Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhában kell altatni...

Milyen ruhában kell altatni egy ujjszulottet?

Figyelt kérdés

November vegen születik a fiam. A nagy kínálat miatt azt se tudtam mit vegyek.


Body+kisnadrag? Halozsakkal? Betakarni azt mar nem kell gondolom.


Vagy body es rugi + a hálózsák?


Vagy teljesen mas?


Annyi mindent nem tudok. Lenne par kerdesem meg, de most ez foglalkoztat jobban.



Elore is koszonom a válaszokat.


2014. aug. 4. 13:42
 1/8 A kérdező kommentje:
* újszülött
2014. aug. 4. 13:42
 2/8 anonim ***** válasza:

A szoba hőmérsékletétől is függ.

Nálunk viszonylag meleg van, februárban body+nadrág+takaró volt a gyerkőcön újszülöttként.

2014. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első 1 hónapban az áprilisban született fiamat így altattam: body, rugdalózó, jó puha pokróc, + cipzáros pólya... 1 hónapos volt, mikor elhagytam a pokrócot, mert már melege volt... addig olyan jókat aludt ilyen melegben biztonságban.. körbeölelte a pokróc is, pólya is :) aztán szép lassan ahogy éreztem hogy több térre van szüksége elhagytuk a pólyát és pokróc jött a helyére :)aztán igazodtunk az időjáráshoz... ebben a nagy melegben egy body volt rajta és csak egy textilpelenát terítettem már csak rá :)
2014. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem jó a vastag öltözet a babáknak Sem .

A lakás normális fütese mellett ami 22-24 fok kell hogy legyen NEM TÖBB ! egy Body hosszú ujjú ! es halozsak ,a halozsak nem tekeredi össze , nem takarja be a pici fejet( nem fulladhat bele ) úgy mint egy takaró val !En így csináltam ,nem Volt meg fázva soha es izzad Sem Volt . Ja es ne feled a pelenka is rajta van ami mocskos meleg tud lenni ...

2014. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
-hol fog aludni ? veletek ? külön ? az en fiam mellettem aludt neha ez is számit mert olyankor a hasamon aludt es akkor meg a halozsakot Sem adtam rá mivel a testem melegítette ... :)
2014. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szomszéd szobaban fog aludni nyitott ajtó mellett. Telen nalunk napkozben 21fok szokott lenni, ejjel 18. A baba miatt mondták hogy majd jobban kell fűteni.
2014. aug. 4. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
éjszakára 18-20 foknál nem kell több egy babának. Tévhit, hogy jobban kell fűteni. Hűvösebb szobában jobban alszik, és a bölcsőhalál kockázata is jóval kisebb.
2014. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 piroska és a farkas ***** válasza:
Így van, a babának teljesen jó a 18-20 fok éjszakára. Más kérdés, h ha pl a szobában fürdetitek, akkor természetesen kell fűteni. Március végén született kislányomat 19 -20 fokos szobában rugiban, és pólyában - a rég ahgyományosban - altattam, de igényelte a pólyára a takarót is. A pólyát egyébként is egy nagyon jó dolognak tartom, érdemes beszerezni. Ebből aztán fokozatosan hagytuk el a rétegeket, ahogy nőtt a baba és a meleg:), jött a vékony hálózsák, jelenleg pedig egyetlen rugiban alszik, semmivel sincs takarva.
2014. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!