Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadtassam el 9 hónapos...

Hogy fogadtassam el 9 hónapos kislányommal a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok már borulva. Elegem van!!! Nem hajlandó sem vizet, sem tápszert inni, sem teát, kizárólag cici. Természetesen eszik már rendesen, de szeretném elérni, hogy csak reggel és este szopjon, ne többször is napközben. Van egy 28 hónapos bátyja is, nem túl könnyű két picivel nap, mint nap. eljutottam oda, hogy nagyon szeretnék kimozdulni és kellene is, mert idegileg kimerülök. Nem nagy dolgokra gondolok, csak mondjuk barátnőimmel egy borozgatós-beszélgetős estére. De ha nem iszik semmit, hogy tudnék elmenni? Teljesen kivagyok idegileg.

Most is próbálkoztam. Tápszeres üveg, vizes üveg. Tolja el magától az üveget, ordít, mint a sakál, dobálja magát. Pedig szomjas volt, mert mikor meguntam, megszoptattam.

Többféle üveggel próbálkoztam, csőrössel is. Tápszert kanállal is próbáltam és fújta ki. Van valakinek valami nyerő ötlete? Kérek mindenkit segítsen, mert tényleg idegileg kivagyok. Nagy szükségem lenne arra, hogy két-három hetente legalább egy estére kimozduljak.


2014. aug. 1. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Lefejt tej kanállal, vagy pohárból? Esetleg neki való gyümölcslé? A Hippesek nagyon finomak, enyémek szerették.
2014. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikor kezdted el pohárra szoktatni, de leghamarabb 6 hónapos korában kellett volna. Kezébe adni, hogy ismerkedjen vele. Nehéz neki az elválás, együttérzek veled, az első 2 gyerekem között 13 hónap a korkülönbség, tudom mit élsz át.

Érdemi tanácsot nem tudok adni, max. annyi, hogy a tesó is és te is, igyatok sokat előtte pohárból, mondjátok neki, milyen jó is ez a pohár és hasonlók:)

Cumisüvegre szerintem 9 hónaposan már semmiképp ne szoktasd rá, inkább itatópohár.

Sok türelmet kívánok:)

2014. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

El tudom képzelni, én szabadnapnak hívom, még azt a kevéske órácskát is, ha elmehetek EGYEDÜL otthonról. :)

Tudja, hogy sírással eléri, hogy kap cicit. Lehet, hogy kegyetlennek tűnik, de ne vegyél róla tudomást. Nincs közönség, nincs műsor. Én beraknám a helyére a cumisüvegével együtt, ha szomjas lesz, úgyis iszik. Ha meg ivott, azért dicsérd meg. Ez így a dackorszakban keményebb lesz.

2014. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fejni már nem tudok, nincs annyi tejem. Bevallom pohárra szoktatást még nem kezdtem el...

Bátyja is sokáig szopott, de Ő ennyi idős volt, mikor kipróbáltuk a tápszert és a cumisüveget és nála simán ment, pedig Ő sem tudott inni cumisüvegből. Ő nagyon könnyem elfogadta és szerette a tápszert. És most meg csak lesek, mint MArci a moziban.

2014. aug. 1. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha otthagyod apával, majd elfogad mást is, hiszen tudja, hogy cicid csak Neked van. Emiatt nem szükséges elválasztani szerintem.

Ha szomjas lesz, mástól elfogadja majd, nyilván Tőled nem, mert tudja, hogy Neked cicid van.

Én azt javaslom, hogy pl. hétvégén délután hagyd ott apával két órára, azalatt kiderül, hogy hogy "viseli".


Nekem 10 hónapos volt a második gyerekem, amikor kórházi kezelésre kellett mennem, naponta 5-6 órára mentem kórházba. Előtte-utána szoptattam, meg éjjel is, gond nélkül.

2014. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem volt szó arról, hogy el akarom választani, csupán arról, hogy kéthetente el tudjak menni egy estére, és akkor megigyon 1,5 deci tápszert lefekvéskor. Ill. napközben étkezések után teát vagy vizet igyon. De ez is egy jó ötlet, hogy itt hagyom apával és majd Ő rendezi...
2014. aug. 1. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak azért gondoltam, mert azt írtad, hogy szeretnéd elérni, hogy csak reggel és este szopizzon, és ez az elválasztás előszobája.
2014. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor igen, mert egy éves korig szeretném szoptatni.
2014. aug. 1. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!