Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El vagyok keseredve 14 hós...

El vagyok keseredve 14 hós fiam viselkedése miatt, a párom is engem okol, nagyon rosszul érzem magam!?!

Figyelt kérdés
14 hónapos fiam itthon velem és apjával tényleg tündéri, sokat játszunk hárman, este tévézünk és sokszor csodálkozva nézzük , hogy játszik, cikázik, boldog... Na de ha visszük valahova, kész katasztrófa! Nem lehet letenni, cipelteti magát, nyüszög, ha valaki kiveszi a kezünkből, orditani kezd, itt most nem haveri látogatásokról irok, csak mondjuk átmegyünk anyósomékhoz, anyuékhoz. Barátnőm lánya is ennyi idős, mindig is ismerték egymást. Minden héten vittem játszani, de tiz perc és kapaszkodik, most már mutat kifelé, tudom hogy menni akar. Ha meg ők jönnek, vidám, tök jól játszunk. Anyósomékhoz sűrűn nem vittem ugyan, de minden nap legalább fél órát látta őket születéstől fogva , ha náluk vagyunk, állandóan menekülne, annyira kellemetlen:( a férjem mnkahelyén napi egy órát tuti eltöltünk, hatalmas tér, szerintem csupa érdekes helyszinek, mindenkit ismer, mégis sokszor morog és nyikorog mindenkire, aki csak kedvesen szól hozzá, pláne ha meg is érinti, most már túl sokan nem is próbálkoznak, biztos elkönyvelték magukban, milyen elkapatott kisgyerek...ma fakadt ki a párom egy kicsit, hogy egy burokban nőtt kis gyogyigyerek lesz a gatyámon lógva, senki sem fogja szeretni rajtunk kivül, ha igy viselkedik mindenkivel(teszem hozzá, itthon a rokonokkal normális, szépen játszik, csak külső helyszinen bolondul meg), és én nevelem ilyen hülyén, hisz én vagyok vele...meg mi az, hogy nem lehet vele egy asztalnál lenni, mert nem eszik? Ha ott van valaki, tényleg csak akkor eszik, ha farkas éhes...jajj, nagyon szégyenlem magam, megbuktam anyaságból! Persze, most jön a rágófog, ami nagyon fájhat, de mindent mindig a fogzásra fogni kínos...mit csináljak? Váltsak stílust? Elég az ölelgetésből és kényszeritsem ezt a kicsi babát???
2010. jan. 12. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ne kényszerítsd. Próbálgatja az erejét. Nézi, mit hogyan tud elérni. Eszesedik magyarul és rafinált már. Ezen minden gyerek átesik, ilyenkor lehet beleszaladni abba, hogy elkényeztetik a babát.
2010. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az h otthon cukorpofa, de "idegenben" bizonytalan kizárólag a kora miatt van. Ha idegen helyszínen van csak veletek érzi magát biztonságban és sietne haza...sztem ebben semmi rossz sincs, majd ha nagyobb lesz megtapasztalja, hogy máshol is lehet biztonságos. Az viszont, h emiatt megjegyzéseket tesz a férjed sztem durvább, ugyanis ő nem fogja már kinőni...a babák érzik ha vki elégedetlen velük, egy idő után a férjednél sem fog megmaradni így...sztem inkább őt állítsd le.
2010. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De mi a helyes? Mikor anyósomnál leülni sem akar, akarattal leteszem és mondom hogy most pedig játszani fogsz a mamával és nem veszlek fel? Ugy sikít, kapszkodva ordit utánam, ha ezt teszem, hogy fáj...
2010. jan. 12. 22:13
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak te tudhatod, hogy egyébként mennyire kapattad el a babádat. Az biztos, hogy van egy pár "szokása", aminek nem látni az okát abból, amit leírsz. Szerintem semmi olyan nincs, amit ne lehetne kis neveléssel megváltoztatni. Ha farkas éhesen hajlandó enni másokkal együtt, akkor először próbáljátok úgy, aztán majd lehet kevésbé éhesen is szoktatni. Az is érdekes, hogy csak otthon tűr el másokat, idegen helyen nem. Mi lehet az oka? Lehet, hogy összefüggnek a problémák, talán van valami élménye, ami számotokra jelentéktelen, de neki fontos. Nem mondanám, hogy baj van, de talán egy gyermekpszichológust nem ártana megkérdezni. Javaslom még elolvasásra Ranschburg Jenő összes könyvét, nagyon okosakat írt/ír a kisöreg.
2010. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Persze hogy rosszul esik, amit mond... Azt nem értem, hogy lehet egy hely neki idegen, ahol napi egy órát eltölt, vagy fél éve heti egyszer ott van (barátnőmnél)? Hogy nem tud megbarátkozni? Oké hogy otthon a legjobb, de én ilyen gyereket még nem láttam, őszintén. Meg ez a gonosz morgás a papára,mamára, ha kicsit elveszik...
2010. jan. 12. 22:17
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Azért sír, mert bizonytalan lesz nélküled és ha sírni hagyod, csak rögzül benne ez. Ha nagyi játszani akar, akkor játszatok hármasban a szőnyegen, ha nem eszik az asztalnál, akkor adj a kezébe játékot addig, vagy tedd a járókába, vagy földre magatokhoz...sztem ez el fog múlni, de ne feszítsd őt se túl, úgy fest, most rád/rátok van nagy szüksége
2010. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát ezek szerint szerintetek is egy sz@r vagyok, olvasgassak kicsit, mert nem negy ez nekem...pedig szeretem, sokat ölelem, ő is engem, de rászólok ha kell, fegyelmezem , semmit nem is kell előle eltenni, díszek az asztalon teritővel, csak kérem, hogy ne verje le és ő nem bántja, sosem tört el semmit, nem okozott kárt, csak ott pakol, ahol engedem, szófogadó nagyon is, leteszem és tökegyedül alszik...szerintem nevelem. Mégis ilyen.
2010. jan. 12. 22:24
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem megyek sehova játék alatt, már attól ideges, ha kezdem leültetni...azonban annyit észrevettem, hogy az utóbbi két hétben egyre többet birt a mamánál, mintha kezdené szokni, de csigalassan, alig észrevehetően...talán ez jó jel.
2010. jan. 12. 22:28
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Azért, azt az eszetekbe kellene vésnetek (kedves szülők), hogy egy 14 hónapos kisgyerekről van szó. Mégis mit vársz tőle? Őszintén szólva, én akkor lennék megijedve, hogyha bárki, aki odamegy hozzá, annak mindent engedne. Kicsi még ez a kisfiú, természetes a szeparációs szorongása. De azzal, hogy te erőlteted neki a leszakadást, annál nagyobb kárt teszel benne. A gyerek érdekében kérlek, hagyd, hogy ő, a saját ritmusában szakadjon el tőled. Ha nem így történik, már most is, de a későbbiekben még inkább vissza fog ez ütni.

Nagyon fontos lenne azért azzal tisztában lennetek, hogy ő egy gyerek, nem felnőtt. Lehet, hogy neked tök érdekes a nagy tér, a sok néznivalóval, de egy 1 év körüli gyereknek ez félelmetes. És már ne haragudj, de milyen dolog az, hogy ráparancsolsz, hogy márpedig játssz a nagyival. Biztos a te életedben is van olyan ember, vagy akár több is, akinek nem hogy azt nem hagynád, hogy megpaskolja a feneked, és csipkodja az arcodat, de még csak nem is beszélsz vele szívesen.

Ne kezd el azon rágódni, hogy jó anya vagy-e vagy sem. Inkább csak legyél a fiaddal empatikus. Ne irányítsd, hanem érezd őt.

2010. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya!!!!!kicsi babuci most ebred ra a kulvilagra,semmi gond nincs vele...otthon azert cukorfalat mert a megszokott kornyezetben van es biztonsagban erzi magat,most alakul az ontudat:) a hiszterias gyerek nem nalatok kezdodik,volt mar szerencsem hisztis gyereket latni...szeresd ugyanugy mint eddig,majd megbatorodik,naprol napra okosodik es mintha elfujtak volna a felelmeit
2010. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!