Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik?

Miért nem hízik?

Figyelt kérdés
Kislányom 4200 gr al született,6 hónaposan 8770 gr volt,viszont az utolsó 2 és fél hónap alatt csak 250 gr ot hízott.Normális ez?Volt valakinél esetleg hasonló gond?Mielőtt valaki azt írná,h vigyem orvoshoz ,természetesen viszem csak addig is kíváncsi lennék,más tapasztalatára is.
2014. aug. 7. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. Miután megduplázta a súlyát (durván hamar) már nem fog hízni, mint az őrült. Ha nem nyűgös, erőtlen, pisil eleget stb. akkor tessék békén hagyni. :)

Már előre izgulok, hogy a doki többet árt majd, mint használ...

2014. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem híznak mindig egyformán, és pont ez a féléves kor körüli időszak az, amikor lelassul a gyarapodás. Felgyorsul a mozgásfejlődés, gondolom, már forog, izeg-mozog, ha lerakod, hát "ledolgozza", amit megevett. :)
2014. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást,én békén hagyom csak nem tudom,h ez így normális e.Azt tudom,h a 6 .hónap után kevesebbet híznak csak ez nekem nagyon kevésnek tűnik.Persze jó kedvű(néha azért nyűgősebb,mert jön a foga),pisi ,kaki rendben!
2014. aug. 7. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, egyébként az én lányomnál is volt hasonló "gond", meg is ijedtem (első gyerek lévén). Nem volt semmi probléma.
2014. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem a 6 hónap a lényeg, hanem , hogy már megduplázta a súlyát. Eddig igen szépen hízott, most pedig a mozgásra (na meg a fogzásra) fog koncentrálni. :)
2014. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vida Ágnes szerint:

A baba hízásának az alábbiak szerint kell alakulnia:


Az első 3 hónapban: 100-227g/hét

3-6 hó között: 85-142g/hét

6-12 hó között: 42-85g/hét



tehát lassabban híznak ha már nagyobbak

2014. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,kicsit megnyugodtam:)
2014. aug. 7. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!