Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnétek a 9 hónapos babátokat...

Vinnétek a 9 hónapos babátokat esküvőre, ha a lakodalom helyszínén nincs szállás lehetőség?

Figyelt kérdés
A férjem kollégája házasodik. A fiúnkra a szüleim fognak itthon vigyázni. Már két hónapja is voltunk ugyanígy esküvőn, akkor is ők vigyáztak rá. Mi úgy gondoljuk, hogy egy esküvő, lakodalom csak szenvedés lenne ebben a kánikulában a fiúnknak. Ráadásul nincs semmi szállás lehetőség, mert egy kis falu művelődési házában lesz a lagzi. Így egész este a babakocsiban kellene lennie a hangzavarban a fiúnknak, nem hiszem, hogy ez túl szórakoztató lenne neki. Viszont a férjem családja szerint egy babának a szülők mellett van a helye, és undorító a viselkedésünk, hogy lepasszoljuk inkább a gyereket, hogy bulizhassunk. Ezt a két alkalmat leszámítva, még soha nem bíztuk azért másra a gyereket, hogy mi kikapcsolódhassunk.
2014. aug. 9. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelmüen nektek van igazatok, a gyereknek egy lakodalom csak rettentö nagy stressz, belöletek semmit sem "kapna", mert nem tudtok vele foglalkozni, és ti (meg a többi vendég) sem tudnátok jól érezni magatokat egy üvöltö gyerek mellett.


A szüleidet ismeri, velük jól elvan, szóval anyósék csak féltékenyek vagy bunkók.

2014. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem vinném, nektek se szórakozás, neki se jó és a többi vendégnek is zavaró lehet. Miért ne lehetne a szüleidre bízni? A nagyszülei, nem vagytok undorítóak, nektek is ki kell kapcsolódni. Ne foglalkozz az ilyen okoskodókkal.
2014. aug. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én akkor sem vinném, ha lenne szállás lehetőség. Ennyi kikapcsolódás egy 9 hónapos mellett a szülőknek is jár. Ha ezért undorító vagyok, vállalom, bár szerintem inkább a férjed szüleinek gondolkodásával van gond.
2014. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki maga ismeri a gyereke viselkedését, tűrőképességét. Mi vittük az első gyereket 9 hónaposan, bár ő már akkor lépegetett kézenfogva. Simán eltötyörésztünk vele, vagy a férjem, anyukám vigyázott rá, míg én táncoltam. A férjem mondjuk alapból nem szokott táncolni. :) Vacsi után, 9 körül mentünk haza, bár a gyerek simán elaludt a babakocsiban a hangzavar ellenére, úgyhogy minket mindenki marasztalt volna még, de a férjem már menni akart. A második gyerek is volt kbi
2014. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mi fiúnk is el lenne este 9-ig, de nem szeretnénk eljönni ilyen korán, főleg a férjem szeretne egy jót mulatni, beszélgetni, de nekem sincs ellenemre ennyi kikapcsolódás. Az előző esküvőn egyébként úgy megcsúsztak, hogy a vacsorának fél 11-kor lett vége, 9-kor még a levesnél tartottunk. A férjem családja nem hiszem, hogy irigykedne, ők megmondták, hogy csak vészehylzetben vigyáznak az unokára, mert nem nekik, hanem magunknak szültük, nekünk kell megoldani a problémákat.

2014. aug. 9. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

*folytatom

A második gyerek is volt lagziban, ő még nem tudott menni, 8 hónapos volt. Az asztalunk mellett simán elvolt a babakocsiban, sétáltunk is, ölben is volt. Akkor 10 körül mentünk haza, mert ő nem aludt el és akkor már álmos volt (délután aludt az autóban menet közben). Szóval nekünk nem okozott gondot, hogy ott vannak a gyerekek, a többi vendégnek sem, örültek, hogy látják, mivel sokan vidékről még nem találkoztak velük. Sokszor olvastam már, hogy írják, hogy más vendéget zavar a kisgyerek. Nekem ez fura, mivel eddig akárhány lagziban voltam, mindig volt kicsi is, nagy is, soha nem zavart senkit. Sőt, külön élmény látni a piciket, ahogy a felfordulást élvezik!

2014. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem vinném az esküvőre.Bár nem is értem,miért érdekel anyósék véleménye,ha így állnak hozzátok
2014. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz anyósodékkal, mi is ezt kaptuk, mikor elmondtuk, hogy szombatonként anyukáméknál alszik a pici, hogy tudjunk aludni mi is egyet, meg ki tudjak takarítani itthon. Most, hogy alakul a személyisége, látszik, hogy jót is tesz neki, hogy nem csak velünk van mindig.
2014. aug. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!