Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesen már minden baba...

Egy évesen már minden baba csak egyszer alszik?

Figyelt kérdés
lehet ,hogy én nem csinálom jól?nekem még fél 11-11körül alszik.max fél 1ig hagyom,aztán felkeltem-és fél4körül még egy fél órát alszik a babám.sok ez neki?délután is felkeltem,nehogy befolyásolja az esti alvást.sokat ébred éjjel-de nem tudom,hogy a foga miatt,vagy engem keres.meg kellene próbálni az egy alvást?reggel kb 7 körül ébred
2014. aug. 6. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam másfél éves koráig egyszer aludt napközben, kislányom 2éves koráig kétszer aludt napközben, onnantól csak egyszer,most 3 éves
2014. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kisfiam és még mindig kétszer alszik. Kb mint nálatok. 7kor kel, 10-fél12-12-ig alszik, legkésőbb fél1kor én is felkeltem hogy délután fél4kor legkésőbb újra lerakhassam. Max 5-ig hagyom aludni így este 8kor nincs gond az alvással. Én is rácsodálkozom amikor írják hogy 1 évesen már csak egyet hajlandó aludni a gyerkőc, én ha akarnám sem tudnám átszoktatni, igényli még a kétszeri alvást. Szerintem addig örüljünk.. :)
2014. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Amúgy nem tudom hogy nálatok hogy van vagy volt, én kiskora óta kínlódtam a kisfiammal hogy mindig megfelelően aludjon, szóval aludjon el időben és aludjon eleget, én ehhez ragaszkodtam és meg is lett a gyümölcse, szépen alszik most is.

Barátnőm mindig ráhagyta a kislányára hogy mikor akar aludni, vagyis inkább úgy mondanám hogy megvárja amíg kidől a kiscsaj, most ott tartanak hogy 1 évesen a kislány úgy döntött hogy ő egyáltalán nem akar aludni, holott előtte egyedül-magától aludt el és aludt 2szer egy nap. Mivel a barátnőm ráhagyta eleinte az alvást, ha akar alszik, ha nem akar akkor nem, most győzi altatgatni a gyerkőcöt... Én ezért is próbáltam következetesen csinálni a dolgokat hogy később is könnyebb legyen.

2014. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3gyerekem van, az egyik 12 hó, a másik 21hó, a harmadik 16hósan aludt egyszer egy nap.
2014. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hós korától alszik 1x.De ismerősöm lánya 16hós múlt,ő van hogy kétszer alszik,van hogy egyszer.Kétszer fél-1 órát,vagy egyszer 1,5-2órát.Enyém 10hósan még 1* 3órát aludt,utána 1évesen 1* 1,5órát,másfél éves korától kb meg 1* 1,5-2órát.

Ha nektek így jó,maradjon így.Megpróbálhatod nem elaltatni már délután,de szerintem jobb nem bolygtni,mert ha túl fáradt,akkor amiatt aludhat rosszul éjjel.De a felkeltés miatt is lehet nyugtalan.

2014. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

13,5 hónapos. Pár hete hol egyet, hol kettőt alszik, de én nem ébresztem fel soha. Az alvás az egyik legfontosabb tanulási fázis. Most tanul járni gondolom, beszélni, stb-stb... ezt dolgozza fel alvás során. Szóval, olyan, hogy "sok ez neki" szerintem nem igazán van, max. ha végig alussza a napot. :)


Annyit szólok bele, hogy ha délután négy-ötig nem alszik el, akkor már estig nem szoktam neki hagyni, ezért ahogy a délelőtti alvás tolódik, úgy egyre ritkább az, hogy kettt alszik.


Egyébként meg azok az egy évesek, akik egyet alszanak (az ismerettségi körünkben) viszonylag későn kelnek, szóval semmivel sem alszanak a mi babáink többet, csak a reggeli 2 óra pluszt ők délelőtt pótolják.

2014. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15hos fiam akkor alszik amikor álmos,nincs napirend hogy pontos időben kell aludjon,általában 2x alszik 2orát de van hogy csak 1x 3orát mikor hogy igényli
2014. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az enyém másfél éves korában kezdett átállni az 1 napközbeni alvásra.
2014. aug. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi-

akkor még várok vele-jó igy.nálunk van napirend-nem az egy éves gyerekemre "bizom",hogy mikor dől.ki.ettől érzi biztonságban magát-igy jó nekünk

2014. aug. 6. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam 17 hó koráig kétszer aludt, onnantól csak egyszer.
2014. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!