Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba születése után hogy...

A baba születése után hogy volt ez nálatok?

Figyelt kérdés

A baba születése után hogy történtek a látogatások? Milyen sűrűn mentek a nagyszülők, meddig maradtak? Felébresztették azért a babát, mert vendég volt?

Mikor engedtétek elvinni sétálni a nagyszülőknek a babát, hogy ti tudjatok pihenni?

Egyáltalán hogy volt nálatok az első fél év?


2014. aug. 4. 11:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mi nem csináltunk belőle nagy ügyet. Messze lakunk a szülőktől, így a kórházba nem jöttek, de az én szüleim első nap eljöttek látogatóba, amikor hazajöttünk (csak pár órára megnézni a babát), másnap meg a férjem anyukája jött (ő pár napot maradt, ha jól emlékszem). 5 naposan már elvitte sétálni a babát. Mi ebben olyan szörnyű? Ha megbízol benne, nincs semmi gond. Lementek, itt a környéken sétalgattak egy órát, visszajöttek. Én örültem neki.

Óriási rokonságunk nincs, szóval csak a szülők jönnek. Mi a baba 5 hónapos korában vágtunk neki először látogatásnak (3 órás kocsiút).

Tartós segítségünk nincs, havi egyszer mindkét nagyszülő szokta látni pár napra a kicsit. Olyankor főleg ők foglalkoznak vele (séta, játék, időnként etetés), hogy legyen egy kis kikapcsolódásunk. De mi is ott vagyunk, nem hagytuk ott egyelőre egyedül sosem (most már másfél éves).

2014. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló, én csak a saját tapasztalatom tudom elmondani.

Szerintem az a gond, hogy sok anyuka, legyen édesanya vagy anyós szeret mindenbe belekötni.

Sok anyós szerint a feleség sosem fog tudni úgy gondoskodni a fiáról, ahogy ő tette, és sok anya szemében a lányuk sem nő fel.

És ilyenkor jönnek a kéretlen, hasznos tanácsok. Ezek után pedig nem sok kedve van az embernek a gyakori látogatásokhoz.

Félreértés ne essék, napi szinten beszélünk telefonon a szülőkkel, és ez nekünk bőven elég.


A gyerekkel kapcsolatban is adnak tanácsot, de soktól már most feláll a szőr a hátamon. Pl. mikor anyósom azzal jön, hogy ne vegyem fel a gyereket, ha sír, csak 4-6 óránként ettesem meg, egyébként hagyjam a kiságyba, majd megunja, és abba hagyja.

Anyu szerint 1 hetesen már almát kell adni a gyereknek, hogy rendesen hízzon.


És igen, ezek után valahogy szeretném bebizonyítani, hogy képes vagyok gondoskodni egy gyerekről.

2014. aug. 4. 13:34
 13/18 anonim ***** válasza:

A kisfiam hamarosan fel eves lesz,ugyh leirom.:-)nalunk a nagyszulok 200 es 650kmre vannak.rajtam es az apukajan kivul meg senki mas nem vigyazott ra!bevallm neha jo lenne de ez a mi elethelyzetunk,meg kell oldani.a babat nem keltettuk fel akarki is jott.bar en mondtam h hat hetig senkit nem akarok latni.korhazba is a nagymamam,nagypapam,anyukam es a baratnom jott be.kb.azt se tudtam fiu vagyok v lany...ami fontos ha mennek latogatok h mindig a babat nezd.vegul egy honapis volt a fiam mimor anyosomek eljottek itt is aludtak.en megmondtam a paromnak h ne haragudjon de en keptelenvagyok nekik haromfogasos menusort fozni stb.igy en csak a babaval foglalkoztam,ok foztek.

de ez sztem miden csaladban mas.nem mindegy h a szomszed utcaban lakik a kedves mama es o is meg tudja ismerni az unokat.v ugy mint nalunk h kb.havonta egyszer latjak.az en szuleim eddig 3* lattak de ok nagyon messze laknak.mikor naluk voltunk latogatoban volt egy program ahova nem tudtuk vinni az akkor 10hetes babankat akkor apukamekra hagytam.de minden percben ott jart az agyam h mi lehet vele?!aztan persze semmi..tok jol elvolt:-)es most kezdem azt erezni h jo lenne egy egy szabad oracska.

2014. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok.az lemaradt h nekem is mondja Anyu h miert nem adok a gyereknek par hetesen tejbegrizt stb? Ezeket meghallgatom..egyik fulemen be masikon ki.ez az elonye h nincsenek kozel.de a hatranya pedig hogy total egyedul vagyunk.
2014. aug. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Na mi a nagy átlagtól eltérünk, mert mi szerettük,hogy jönnek látogatni. Aznap ahogy hazajöttünk, eljöttek, megnézték a fürdetést, hoztak enni, itt voltak egy órát és mentek. Aztán kb. 2-3 naponta eljöttek! Hol az én szüleim, hol a férjem anyukája vagy a tesója. Sőt egy hét után mi mentünk a babával vasárnapi ebédre anyukámékhoz. Én örültem,hogy ha nem volt otthon a férjem,hogy van társaságom.

Persze nálunk is vannak, voltak olyan "tanácsok", amikből nem kértem, de én ezt letisztáztam mindkét nagyival! Egy hónapos volt a fiam, amikor már anyósomra hagytam két órára,hogy elintézzek egy-két dolgot!

2014. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 piroska és a farkas ***** válasza:
kedves Kérdező! Én azt tanácsolom, h mindet csinálj úgy, ahogy a TI HÁRMÓTOK számára a legharmonikusabb az első időkben. Kislányom 4 hónapos múlt, de még mindig megszabom, h melyik a napnak az az órája, amikor nem jöhet látogató, mert nyugalomra van szüksége. nyugodtan vállald föl, ha valaki megsértődik, de ne cipeld teherként, legyen az ő baja. nekem nagy szerencsém van anyukámmal, ő hetekig főzött ránk, mert úgy ítélte, h ez a legnagyobb segítség, és igaza volt. MIkor szülés után 2 héttel le bírtam menni a 4. emeletről - iszonyú ronda gátsebem volt - akkor átjött - én pedig a férjemmel fél órát üldögéltem a házuk előtti padon, mert adig jutottunk:) Az igazi segítség, és egyáltalán, főleg az első időszak rólatok szól, elsősorban a babáról persze, és a ti igényeitekről. Aki ezt nem tudja feldolgozni, az így járt.
2014. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%
Pár naposan amúgy sem lehet rögtön kivinni, fokozatosan kell a levegőhöz szoktatni. Egész nap sétáltatni akarják, hogy te meg pihenj? Nehogy már ott maradjanak egész napra! Én nem hagynám!
2014. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nagyszülők hetente, két hetente.járnak, mikor hogy érnek rá. Aznap, hogy hazajottunk már voltak vendégek. Egy hónapos korától már hetente, két hetente itt alvó vendégeink is vannak, barátnők, unokatestvérek. Soha nem vitték azért el nagyszülők, hogy pihenni tudjunk. Akkor vigyáznak rá, ha programunk van, vagy egy kicsit el akarunk menni étterembe, nagy bevasarolni.
2014. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!