Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül 0.5-1 év...

Mennyibe kerül 0.5-1 év közötti babád ellátása havi szinten?

Figyelt kérdés
Leírnátok tételesen, miket vesztek neki, mire-mennyit költötök? Kaja, ital, eszközök, ruha, egyebek, minden. Kíváncsi vagyok, hogy min tudnánk spórolni, ill. milyen megoldásokat találtatok a hétköznapokra :)
2014. jún. 19. 11:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
35%

Szia.Mi ruhákat csak használtat vettünk,cipőket természetesen újat mindig.

Pelenka:Nyáron napi egy este,mivel kint voltunk az udvaron és nagyon meleg volt.(tavaly)így kevesebb fogyott(tavaly áprilisban volt fél éves ,okt,1 éves)

Mivel már nagyon hamar elindult (7 hónaposan)így kellett a cipő időben.

étel.Én saját kertből főztem neki,de szinte azt ette fél éves korától mint mi.Nem sokszor főztem neki külön,de vettem olykor olykor egy bébiételt.Itallal nem bajlódtam.100%gyümölcslé,persze ami nem savas volt.

ruhát leírtam,nézd és ha mégegyszer szülnék,fele ennyi holmija nem lenne a gyerekemnek mint van most.Annyi minden csak "dísz" itthon,és felesleges.Jó mondjuk mi megkaptunk mindent amikor terhes voltam ajándékba,(etetőszék,kezdő ruhacsomag,játékok,ágy,zenélő játékok stb.de ezek nagy részét nem használtuk ,és eladtam.

2014. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Bocsi az OFF-ért, de ez tényleg komoly, hogy naponta egy pelenka volt a gyereken? Vagy csak félreolvastam a hozzászólásod??
2014. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem legtöbbet a rezsin meg a kaján lehet spórolni. Jobb lenne kérdező ha azt írnád le, mennyit költötök ezekre és mi mennyi? Sokkal többet lehetne úgy segíteni.
2014. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%

Egy pelenka egy nap? Ez kicsit nekem is furcsa.

Havi 2-3 80 darabos nedves törlőkendő.

Pelenka változó, mert van,hogy sokat kakál, de van,hogy keveset, így 150drb havonta (kb, sosem számoltam meg,hogy mennyi fogy)

Étel - sokszor én főzök, de sokat jövünk-megyünk,sajnos sokszor kap üvegeset.

Ruhát minden hónapban vettünk eddig,mert megláttam, megtetszett :)

Játékokkal is így vagyunk, hamar megunja őket, így havi 2-3 új játék (még jó,hogy sógornőm nemrég szült, lehetlesz neki oda adni :D )

Jaj, és tápszert is kap még reggel és este :)

Inni vizet iszik, örülök, hogy ezt is elfogadja, sokáig csak kiköpte.

Igazán a játékokonés a ruhákon lehetne spürolni szerintem, de első baba így midnent megadok neki. Talán a másodiknál okosabb leszek :)

2014. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
4-es vagyok,elfelejtettem oda írni,hogy 7,5 hós babám
2014. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
51%
Napi egy pelenka? Akkor Te is csak napi egyszer törlöd ki magadnak wc papírral?
2014. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem úgy érti az 1es, hogy napközben nem volt pelenka a gyereken. Minden oda folyt ahol éppen voltak, mondjuk akkor a gyerek is tiszta pisi kaki lehetett. Nem igazán értem én ezt, ha nincs pénz pelenkára, akkor inkább tényleg nem kéne gyereket vállalni.
2014. jún. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Havi 50-60ezer körül volt átlagban.

Pelenka 10-15ezer

Kaja 20ezer körül. Ruhák változó, volt olyan hónap mikor nem kellett semmi, de ha kinőtte őket, vagy évszak váltás volt akkor meg egy nagy adag ami egyszer volt 50-60 ezer.

Játékok 10ezer körül átlagban havonta.

És akkor azt még nem számoltam bele, mennyivel több a fűtés télen, meg a villany.

2014. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
A pelenkán úgy is lehet spórolni, hogy vaterán, olx-en, jófogáson nézel, ami közel van hozzád. Sokaknak megmarad,van, ami bontatlan. Én múltkor vettem 2 csomag 58db-os bontatlan Pampert 4000 ft.-ért.
2014. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, kb 5000 ft pluszt mondanék egy ilyen korú babára egy hónapra. Kb 3000 a pelus (nyáron én is csak alvásnál adom rájuk), 2000 a tejpép, tápszer (csak este iszik)Amennyi kajával több fogy miatta, ill a napi egy joghurt, tejbedara, gyümi amit megeszik legyen még plusz 3000 -de az már tényleg a max. Törlőkendő nem kell van csap, fürdető hónapokig elég, nem tétel.
2014. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!