod, addig meg jókedvű semmi gond nincs,es szerintem a súlya is rendben van. A fiam 23 hós abban a korban Volt hogy 20dkg hízót utána következő hónapban meg 1 kg.Ne hallgass senkire te ismered a gyermeked es ha minden ok ne adj neki vitaminokat feleslegesen
2014. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést! Azt nem írtam, hogy elküldtek nagyon sok féle kivizsgálásra szépen hízott csak én (hülye) elárultam, hogy milyen keveset eszik. Voltunk tejallergia, reflux vizsgálaton (sosem bukott csak gondolták hátha néma refluxa van) vérvételen vizelet/széklet mintát kellett beküldeni a laborba-szerencsére nem találtak semmit. Egy ideig békén hagytak most meg jön a védőnő ezzel az étvágygerjesztővel.
2014. aug. 2. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!