Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 15 hónaposnak mit "kell...

Egy 15 hónaposnak mit "kell (ene) " tudnia?

Figyelt kérdés
Tudom, minden baba máshogy fejlődik, csak kíváncsi vagyok, hogy a nagy könyv mit ír, illetve hogy más babák ennyi idősen miket csináltak.
2014. aug. 3. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A fenébe a "nagy könyvekkel"! Ha "nagy könyv" ír valamit, amit a 15 hónapos kicsid még nem tud, csak a frászt hozod magadra. Nézz körül a hasonló korú ismerős gyerekek között, és velük hasonlítsd össze a kicsidet!
2014. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a másodfokú egyenlet megoldóképletét már kéne tudnia alkalmazni :P
2014. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, csak bosszantó, mikor megkérdezik, hogy "és még nem beszél? És még nem motorozik? És még nem épít kockából?" - stb.
2014. aug. 3. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A kiskönyvében benne vannak az életkori státuszok, ott fel vannak sorolva, hogy mit kell tudnia.

A többivel meg ne törődj, mindenki gyereke másképpen fejlődik.

2014. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy 1 éves korában be kell indulnia az aktiv beszédnek (természetesen ez ekkor még gügyögés, de már nagyjából érthető kivülállónak is). Ha ez nem történik meg, az a későbbiek folyamán okozHAT problémát (olvasási, számolási zavar...)
2014. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 évesen kívülállónak érthető gügyögés? Egyáltalán, érthető gügyögés???? Dehogyis, ez butaság. Messze nem kell még semmit beszélnie egy 15 hónaposnak. Motorozni is 17 hónaposan kezdett a fiam és nagyon profi lett. Építő kockázni sosem szeretett. Ne aggódj, fejlődjön a saját ütemében, másokkal meg ne törődj.
2014. aug. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16 hós kisfiamat sem érdeklik a kockák, a védőnő meg azzal nyaggat hogy rakjon össze a gyerek legalább 3 kockát. Összerakja ha kell de nem érdekli.

Beszélni kb 2 hónapja kezdett, ami ilyen halandzsa nyelv, épp hogy hasonlít a hangsúlya az eredeti szóhoz, 1 évesen nem beszélt semmit. Állat hangokat utánoz, autó-motor-gép hangokat utánoz, mindent megért amit mondok neki és kérek tőle. Motorozni 3 hete tanult meg de nagyon lassan halad vele ami nem is baj. Mostmár kormányozni is tudja 1 hete. Csak az udvarban gyakorol, utcára még nem mentem vele így.

Okos és nagyon tanulékony a fiam, én nem nézem a nagykönyvben írtakat, nincs jelentősége. Ha úgy érzed hogy fejlődik a gyerkőcöd akkor nincs miért aggódni, a lényeg hogy napról napra okosabbak és ügyesebbek.

2014. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hangokat ő is utánoz (kacsa, kutya, autó, porszívó - csak az a baj, hogy ha tanul valami újat egy időre elfelejt vmi mást), integetni tud régóta, de puszit dobni, tapsolni és simogatni most tanult meg a napokban.

Szavakat még nem mond, semmit, pedig az ismeretségi körben ennyi idős babáknak már 4-5 szavas, tudatos szókincse van (bár ők lányok). Ő is sokat dumál, magyaráz, de semmit sem lehet kivenni belőle.

2014. aug. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!