Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babámat már korán (2...

Ha a babámat már korán (2 hónapos kortól) hagyom, hogy egyedül játszon és el legyen magában, mikor nekem dolgom van az a későbbiekben is így lesz? Segít neki, hogy feltalálja magát?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok: nagyon sokat foglalkozom vele. Mikor főzök kiviszem babakocsiban magamhoz a konyhába, folymatosan beszélek hozzá. De mikor mondjuk takarítok vagy ilyesmi, akkor ráteszem a játszószőnyegre vagy csak hagyom, hogy egy textilpelussal játszon. Mikor nyűgösködik felveszem, de van, hogy egy órát is elvan egyedül.

Szerintetek ez a későbbiekben is így lesz?


2010. jan. 13. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy ez azért gyerekfüggő is, de valóban így van, hála annak, hogy hagytam én is sokszor egyedül a kiságyban, járókában, kissátorban, hintában, rengeteg dolgot meg tudok csinálni. Most 10 hónapos, és simán elvan egyedül, molyol egy valamivel sokáig. Félreértések elkerülése végett nem egész nap, csak mondjuk egy porszívózás-felmosás, mosogatás, teregetés idejére. de szoktam mellette netezni is, mint pl most, ő pedig a szőnyegen ül és egy szórólappal játszik.
2010. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia nálunk ez így lett,én sem akartam felkapatni mert akkor hogy végezi el az ember a házimunkát,nekem is elvolt órákig a játszószőnyegen,járókába és persze én is beszéltem hozzá közbe végeztem a dolgomat.Mellesleg 5-hetes volt mikor újra kezdtem dolgozni fodrász vagyok és nagyon szépen eljátszik egyedül.Most 11-hónapos és nagyon ügyes baba.
2010. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szórólappal játszik:D el tudom képzelni ahogy ott ül egy kis manó és egy szórólapot csócsál vagy lenget! :)

Ez biztató,amit írtál. a védőnő és sokszor egy-egy gyerekes ismerősöm is el van képedve, hogy hogy el van magában a gyerek. Most már 3 hós, de kb. egy hónapja próbálom így szokatni.

Sok anyuka írja, hogy a gyerekea nadrágjába csimpaszkodva sír, ha a mami egy lépést távolabb megy és ettől kikészülnek. Ez szerintem a babának sem jó. Én szeretném ezt elkerülni, remélem ezzel a módszerrel sikerülni fog!

2010. jan. 13. 15:58
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is kedves 2. Örülök, hogy te is csak megerősítesz abban, hogy nem rossz,amit csinálok.
2010. jan. 13. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy nem rossz azért mert lett egy édes angyalkánk szeretjük imádjuk de az élet nem áll meg és egy picit nekik is tanulni kell alkalmazkodni.
2010. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2.voltam
2010. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. jan. 13. 16:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia

Én pont így csináltam:-) Szerencsére akkor is és most is (6 hós) mindent meg tudok csinálni mellette!!!

Örülj neki hogy elvan. Szerintem ez egy kincs.

Ahogy Te is írtad sok anyuka semmit nem tud a gyerek mellett megcsinálni!

Szerintem a későbbiekben is így lesz!!

2010. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom pénteken lesz 3 hónapos és én is ezt szeretném elérni. De sajnos ez szerintem babafüggő. Ő nem nagyon van el magában, max 10 percet, ölben akar lenni és ha lerakom sír. Persze ha felveszem újra csupa mosoly. Örülj neki, hogy ilyen babád van.

12 hetes kislány anyukája

2010. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is tök jól elvolt egészen 7hónapos koráig, eljátszott akár 1-1,5órát is egyedül amíg én tettem vettem itthon. Aztán egyik napról a másikra megváltozott minden, állandóan sírt ha nem voltam mellette, ha kimentem a szobából egy pillanatra, már torkaszakadtából üvöltött stb... Most 11hónapos, állandóan a seggemben van, lehúzza a nadrágomat és "anya,anya" sírva mondja. Mivel főzés közben felvenni nem tudom, így akár fél-3/4órát képes ezt csinálni. Csak akkor van el ha ülök mellette és úgy játszik, pedig nem volt ehhez szoktatva, így nem is igazán értem a dolgot. Sajnos sokszor már fogyóban van a türelmem, sírni tudnék én is.... Azt mondják egyesek hogy szeparációs szorongás, dehát ki tudja!? Csak jobb lesz egyszer :o)

Összefoglalva: szerintem az hogy ennyi idősen ennyit eljátszik magában, nem jelent semmit, nézd a mi példánkat. Amúgy szerintem jól csinálod!!! :o)

2010. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!