Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vérszegény és a vérlemezkék...

Vérszegény és a vérlemezkék mérete 66%-os. Ez mire utal, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Péntek óta egy normális választ nem kapok a dokiktól, ezért kérdezem, hátha valaki hallott már ilyenről.

Szóval, 10 hónapos a kisfiam, 47 nap alatt 50gr-ot hízott, 1cm-t nőtt, és állandóvá vált a hányás, hasmenés, és a napi 3 liter innivaló (víz, tea, gyümilé, bármiből képes ennyit inni), mindemellett felnőtt adagokat képes legyűrni. Plusz állandóan sír.

Beküldtek a kórházba, nem cukros, nem baktérium vagy vírus okozza a hasmenést.

A vizelete negatív.

A vérképe viszonylag jó, kivéve, hogy vérszegény ( 1 ponttal marad el a normális határtól), és a vörösvér lemezkék mérete a normális méret 66 %-a.

Szerintetek mi lehet ez?

Milyen dokihoz menjünk tovább, aki megoldást talál a gondunkra?

Csütörtökön kell visszamennem a gyerekorvoshoz,mert ilyet még ő se látott, addigra körbetelefonál, hova tovább.

A Heim Pál gasztrojára kaptunk beutalót, de csak 2 hónap múlva tudnak fogadni.


2014. aug. 5. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdéshez fűzött kommentár szóhasználata annyira nélkülözi a szakmaiságot, hogy érdemben nem lehet rá válaszolni (24 évet dolgoztam vérellátóban és rengeteg mérési eredményt értékeltem). Meg kell bízni a gyermekorvos szakmai tudásában.
2014. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

valamilyen felszívódási zavarra tippelek.

Mit mond az orvos?

2014. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Sajnos nem vagyok orvos, így szakmailag nehezen tudnám leírni. Csak azt tudom, amit az orvos mondott, hogy ez a vérleleten mit jelent. Ő ezt így mondta.

Kedves második válaszoló!

Sajnos semmit nem mond. Azt látja, hogy gond van, és tudja, de nem tudja, hogy hova tovább. 10 hónap alatt kb. 30-szor volt hasmenése. És ez marha sok.

2014. aug. 5. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
ez milyen orvos? A sima gyerekorvosod? Mert ezt ki kell vizsgálni,tovább kellene küldenie szakorvosokhoz.
2014. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gasztroenterológusnál voltál?


Másold már be a leletet,hadd nézzük meg,hogy pontosan mi mennyi!

2014. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, a sima gyerekdokink. Gasztróra október elejére kaptunk időpontot. A leletet nem tudom bemásolni, mert a dokinál van, csütörtök reggel kapom vissza. Ha csütörtökön beírom, visszanéznétek?
2014. aug. 5. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:

vissza,persze,de október iszonyú messze van,ha így hány meg ennyire hasmenése van én biztos nem várnék addig.Az több hónap,azalatt agyon leromolhat az állapota.

Vidd el magánorvoshoz!

2014. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves első, márpedig ha ennyit dolgoztál ezen a területen, akkor azért ebből ki lehet találni , hogy miről van szó. És miért is várunk szakmaiságot egy anyukától, amikor érkeznek betegek ügyeletbe úgy, hogy azt sem tudják, hogy hol a gyomruk?


A laborjai amúgy nem ijesztőek, ez a két eltolódás igazából semmi (főként a vérszegénység, már ha valóban csak ennyi az eltérés az ehhez kapcsolódó értékekben). Akutan gondolom nem vérzik, krónikusan sem hinném ha kivizsgálták. Széklet vért néztek?


Az egyéb tünetei aggasztóak, az állandó sírás, a hányás, a hasmenés. Szóval szerintem ezt az eredményt ne itt elemezzük, ebben igaza van az elsőnek, ehhez még rengeteg egyéb vizsgálat kell, azonban én nem várnék októberig, elvinném egy magán gyermekgyógyászhoz.

2014. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!