Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen étvágygerjesztőt lehet...

Milyen étvágygerjesztőt lehet adni egy két hónapos babának?

Figyelt kérdés
A kéthónapos ellenőrzésen a dokim azt mondta hogy kicsi a gyerek, nem hízik rendesen, ezért tápszert akar neki adni. Én viszont nem szeretném, mert van tejem. Inkább valami cseppeket adnék hogy többet szopizzon ki. 2790-nel született most 3500 és mint irtam 2 hónapos. átlag 40 grammot eszik a doki meg azt mondta hogy 60-at kéne. jó kedvű, nyugis, nem sirós, ha olyat eszek persze fáj a hasa de amugy nem, kezd mosolyogni, szóval nem hiszem hogy rosszul lenne vagy kedvtelen lenne a kevés kajától. légyszi segítsetek!
2009. szept. 20. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Probaj meg parologtatni a szobaban narancsos illo olajat
2009. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igény szerint szoptatsz? próbáld meg többször kínálgatni, hátha gyakrabban is enne
2009. szept. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pálinkát:))))) Plusz bónusz funkció: nyugodt alvás XD
2009. szept. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekünk most kellett 24 órás mérést csinálni,m is ezzel küzdünk.

Egy evésre eszik átlag 40-et?

Mert az tényleg kevés.

És hányszor eteted egy nap?

(mi is 2 hónaposak vagyunk)

2009. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert majd tápból többet eszik, mi?! Most mondjam, hogy ne hallgass egy orvosra?! Nem merem. De a tej összetétele a baba igényeihez igazodik. Nem lehet jobb a táp, vagy gyenge a tej. Ez régen volt a dokik dumája.

Azonban vannak ilyen gyermekek. Boldogok, kissúlyúak, "alacsony fogyasztásúak". Tömni nem lehet/szabad.

Ne aggódj! Olvastad a Naplóm Ilonkáról c. cikksorozatot a Kismamában? Ilonka 2 évesen se volt 10 kg és semmi baja.

Magamról csak annyit, hogy anyum azért ment vissza dolgozni és rakott bölcsibe, mert nem ettem és ő nem bírta elviselni, mert úgy érezte, nem jó anya. A bölcsiben gondolom, nem kínlódtak velem... És felnőttem mégis, anya lettem.

2009. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igény szerint szopizik, minden alkalommal amikor kéri, kapja is. és egy evésre eszik ilyen keveset. megállt a súlygyarapodásban kb 2- max 3 hete. egy dekát se hízott. csak nem szeretném hogy lemaradjon a fejlődésben, vagy baja legyen. istenigazából semmi tapasztalatom babákkal ilyen, a családban én vagyok az első, aki szült, és nem tudom mit csináljak, kire hallgassak.

a válaszokat pedig köszönöm, az illóolajat meg kipróbálom

2009. szept. 21. 23:21
 7/10 A kérdező kommentje:
egy nap kb 6* eszik, de sokszor visszateszem, hogy több tejem legyen, ja és hosszú ideig tart nála az evés, nem az átlag negyed órás evő baba. legalább fél óra egy cici.
2009. szept. 21. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Belegondolni is borzasztó, hogy tápszert adj neki miközben van tejed! Isten őrizz!

Homeopátia! Nekem az jött be étvágyjavításra! (és másra is)

2009. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg próbáld meg, hogy többször, akár 1-2 óránként tedd mellre, sőt még akkor is, amikor csak nyügös.

Elég neki 1 cici? Kináld meg a másikkal is. Nekem is két mellből lakott jól, az egyikből nagyon keveset szopott.

2009. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:
Egyetértek, plusz: próbáld meg őt sokat testközelben tartani (pl. hordozókendőben), illetve vezessetek be egy esti pucérkodós szertartást, amikor szupaszon a mellkasodra fekteted és összebújtok, ölelkeztek. A picik nagyon szeretik és igénylik a szoros tesközelséget, ami fokozza a biztonságérzetüket, nyugalmukat. Vannak babák, akik ilyenkor ösztönösen megkeresik a mellet és szopizni kezdenek, "fokozva az élvezetet". :) Nem garancia, de biztosan nem árt meg, hátha ezzel is fokozod az étvágyát. (többet szeretne anyával lenni -> cumikázni rajta -> fokozódik a tejtermelés -> többet eszik)
2009. szept. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!