Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hós a lányom. Nagyon...

17 hós a lányom. Nagyon ritkán alussza végig az éjszakát. Minimum 1X, de nem ritka, hogy 3-4 alkalommal is felébred (nyöszörög, de van, hogy élesen felsír). Már kicsit fárasztó! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 kg. Színésznő, de kezelhető. Már nem kiságyazunk. Apaszerelem van, azt hiszem, éjjel is hozzá menne. 10 fogunk van, a többi várat magára. Milumil 3-at evett eddig este, most Hipp3-at kap. Reggel tej, napközben átlagos kajcsi (nem zabálja magát halálra). Napközben 1X alszik kb másfél-2 órát. Nem is tudom, milyen info kellhet még a válaszhoz.
2010. jan. 13. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én kislányomról írtál volna! Nálunk dettó ugyanez a helyzet, csak annyi a különbség, hogy ő szopik... Ha csak nyöszörög, én nem piszkálom, van, hogy visszaalszik..de, ha mégis felsír, odamegyek, megnyugtatom, legtöbbször kap kár korty tejet és alszik békésen. Az, hogy hagyjam sírni, nem megoldható, mert van 3 nagy tsó, akiknek reggel iskola van, nem lenne nyerő, ha felordítaná őket...meg szívem se lenne hozzá. Tudom, hogy milyen kis makacs, nála nem jönne be a sokak által favorizált mindenféle sírni hagyós módszer.. Sajnálom, hogy nem tudok segíteni, de én is kíváncsin várom a tanácsokat... Esetleg nem lehet szomjas éjszaka? Vízzel nem próbálkoztál? Egyébként nem hinném, hogy azért ébred éjjelente, mert éhes marad nappal, ez butaság!!!!
2010. jan. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szokott inni éjjel. Nem hiszem, hogy emiatt ébred fel. Tudja, hogy hol van az üvege. Elveszi, ha kell neki. Sírni én sem hagyom, bár ő az egyetlen gyermekem ezidáig. Nem tudom, mit tehetnék. Teljesen tanácstalan vagyok.
2010. jan. 14. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Én fogacskára gyanakszom mindkettőtöknél. Próbáltátok a homeos Viburcol kúpot éjjelre feltenni? Az segít az én 20 hós kislányomnak. Most jönnek az utólsó fogacskák. Nappal pedig ha nagy fájdalmai vannak (ezt abból látom hogy nem akar enni, vagy mindent rág, esetleg a szájában motoszkál), akkor a színtén homeos Chamomilla CH 15-ből 3x5 golyócskát kap. De akár két óránként is adható. Nincs mellékhatása, bármeddig alkalmazható patikai vagy egyéb gyógyszrek mellett is. Ha ezt is kipróbáltátok és nem hatásos, akkor meg lehet hogy félnek vagy újra átélik a napi eseményeket, de akkor az én lányom max. beszél pár szót, vagy kacag ritkábban nyöszörög. De minden baba más. Egy próbát azért megér szerintem, hátha tényleg a fogcsírkák kínozzák őket. Sok sikert.
2010. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszi az ötletet! sajnos (vagy szerencsére) nálunk a fogak nem lehetnek. Eddig 9 foga van, észre se vettük, hogy kibújtak..Mondom, ez szerencse, igaz, a nagyokat se viselte meg a fogzás :))
2010. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Viburcolon és a homeos Chamomilán is túl vagyunk. Emiatt is vagyok ennyire tancstalan. Azért nagyon köszi. Sokan ajánlották a homeot, de nálunk valahogy nem működik. Elég élénk (mint írtam: színésznő) és talán a napját éli újra... Azon meg nem tudok segíteni. Még a kajcsira gyanakodtam. Valami ötlet erre?
2010. jan. 15. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyedül alszik el este? Ha nem , szoktasd rá. Nálunk bevált. (Aludj jól, gyermekem)
2010. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21,51-es vagyok. Igen sajnos van akinek a homeos szerek nem válnak be. De amúgy nálunk sem volt semmi gáz a 16 db fogacskával, csak ez az utólsó négy rágó fog kínozza kegyetlenül. A kajáról annyit tudok mondani, hogy lehet már nem lelég neki. Vagy próbálj meg főzeléket adni neki este mert az nyomósabb, vagy próbáld ki a Sinlac-ot. Gyerekorvos receptre írja fel, és így 1400 Ft egy dobozzal. A 20 hós lányom is ezt eszi még mindíg estére. Ő a tápszert 8 hósan elutasította. A Sinlac laktató de nem nyomja meg a pocakot. Még esetleg ezt próbáljátok ki. Ha ez sem, akkor tényleg nincs más ötletem. Egyedül alvás már fontos lenne, esetleg félhet a sötétben? Akkor egy kis éjjeli fényt próbálnék még. Bár megmondom őszintén én nem vagyok híve a fénynél való altatásnak, de minden baba más és mást is igényel. Jobb ötletem sajnos nincs de sok sikert.
2010. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!