Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hova tudom kivinni...

Szerintetek hova tudom kivinni a 4 hetes és 3 napos babamat amikor esik az eső?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 10:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én első gyerekem iszonyú sírós volt, RETTENTŐEN (!) hasfájós, igazi többemberes baba. Egyáltalán nem tudott máshogy elaludni (még cicin sem!), csak kendőben, kint sétálva. Így hát naponta 3-szor másfél-két órát bandukoltam vele odakint. Esőben, hóban, fagyban. Nem azért, mert nekem olyan marha jólesett vagy mert csavaroghatnékom volt körbe-körbe cuppogni ugyanazt a négy utcát a kertvárosban esernyővel, hanem mert sajnáltam a keservesen és hullafáradtan üvöltő gyerekemet, aki így viszont 3 perc alatt elaludt a hátamon ÉS végre kipihente a sok fájdalmát.


Őszintén remélem, hogy Kérdezőnél nem ez a helyzet, de a gyerekek nem egyformák 4 hónaposan se, így szerintem is kár látatlanban ítélkezni.


Tehát. Ha nem muszáj kimennetek, valóban bőven elég a szellőztetés, ne gondold, hogy rossz anya vagy, aki nem teljesíti a napi penzumot, ha esőben kihagyod a "levegőztetést".


De ha bármi miatt (és miért ne lehetne ez akár a te csömöröd a négy faltól) kiviszed a gyereket a 25 fokba esőben is, az égvilágon semmi baja nem lesz tőle.


Hordozó anyukák esernyőtartás, sárba ragadás és testhő-biztosítás szempontjából előnyben. ;)


(OFF: Most 3 éves a kisfiam, egyéves kora óta remekül alszik, jókedvű, zsivány, és bár nekem volna olyan immunrendszerem, mint neki; orvos őt betegen még nem látta. :) )

2014. aug. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért jegyezzük meg, hogy nem mindenki teheti meg, hogy egy 4 hetes babával otthon marad ha esik az eső. Én most várom a harmadik babámat, és az első két-három hét után már egyedül leszek itthon. Ami azt jelenti, hogy ha esik, ha fúj nekem el kell majd indulni egy három-négy hetes babával a középsőért a csanába, a nagyobbiékért az oviba. És reggel el is kell vinni őket. De én úgy gondolom, hogy majd mindenki alkalmazodik ehhez a helyzethez, és megoldjuk. Sokszor ez nem szaranya-szuperanya kérdés.
2014. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Képzeld kevés a sár!!! Olyan helyre menjen az anyuka ahol nem ragad be a babakocsi kereke és az anyuka cipője se!!!! Van nekem is egy 1 éves lányom, nagyon jól tudom milyen egy 4 hetes gyerek!!!
2014. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
9-esnek szólt! Akkor nyitogasd az ablakot!
2014. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha rossz idő van a fiam nagyon nyűgös a levegő viszont percek alatt bealszik. Nem plázába akartam vinni hanem olyan helyre ahol a friss levegőn van!!! A nyitott ablak meg nem ugyan az!
2014. aug. 21. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!