Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, akinek a...

Van olyan anyuka, akinek a babája 16hós korában még nem mászott, ment?

Figyelt kérdés
Minden vizsgálaton voltunk már,nem találtak semmit,viszont Dévény tornára járunk mert gyengék az izmai.Sajnos 2 hónap alatt nem javult semmi mozgás terén csak egy kicsit izmosodott.Nagyon elvagyok keseredve...mikor fog mászni,menni a fiam?
2014. aug. 9. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
14 hónaposan kezdtétek a Dévényt? Az nagyon késő. 1 éves kor után sokkal lassabb a fejlődés a tornával. Miért nem mentetek előbb? Biztosan hoz majd eredményt, csak lassan. Lény türelmes.Esetleg másfajta terápiákat is kipróbálhatnátok, a Dévény mellett.
2014. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos hosszú és kemény munka lesz, de szerintem jó kezekben vagytok (jók a Dévényesek nagyon). Azt nem értem, hogy a kötelező vizsgálatokon a gyerekorvos miért nem javasolta, hogy vidd el és nézesd meg. Nekünk 3 hónaposan a fiam nem fordította át a fejét és mondta, hogy nézessem meg a korai fejlesztőbe. Ott Dévényes a szárnyai alá vett minket (nyakizmai le voltak tapadva) és hamar rendbe jött. Szerintem kicsit későn kerültetek oda. Kívánom a legjobbakat!!!!!
2014. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányomnál már születéskor a hypotóniát diagnosztizáltak, lazák voltak az ízületei, gyengék, tónustalanok az izmai. Mi a kórház remek neonatológusának köszönhetően már 2 hónapos korában eljutottunk egy dévényeshez. A kislányom 6 hónaposan tudott fogni mindkét kezével 9-10 hónaposan forgott stabilan, egyéves kora után kezdett kúszni, egyedül ülni és 16 hónapos kora körül mászni. Most 19 hónapos, kapaszkodva feláll, egy-két lépést tesz oldalra, kéztartással lépeget, de hogy önállóan menjen, az még odébb van. Egyéves kora óta tsmt tornát is csinálunk, érdemes, mert ez is előremozdítja a mozgásfejlődését. Neurológiára is járunk, itt kizártak más esetleges problémákat, és mégiscsak orvos is látta.

Valóban elég későn kerültetek szakemberhez, sok türelemre és kitartásra van szükségetek. A dévényesek tényleg szinte csodát tudnak tenni, én úgy tapasztaltam, a laza izomzat tónusba hozása több ideig tart, mint a letapadt izmok fellazítása, így eredmény is lassabban várható.

Keressetek meg esetleg egy korai fejlesztőt, ahol komplexebb kezelést is kaphat, ha szükséges.

2014. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is a picúrral már születés után mondták, hogy kicsit lazák az izmai, és nálunk a háziorvos is nagyon figyel erre, így mi 2 hós kora óta nyomjuk a Dévényt. Nála a hason fejemelés volt eléggé elkésve, a többi nem (időben forgott, fogott, elég szépen felült, és a dévényes gyógytornász hathatós segítségével 9 hós kora óta kúszik, és a nem mozgással összefüggő dolgokban inkább előrébb jár). Most 1 éves, és se nem mászik, se nem jár még, mondjuk egyre többször feltolja magát négykézlábra, és 1-2 "tempóval" elmászik oda, ahol fel tud állni. Egyre biztosabban áll, meg szépen oldalazgat a bútorok mentén, de hogy azt a nyamvadt kúszást mikor emeli be, hát nem tudom.


Én is sokszor aggódom, de gondolj arra is, hogy ha vizsgálatokon nem találtak semmit, akkor minden bizonnyal azon kívül, hogy nem lesz majd tornász vagy hosszútávfutó, nincs is semmi. Azért a babák között is vannak lustábbak és mozgékonyabbak, nyugisabbak és sajtkukacok. Nekem a nagyobbik gyerkőcöm egy sajtkukac, már 10 hónaposan járt, de pl. neki meg a kézügyessége meg ilyenek maradtak le, szerintem pont amiatt, hogy a sok rohangálás miatt nem foglalkozott ilyesmivel. 15 hónap van a gyerekeim között, a pici ügyesebben tekerget 1 évesen kupakokat, mint a nagy 2 és 1/4 évesen. A kisfiad is rá fog érezni, és mire oviba megy, már nem lesz semmi különbség közte és a többiek közt.


Bocs, nagyon hosszúra sikerül, de az unokatesóm kislánya is gyenguszabb volt, ő is dévényezett, és elég későn kezdett önállóan járni (másfél éves már biztosan elmúlt), most lesz 3 éves, és pont úgy és annyit szaladgál, mint a nagyfiam (fél év van közöttük).

2014. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 10. 07:45
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, szívesen :)
2014. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!