Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38-40 éves kor felett szülő...

38-40 éves kor felett szülő nők megérte ilyen későn szülni? Nem túl késő ilyenkor már?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Én a másodikat szültem 37 évesen (elmúltam9, az elsőnél 28 voltam és ah visszaforgathatnám z idő kerekét, nem szülnék 30 alatt semmiképpen!

Szerintem nem késő.

Figyelj, lehetsz 38-40 évesen is fiatalos és 30-35 évesen is olyan mint egy 50 éves(kinézetre, gondolkodáasra)



Az meg hogy nem leszek 45 évese nagymama, nálam egyértelmű pozitívum.

2011. aug. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan azt gondolom, amit az első válaszoló!

Nekem 40 évesen van kisbabám (hamarabb nem jött össze, hosszú történet), de 30 alatt én se akartam volna.

Most jött el az ideje minden szempontból.

2011. aug. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Még annyit tennék hozzá, hogy pár éve találkoztam olyan általános osztálytársnőmmel, aki nagyon fiatalon szült 2 gyermeket, szegény nő úgy nézett ki, mint a saját öreganyja...

(2. voltam)

2011. aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
én 23 évesen szültem. De van egy kolléganőm ő már 40-et betöltötte igaz a második babával, de annyira pozitívan hatott rá a terhesség, hogy öröm ránézni, megfiatalodott tele van energiával, nagyon irigylem.
2011. aug. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem,egyáltalán nem.Mi most akarjuk összehozni a 3. babát-38 évesek múltunk-,remélem szeptemberben már pozitív lesz a tesztem.2 fiunk van,és mondhatom,erőnk teljében vagyunk.Különben egyáltalán nem számít extrának 38-40 körül szülni,a mi baráti körünkben az első gyereket 32-33 éves koruk körül szülik a barátnőim(én 20 évesen szültem az elsőt,és 35 évesen a 2.gyerkőcöt),és általában 2-3 gyereket terveznek.
2011. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam, hogy nem csak én tervezek 38 év felett szülni.Igaz nekem a második lesz majd ha lesz.Csak egy betegség miatt várnom kell még egy évet a gyógyszerek miatt.Most 37 vagyok.
2011. aug. 15. 12:31
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Csak szüljél bátran!! Minden rendben lesz!
2011. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

nem sajat tapasztalat..vagyis nem elsokezbol. anyukam szult engem kozel negyvenhez. most en 32 vagyok, o majdnem 70.. eszmeletlenul kene a segitsege (masodik babamat varom,az elso 2 eves, ferjem kulfoldre megy nemsoka felevre), es egyszeruen nem lehet ra szamitani. pedig jo lenne :(

mivel faj a laba, meg minden, elinteztunk neki egy lakast, a szomszedunk,de annyira mas a gondolkozása, hogy elkuldtem, hogy inkabb ne segitsen :(

UGYANAKKOR

igazat adok vmelyik elso valaszadonak, hogy fiatalosanis lehetsz oreg es oregen is fiatalos. amennyiben ez utobbi vagy, es rugalmas, akkor biztatlak, de ha ugy erzed, hogy nem tudnad elfogadni hogy pl az unokad ne a te, hanem a gyereked elvei szerint "neveld" (torodj vele), akkor az nem jo.

(huye pelda, de anyam meggyozodese, hogy 2 evesen mar szobatisztanak kell lennie a gyereknek. a fiam szo nelkul pisil bilibe, de ha kakilnia kell, kozli, hogy keri a pelenkat. szerintem, és a gyerekorvos szerint is (akiben bizok,es hallgatok ra) nem szabad eroltetni. anyam meg egy az egybe megtagadta a gyerkoctol a pelenkat, szegenyke zokogott.. meg nincs ket es fel eves..es lehet hogy en az o koraban mar bilire voltam szoktatva (inkabb nem irom le milyen modszerrel), de ilyen alapveto komprumisszomkezseg hijjan (hogy nem tudja elfogadni hogy ha a gyerek pelenkat ker, ra kell adni), hogyan bizzam ra?

veszelyeztett terhes vagyok, egesz nap fekudnom kell, rosszul vagyok, szegyellem, de mar arra is gondoltam, hogy jobb, ha nem marad meg a baba, mert akkor legalabb a meglevovel tudok foglalkozni, es nem vagyok ilyen magatehetetlen (ami a fiam miatt zavar)

szoval a generacios ellentetekre vigyazni kell, masreszt nagyon jo lenne olyan igazi, békebeli oreg nagyi, mint a mesekben :D

2011. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Aki ilyet mondott Neked, hogy "késő" az egy ba-rom.


Nálam 34 éves koromban jött el az idő, hogy legyen baba, 35 évesen szültem az elsőt, most vagyok 40 és már három gyermek büszke anyukája vagyok! :)

Igaz, volt idő, úgy 30-32 éves korom körül, amikor nem akartam elhinni, hogy lehetséges lesz normális férfit találni ehhez, sajnos rosszkor jött a csalódás, viszont amikor megtaláltam, rövid idő alatt egyértelmű lett, és jöttek szépen sorban, gyorsan is, és nem gondoltam volna, hogy ilyen sok szépség és napi kiscsoda történik majd velünk! :)


Igen, picik még, igen, elfoglaltsággal jár, de nem vagyok fáradtabb, mintha dolgoznék, és azon a pár huszonéves anyukán látom - én nagyon kevés ilyet láttam, szinte mindenki ismerős 30 felett van jóval - hogy visszacsinálnák a bulit, egyszerűen azért, mert még nem érettek a dologra, maguk se tudják, de így van. Azért felesleges korán szülni, mert a társadalom szerint kell.


Nem késő szülni 40 évesen sem! Ma már megváltoztak a dolgok, és az orvostudomány segítségével minden megoldható itt is!

Szóval szüljél bátran és élvezd igazán a babázást!

2014. júl. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia !

A kérdés látom már nem mai.. de az utolsó válasz viszont nem régen érkezett ,igy hát én is irok . :)

Nekem van már két lassan felnőtt gyermekem és egy 10 éves kislányom ,ezekután vállaltam egy negyediket aki most másfél éves ,és a "dolog" annyira megtetszett ,hogy ha a jó isten megadja szeretnénk mmég mellé egy kistestvért.Mikor a kisfiammal várandós lettem azthittem ,hogy huuu de öreg leszek én ott majd a kismamák között.. akkor voltam 35 éves. .. és pont az ellenkezője mindenki kiakadt ,hogy nekem már a negyedik babám és felnőtt gyermekim is vannak lassacskán.. baromi korán szültem őket ,de most már igy jó . Viszont a kisebb 26 évesen és a legkisebb 35 évesen is szuper volt ,én mondjuk anya tipús vagyok . :) Anyám úgy fogalmaz,hogy egy ősanya .. :D Viszont most maga a terhesség és még a rettegett szülés is csodaszép volt számomra ..na ott éreztem,hogy másképpen élem meg ..és azt is ,hogy még egyszer szeretném .. ha lehet tán már jövőre mert kis korkülönbséggel ,és még a negyvenedik életévem betöltése elött jó lenne a kis befejezésem az ötödik csoda az életemben :)

2014. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!