Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járás segitésére milyen...

Járás segitésére milyen gyakorlatokkal segithetnék 15 hós fiamnak?

Figyelt kérdés
Aki esetleg gyógytornára jár, tudna segiteni néhány járássegitő gyakorlatban? Lábujjhegyezik, ha áll, leteszi a talpát. Egyedül ment pár lépést, de nemhogy ezt gyakorolná, mostmár egyáltalán nem csinálja, mintha visdzafele fejlődne.
2010. jan. 14. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan drasztikusnak tartják, de mi dévényre jártunk, és én csak ajánlani tudom. Nekünk volt egy kis oxigénhiányunk, amitől kissé kötött volt a Kicsim izma. 3 hónaposan kezdtünk járni kb fél évig, és gyönyörűen megoldódott. Most olyan ügyes, hogy messze lepipálja mozgásban kortársait, pedig már 3 éves. Ők jó tanácsokat tudnak adni. Ha ellene vagy, akkor vegyél egy nagyon érdekes járássegítőt. Az még jó lehet neki.
2010. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a dévény féle gyakorlatok hasznosak, ezért bízom abban, hátha valaki megoszt velem egy-két házifeladatot, amit a gyógytornász ad:)
2010. jan. 14. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A Dévényes nem ad házi feladatot. Nem tudnák azokat a pontokat masszírozni. Komoly anatómiai tudás kell hozzá.


Sima gyógytornán járás elősegítésre, nagy gimnasztikai labda, ráhasaltatod, és a talpára gurítod, aztán vissza, de le is érjen a lába, érezze a saját súlyát.

Ölbe veszed, neked támasztva a hátát, a fenekét fogod, hogy fel legyen húzva a lába, kvázi üljön a tenyeredben, és leguggolsz, a talpacskáját a földre leteszed, de úgy, h a teljes talpa érjen le. Ha felállsz vele, így hintáztathatod is a karodban, előre-hátra, oldalra, ez az egyensúlyérzékét fejleszti.

Mindenre jó gyakorlat, ha otthon van apa, egy lepedőbe teszitek, megfogjátok a sarkait a lepedőnek, és ringatjátok.


Nem fejlődik visszafelé, nyugi. Nekünk is voltak ilyen időszakok, mi letapadt izmok miatt jártunk. Az agyának kell elhinni, h tud járni, írtad, h már próbálgatta, semmiképp ne vezetgesd, ne erőltesd, tudni fgja, h mikor induljon el.

Csalogatni lehet, leteszed valahová, két lépést arrébb mész, és mutass neki valami érdekes dolgot. Valószínű nem fog elsőre elindulni, de az arcán látszik majd az összpontosítás. Egyébként nekünk úgy indult el a fiam, h épp nem nézegettem, nem biztattam, meglátott a folyosón egy idegen nénit, akinek a kezében volt egy újság. Az újságért indult el:)

2010. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Letettem ,leállitottam a sarokba, simán jött vagy tíz lépést. Utána többet nem akarta. De amig ment, nevetett,tetszett neki. Fogom csinálni, amiket irtál!!!
2010. jan. 14. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!