Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is úgy tűnik néha,...

Nektek is úgy tűnik néha, mintha a babátok kancsalítana? (nyugtassatok meg, hogy igen)

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám és én már észrevettem sok képén is,hogy bandzsít.Apám külföldön dolgozik,régen látta,de az első kérdése az volt,hogy nincs-e baj a baba szemével.Ma anyós is megkérdezte.Amúgy nem állandóan olyanok a szemei,sőt normálisan állnak ,de főleg a fényképeken látszik néha.Aggódok!!!

2014. aug. 10. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, akkor vidd el szemészhez. 5 hónapos baba már nem bandzsít, jól tud fókuszálni.
2014. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem, soha nem bandzsított. Megnyugtatásképp biztos, hogy elvinném a helyedben orvoshoz.
2014. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem kancsított. A nagyobbat 1 évesen vittük szemészhez, semmi baja nem volt. A kicsinél a gyerekorvos szólt, hogy szerinte beugrik a szeme időnként, el is vittük szemészhez, akkor volt 9-10hónapos körül. Előbb takargatni kellett a szemét, lassan 1 éve pedig szemüveget kapott, de nehezen viseli, most lesz 2 éves. Ha aggódsz, minél hamarabb lássa doki, az a biztos!
2014. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


az első kettő tűnik fucsának a szeme...a harmadikon semmi. remélem nincs gond vele,de ha már többen is kérdezték és nekem is feltűnt,akkor az már aggasztó...Mndenképpen utána fogok járni!

2014. aug. 10. 14:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden babaképemen befele álltak a szemeim, nem durván, de észrevehetően. Teljesen kinőttem, nem lett maradandó. Ettől még ha a saját babámon ezt látnám, én is elvinném orvoshoz. Gyerekorvossal amúgy beszéltél már erről?
2014. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem mert eddig ketsegeim voltak.azt hittem azert mert a babak szeme meg nem tud jol mozogni egyutt...vagy azt gondoltam csak a kepen latni...mert eloben nem latszik csak neha
2014. aug. 10. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az ücsörgős képeimen még látszik, ahol már egyedül állok, ott már nem látom. Addigra szerintem kinőttem.
2014. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Az első nagyon sötét, nem látom a szemeit. A harmadikon egyáltalán nem kancsít. A másodikon mintha tényleg befelé állna, de ez lehet attól is, ha túl közel volt a fényképezőgép, attól is tűnhet úgy, hogy kicsit szélesebb az orrnyerge és a szemformája is csalóka. Meg persze lehet tényleg kancsal. Ezt így nehéz megállapítani. De szakember hipp-hopp megállapítja, hogy van-e gond. Azt tudod még megnézni, hogyha az ujjadat húzod a szeme előtt jobbra balra, akkor párhuzamosan követi-e a szemeivel, vagy egymás után mozognak.

2014. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennek a babának nincsen szemtengelyferdülése. Nekem az volt/van.

2-3 hónaposan az egyxik szemem erőteljesen húzott befele.

A szemizmok valószínűleg kicsit lazábbak, de nem oly mértékűek hogy ferdüléssre gondolj.

1 évesen műtötték a szemem, majd 2 évesen. Szemüveget kaptam, aminek az egyik lencséjét le kellett ragasztani. 17-8 éves koromra múlt el. Ma is néha előjön, de csak ha nagyon fáradt vagyok.

Ha csak ennyi a maximális kancslítás, felessleges aggódnod. Amúgy 9 hóss korban érdemes a babákat szemészetre vinni, még ha egészséges a szeme akkor is.

2014. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat! Holnap tudok kérni időpontot a szemészetre és azért elviszem,inkább derüljön ki,hogy semmi baj! De ha nem viszem,nem múlna az aggodalmam,mivel nem csak én vettem észre!
2014. aug. 11. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!