Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett bűn 30 felett szülni?

Miért lett bűn 30 felett szülni?

Figyelt kérdés

Annyi ilyen ítélkezést olvasok ezel kapcsolatban is, és egyszerüen nem értem? Én pl soha nem szóltam meg azt sem aki fiatalon szül, de ezt "elvárnám" visszafelé is.

Sokszor írják azt is, hogy mert 50 éves leszek amikor érettségizik és akkor mi van? Mai 50 évesek még vígan élnek szórakoznak nem haldokolnak egy öregek otthonába.


2014. aug. 17. 15:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Régi beidegződés,mivel már ugye 20 évesen szültek, ahogy férjhez mentek.Én 27 évesen szültem a kisfiamat, már "öregnek" számítottam. A másodikat őszre tervezzük, hogy megfoganjon, így leszek 33-34 éves, mire megszületik. Attól függ, hogy mikorra jön össze.
2014. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Jövő őszre tervezzük, az lemaradt.
2014. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Én ezt a régi beidegződést sem gondolnám, hisz én anyukám is 33 illetve 36 évesen szült, nagymamám is 30 volt mikkor szült igaz háború miatt de akkor sem 20 volt.

Másrészt azért elég sok minden van elég csak az élettársi kapcsolatokra gondolni amiben nem számít a régi beidegződés csak a szülésben?

2014. aug. 17. 16:14
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

32 évesen született az első,most 34 évesen fog a második.

Én szerencsére nem kaptam meg azt, h ez bűn.

És nem is érzem magam annak.

20 évesen és suliba jártam még!

Később meg éltem az életem és olyan párkapcsolatom sem volt, amibe gyereket lehetett vna szülni.

Egyébként meg az ítélkezés az nagyon megy.

A kortól kezdve a szoptatáson, a kajákon át mindenben. Ez a legkönnyebb.

2014. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Hát, őszintén szólva én inkább azt látom, hogy azokat szólják le, akik fiatalon szülnek.

Mondom ezt úgy, hogy egyelőre egyik helyzetben sem vagyok, csak olvasom az itteni kérdéseket.

Ha valaki azt írja, hogy ő mondjuk 22-23 évesen szült, akkor már rögtön jön a "biztos anyádék nyakára", "ilyen fiatalon még nem is lehetnek meg a megfelelő körülmények, csak ha a szüleid a segged alá rakták", "biztos csak a párod tart el" meg hasonló szövegek.

És egyre inkább azt látom, hogy azt tekintik normálisnak, ha valaki csak 30 felett szül, mert csak akkorra lehet megteremteni a feltételeket...


Nem kellene állandóan a másikat piszkálni.

Biológiailag bizony a 20-30 év közötti éltkor az optimális. Így elgondolkodtató, hogy vajon mennyire helyes az a "trend", hogy a nők egyre később vállalják az első gyermeküket.

Ennek nyilván megvannak a társadalmi okai, hiszen manapság a nők is tanulnak, dolgoznak, Magyarországon nem túl jók a fizetések sem, tehát valamilyen szinten érthető az, hogy a gyermekvállalás későbbre tolódott.

De azért nem kellene szerintem azt tekinteni a "normálisnak" és "optimálisnak".


Mindenkinek más az optimális. Van, aki 22 éves korára úgy áll, hogy jöhet a gyerek, valaki meg még 30 évesen se. Ha valakinek éppen 35 éves korában jön csak össze (akármi miatt), akkor sem kell leszólni. Nyilván ha mondjuk 35 évesen találnám meg a párom, vagy addig nm sikerülne teherbe esnem, én is ugyanúgy vállalnám 35, sőt, valószínűleg még akár 40 évesen is.

2014. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az egyik vizsgálaton azt mondta a doki, hogy a 30 év a legjobb időpont: már elég felnőtt egy gyerekhez az ember, van egzisztencia, de még fiatal. :)
2014. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%
Nem bűn....bár én 20 évesen szültem az elsőt. Viszont most is azt gondolom,hogy aki 36-38 évesen szüli az elsőt,az lehet nem a legjobb ötlet. Idéznélek: ,,Mai 50 évesek még vígan élnek szórakoznak nem haldokolnak egy öregek otthonába." Nem nem haldokolnak öregek otthonában,konkrétan már nem is élnek. :( Az elmúlt 2-3 éveben sok rokont és ismerőst veszítettünk el, 50-54-52 évesek voltak mindannyian. Ez azért durva. És betegek,rákosak voltak egytől egyig,nem balesetben hunytak el. Azért elgondolkodtató, és kiver a víz,ha arra gondolok,hogy lehet már nekem sincs sok hátra, a gyerekeim ki sem repülnek még,és én már rég nem leszek. Ez az egyik.. a másik,hogy 2 közeli ismerős hölgy ment el úgy,hogy nem érték meg az unokáikat,egyik sem. Mert a 34 éves lányuk,és majd 40 éves fiaik,még élni akartak,és nem családot alapítani. Melldaganatok-nagyszülők 1-0! :( Nos ezért gondolkodom másképp,és úgy gondolom,így is benne van a pakliban hogy nem leszek én már 50 éves se,de hátha megérem felnőni látni mind a 3 gyerekemet,és legalább 1 unokával megajándékoznak majd! Tanulni,diplomázni,karriert építeni,és ÉLNI gyerekek,család,férj mellett is lehet. Sőt! Ez az igazi élet,és élvezem amíg lehet!
2014. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Utolsó lehet szerencsés ismeretségi köröm van de nálunk senki nem halt meg 50 évesen. Unokák meg majd a gyerekeim eldöntik akarnak e egyáltalán gyereket nem az én döntésem lesz. Másrészt szerintem nagymamának lenni legjobb nyugdíjas éveiben az embernek. Nyugdíjaskán nyugodtan megoldható az unoka nyári szünetben lévő elhelyezése is pl. Szomszédságban bőven látom, hogy melyik jobb. Az anya nagymama aki 8 óra munka után megy 1-2 órát már fáradtan unokázni vagy azt ahol együtt sütnek főznek délelőtt az unokával.


Pedig 50 évesnek ha úgy nézzük még most is 12 éve van nyugdíjig.

2014. aug. 17. 17:24
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Azért, amiért bűn 30 alatt is.:) Én legalábbis ebbe a kategóriába tartozom és folyton hallgatom, hogy az iskolapadban kellene ülnöm és nem az állam nyakára vállalni gyereket, pedig van két diplomám és stabil munkahelyem. Szóval fiatalabbként se gondtalan az élet.

Egyébként én abszolút nem ítélem el azt, ha valaki 30 felett szül, ez mindenkinek a saját dolga, idegeneknek semmi köze hozzá. Az a korosztály is még bőven fiatal, nem kellene rögtön temetni őket.

2014. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%
Ez egy nagy hülyeség!!aki fiatalon szül annak igy van azt mondjak biztos a szegenysegbe szülsz..biztos nem is all stabil labon a parkapcsolatod stb..sok embernek elkepzelhetetlen,h valakinek legyen lakasa jo munkaja es normalis kapcsolata mondjuk 25 evesn..pedig de nagyon soknak van!en mindig tudtam,h 30 fölött nem akarok szülni de nem azert mert bűn hanem mert en felek a betegsegektől amikre nagyobb az esély 30 fölött hangsúlyozom nagyobb az esély nem biztos de hat...a masik dolog sosem voltam kövér de tudom,h 30 felett mar nem olyan könnyű fogyni na most a terhesseg rendszerint hízással jár..és en nem vagyok az a koplalos fajta:))a harmadik dolog pedig a türelem ami ahogy egyre idősebb az ember hat egyre kevesebb van belőle(tisztelet a kivételnek)..nem ítélem el aki későn szül mindenkinek sajat szíve joga eldönteni neki mikor aktualis!ki mikor erett ra lelkileg,testileg,anyagilag..a lenyeg az,h en ugy gondolom mindekinek atkell élnie milyen anyava valni:))
2014. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!