Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba kinőtt cuccai, amit...

A baba kinőtt cuccai, amit eltettem, sárgás színűek lettek pár hónap után (1-2 hó)? Járt így valaki?

Figyelt kérdés

Anyukámmal ma beszéltem, Ő azt mondta, hogy szerinte moly, mert apósnak a szomszéd szobában nagyon régi a szekrénye, s a kardróbban is még ott van az a szekrény, amit a párom nagyapja használt.

S valószínű oda költözhetett, s átjöhetett a mi szekrényünkbe is, ami k. 4 éve van meg.

Ha veszek molyriasztót, a kardróbban lévő dobozba, ahol vannak félre téve a következő babának, ha lesz idővel még egy, ruha, s a mi, valamint a babám szekrényébe is szerezzek be?

S meddig kell a molyriasztót használni? Mindig vagy csak egy db-ig? Még sosem volt molyunk, így nem értek hozzá.

A rucik nagyon sárga foltosak, mintha erős pisivel le lenne pisilve, kb. úgy néznek ki. Főleg a fehérek, de 1-2 kék ruha is. Volt olyan ruha amit alig használtunk, de mindet kimosva, vasalva tettem el :(

Ez a folt mivel jön ki a ruhából?

Anyukám vanisht ajánlott, folteltávolítóként, de a baba cuccait lehet ezzel mosni? Eddig csak dreft sensítivet használtunk. Amúgy elég érzékeny bőrű lehet a babám, mert pl a nagy melegben könnyen kipirosodik a teste.


2011. júl. 6. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha sokáig áll, akkor az öblítő is okozhatja ezt. Ebben az esetben fehérítővel kell kezelni a ruhát.

Öblítsd ki alaposan, hogy ne maradjon benne mosószer, akkor a babának semmi baja nem lesz.

2011. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az öblítő okozza.


A folteltávolítás miatt bármit hazsnálhatsz, erős szert is, majd utána sokszor kiöblíted, és átmosod a drefttel.

2011. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. s mi van olyankor ha nem használok öblítőt? Védőnő mondta, hogy baba ruháinak elég a dreft is.

Akkor ezek szerint ez nem moly?

2011. júl. 6. 23:24
 4/14 A kérdező kommentje:

S ha évekre elteszem, mind ilyen lesz? Biztos, hogy a dreft lenne?

Mert pl. van olyan body kék színű, amit úgy kaptam, hogy előtte fél évvel lett eltéve barátnőmnél egy zsákban, s nem volt ilyen sárga folt.

2011. júl. 6. 23:27
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés a moly és a régi szekrény között. Pakolj ki mindent a szekrényből és nézd át, alaposan rázd ki - a molyok a természetes alapanyagú ruhaneműket szeretik, ha megrágják, szövettörmeléket, foszlányokat fogsz találni, és a ruhán lyukakat. Ha pici molylepkét látsz a szobában repkedni, mindig csapd le. Ha többet látsz egyszerre, akkor gyanús, hogy valahol megtelepedtek.

Moly ellen a legjobb védekezés minden használaton kívüli ruhát sérülés nélküli nejlonzsákba eltenni, jól lezárni.

2011. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

szerintem sem moly. (amúgy legjobb védekezés ellenük, hogy zacskónkét lefagyasztod őket 1-2 napra.)


a zacskó miatt nem lehetett foltos? mi jártunk így, hogy az egyik nejlon fogta össze idő alatt. ha jól emlékszem, az fekete vagy valami sötét volt.


mi fehér zacsiba tesszük a kinőtt ruhákat, semmi bajuk, pedig sokat álltak már.

2011. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az olaj miatt lettek foltosak, kimosod oket de nem magas hofokon s bennemarad valamennyi.de ki lehet aztatni venissel s meleg vizzel, nyomuk sem marad. OLajoztad sokat a babat? mert akkor tuti az. En kellett olajozzam mert egesz testen szaraz volt a bor.
2011. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem tettem őket zacsiba, se zsákba. Az eltett ruhák a gardróbban úgy vannak, hogy egy dobozban, de ma kipakolok onnan, s kiveszem a dobozt. Úgy vettem észre, hogy ami 1 hónapja áll a kicsi ruháinál kinőtt ruhák, azokat el akartam tenni a dobozba. Elég nehéz hozzáférnem, mert nem csak mi használjuk a gardróbot, s alkalmanként, ha bizonyos mennyiség összegyűl, teszem a többihez.

De most már be fogom tenni őket zsákokba, s úgy teszem a dobozba.


Olajon én is tegnap gondolkoztam, mert elég gyakran használtam, de ebben nem voltam biztos. Nem is tudtam, hogy vanish kiviszi. Szappannal próbálkoztam, de az benne maradt, de akkor folyékony vanishel megpróbálom. Az az igazság, a baba cuccait nem nagyon mertem ezzel mosni.


Én nem a száraz bőrre használtam, hanem alapból, minden fürdetés után bekentem vele a fiam hajlatait, védőnő javaslatára. De most nyáron már csak a fejbőrét szoktam, bár már az is elmarad. Egy időben koszmós volt a fejbőre, s az olajat tanácsolták. Állítólag már mindig kellene kenni, mert visszajöhet, de már 1 hónapja nem kenem. Viszont a sapkáját, s pelusát befogta :(

Akkor az olaj lehet a ludas, mert ezek a rucik is olyan színűek, amelyek az olajjal érintkeztek.

2011. júl. 7. 14:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Az "olajos" vagyok :) tuti hogy az olajtol vannak a foltok, kis meleg vizes aztatas meg venis vagy mosopor s eltunnek. en mindig furdes elott kentem be abbol maradt miutan lefurdott is , mar nagyobb 10 honapos, mar nem szaraz a bore es nemis olajozom.
2011. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Délután öntöttem rá folyékony vanisht, s estére beáztattam, holnap kiöblítem, s kimosom a rucikat.

Nekem is fürdés előtt ajánlotta a védőnő, de több anyuka is mondta, hogy úgy csúszik a baba, s fürdés után kenjem be. Aki eljött első este ismerősöm, s megmutatta, hogyan kell fürdetni, az is fürdés után kente, s ez így is maradt. Én azóta nem kenem, mióta meleg van. Az enyém még kicsike, 5 hónapos :)

2011. júl. 8. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!