Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos gyermeknek milyen...

15 hónapos gyermeknek milyen ételeket készítettek/adtok?

Figyelt kérdés
Konkrétan, nem csak "azt eszi, amit mi is", mert szerintem mindent még nem "tud" megenni, sőt sok mindent még szerintem nem is "szabad" adni (pl. egy zsírosabb étel, vagy jó fűszeres). 15 hónaposom ráadásul átmeneti időszakban van, hol pépes, hol enyhébb darabos formában fogadja el az ételeket. Van, amitől még öklendezik , állaga miatt. Főleg raguleveseket, krémleveseket, főzelékeket késztek, amit tud a miénkből eszi, de van, amikor külön kell főzzek neki. A változatosság miatt szeretném, ha adnátok ételötleteket, miket készítetek/adtok még babátoknak?
2014. aug. 8. 06:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Az lemaradt h a kisfiam nagyom tésztás ezért kap minden nap azt. A zöldségekből pedig mindent megeszik, igyekszem variálni őket. A tejfölt is imádja, ezért habarok mindent.
2014. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasonlóképpen állunk mi is, mint a legtöbb hozzászóló. A tészta, nokedli nálunk is nyerő, pörkölttel szereti, vagy tejfölösen. A ragulevesek korát éljük most.A tejfölös, tejszínes habarás nálam is mindig bejön.A rizs nekünk száraz, ha valamibe keverem, öklendezik. Ezeket kell még turmixolnom, ekkor van, hogy szépen elfogadja, van, hogy más, darabosabbat kér.A sült húsokkal szintén nem tud mit kezdeni, száraz. Leveshusokat imádja (pl. húslevesből). 7 foggal nem tud mindent megrágni, próbálok szinte mindenből adni, sőt kér is, amit mi eszünk, nem azzal van a gond, hogy még külön főznék neki, mert nekem is könnyebb lenne már csak egy félét, hanem hogy én sem tartok mindent a gyereknek valónak, amit mi eszünk (pl. pacal, babfőzelék, jó fűszeres oldalas, töltött káposzta, stb.) Mi szeretjük az intenzív ízeket, a gyereknek szerintem még nem valók ezek az ételek, egyelőre legalábbis.

De köszönök minden hasznos választ, és véleményt is. További szép babázást mindenkinek.

2014. aug. 9. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!