Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások hogy jutnak el 1 hónap...

Mások hogy jutnak el 1 hónap alatt oda, hogy már annyi mindent eszik a baba? Lent bövebben.

Figyelt kérdés
Azt nem értem,hogy ha 6 hónaposan elkezdjük a kóstoltatást egyenként,tehát 1 gyümölcs kb 5 napig,akkor 1 hónap alatt 6 gyüm-öt,zöldséget kóstol. Akkor hogy lehet az,hogy itt irják,hogy már ennyi meg annyi mindent eszik,még húst is?! Ezt valaki leirhatná,hogy hogy müködik,mert nem értem. Babám mindjárt 7 hónapos,eddig almát,barackot,meggyet,sütötököt,répát kóstolt. Akkor mi el vagyunk maradva? Csak úgy tudom elképzelni a nagyobb tempót,ha csak max 2 napig tart a kóstoltatás.
2010. jan. 14. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem is volt,hogy nem kóstoltattam napokig.az első almás kanalazgatásokat tartottam be,még hozzá nem szoktunk a kanállal való evéshez.ezután már nem kóstoltattam mindent 5 napig.az első nap 3-4 kanál,a második nap-9-10 kanál,aztán már ettük is belőle az adagot.szerintem nem vagy le marada,és nem is érdemes máshoz mérned magatok.mert a te gyerekednek más az emésztése,te látod majd mi az ami esetleg gondot okozhat neki.egy ilyen babánál még ne fontos a változatosság.ha egy hétig almát eszik,krumplival,akkor azt eszik.nem gond.mivel még nem ez a fő tápláléka.1 évesek elmúltunk,de én sem adtam még neki sok dolgot,pedig osztják ám itt az észt az anyukák,hogy egy éves kor után már mindent kell adni.nem adok még neki májat,mert tele van méreganyaggal és alergizál,nem kap halat mert egyszer kapott és kijött az ekcámája.tejet sem kap,diót mákos dolgokat sem evett még.és töltött káposztával,babbal se terhelem.miért szenvedtessem szegényt.
2010. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól csinálod, ne parázz. Ez nem lóverseny, nem is vetélkedő, úgyhogy szépen a saját és a babád tempójában kóstoltasd.
2010. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 3-4 napig "kell" kóstoltatni. Anno úgy csináltam, h első nap 2-3 kiskanál, második nap 3-5 kiskanál, harmadik nap 5-7 és ha nem észleltem semmit, akkor 4. nap már annyit kapott, amennyit megevett. A 4. napon kezdtem mellette az új ízt. Később már csak 2 napig kóstoltattam, a 3. nap kapta a teljes adagot. Szerencsére kicsiként sem volt hasfájós (ha az lett volna, biztos óvatosabb vagyok), és eddig egy kajától sem lett semmi baja. Kivéve a mangót talán, kicsit ment utána a hasa, azt nem kapott azóta. Bár akkor már 1 éves volt. Most 14,5 hónapos. Egyébként a lányom soha nem volt cici függő, amikor az ebédet kezdtük el kiváltani, kb 1-1,5 hétig tartott, irtó könnyen lemondott a ciciről, befalta az ebédet, kicsi víz, aztán egy ideig kért még szopit, utána már nem. 12,5 hónapos koráig szopizott, de akkor már csak reggelente, egyre tovább tartott "rábeszélni" és egyre kevesebb ideig "reggelizett". Aztán egy nap eltolta, második nap is, harmadik nap még bepróbálkoztam, aztán abbahagytam a nyösztetését.
2010. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs,nem vagytok elmaradva.Nem is kell semmit erőltetni.Lassan megszokik mindent,és úgyis majd a babád eldönti mit is szeret.Mindenkinél más.Persze amikor azt írják hogy már mindent eszik az nekem is furcsa.Nekem 9 hónapos a babám,és lassan szoktattam hozzá olyan ételekhez amiket én gondoltam.És senkire nem szabad hallgatni,mert nekem is olyan hülyeségeket mondtak hogy próbálgassam a picivel.Nagyon szépen fejlődik,és szerintem semmivel sem vagyunk elmaradva a többiektől.Szép napot nektek!
2010. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én reggel megkóstoltattam, ha nem lett egész nap baja, adtam neki rendszeresen.
2010. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi azért voltunk lassúak, mert a babámnak nem ízlett semmi, csak szopni akart. 9 hónaposan váltottunk ki egy étkezést, 10 hónaposan 2-t, 12 hónaposan 3-at. Végülis 1 éves is elmúlt már, mire azt mondom, hogy mindent eszik.

De szerintem ez a normális, és nem az, hogy valaki 7 hónapos gyerekbe tolja a virslit és a kalácsot meg az egyéb hülyeségeket.

Szerintem te jól csinálod.

2010. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!