Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16hós babám néha furcsán...

16hós babám néha furcsán körbeforgatja a szemét meg mintha egy pillanatra felakadna. Mitöl lehet ez?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem játszik, próbálgatja, hogy milyen. Szerintem alapszabály, hogy amikor tök fura vagy kis buggyant dolgokat csinálnak, amit mi rémülten nézünk, ők csak a testüket, a képességeiket és a világot próbálgatják. 16 hós korra elvileg már úgyis voltatok 1 éves szemvizsgálaton, tehát szerintem amiatt amúgy se kéne aggódni, hogy valami lenne a szemével.
2014. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2014. aug. 11. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megnézetném egy neurologussal,lehet ez egy enyhe epilepszia-A gyerekkori barátnőmnek is "járt" néha körbe a szeme mintha felakadna.
2014. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van 1 éves szemvizsgálat?? Nekünk senki nem szólt ilyenről.


20 hónapos múlt a lányom, ő is kb. 3-4 hónapja fedezte fel, hogy úgy tudja forgatni a szemét, vagy csak felnéz, hogy szinte csak a szeme fehérje látszik ki.

Egy ideig csinálta, aztán pár hete már leszokott róla.

Sokszor akkor csinálta, mikor ellenkezett (pl. nem akart enni).

Ne aggódj, a kisgyerekek (és már nem babák!) sok furcsaságot csinálnak, nem kell minden mögött betegséget sejteni.

A lányom pl. élvezi, ha körbe-körbe foroghat, majd elszédülve elterül a földön, mégsem rohanok vele orvoshoz, hogy biztos autista.

2014. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tegnap pl.akkor csinálta,amikor ült a földön és kisautókkal játszott.nme csinálja olyan sokszor,csak érdekelne mitöl van ez a szokása!
2014. aug. 12. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!