Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szóltok ha a gyerkőcötö...

Ti mit szóltok ha a gyerkőcötöket erősen megszorítja, megöleli más kisgyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos, imádja a gyerekeket de sajnos nagyon ritkán találkozik velük. Ilyenkor nagyon erősen szorítja őket, az elmúlt két hétben két esetünk is volt, az egyik kisfiúnak a vállát nagyon szorította (ölelés gyanánt) és piros lett neki hiába értem oda időben, a másik kisfiúnak a nyakát fogta meg és szorította magához, a kisfiú sírva fakadt...

Nagyon szégyenlem ilyenkor magam, a kisfiam amúgy nem egy vadorzó, velünk is szépen bánik, nem csapkodós vagy verekedős, minket szépen ölel, mégis annyira bevan zsongva a kisgyerekek láttán hogy azonnal ölelni akar és szorítani.

Sajnos nincs lehetőségünk gyerekek közé menni, itt a faluban kevés a gyerekes szülő, a gyerekeik akkor alszanak amikor az enyém ébren van és fordítva... Játszóház és társai 20-25km-re vannak, bár autónk van, nem tudok annyit tankolni hogy akár hetente egyszer elmenjünk. A játszótérre hiába megyünk, nincs kisgyerek lent soha mivel ők olyankor alszanak...

Szóval megvagyok lőve, annyi hogy 2 hónapon belül meglesz a kistesó, egy idő után ő jó játszó társ lesz a kisfiamnak.

A lényeg, amit szeretnék kérdezni, hogy ti ilyen esetben ha nagyon megszorítja a gyerkőcötöket egy másik kisgyerek, nagyon mérgesek vagytok? Utáljátok ilyenkor a másik gyereket és anyukáját? :)

Kisfiam is kapott egy pofont a héten, a másik kisfiú nagyon irigy volt és az összes labda neki kellett, kisfiam egyet akart tőle kérni, mire a kisfiú arcon vágta. Persze nem örültem neki de úgy gondoltam hogy ez is a tanulás része... :S A kisfiú anyukája egyből reagált és megbeszélte a kisfiúval hogy ilyet nem szabad.


2014. aug. 18. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont a múlt héten volt egy ilyen esetünk.15 hónapos kislányom van.Játszótéren voltunk,homokoztak.

Egy 2 év körüli kisfiú szeretgette meg a lányomat.

Úgy megölelte,megpuszilta,hogy a kislányom fenékre huppant.

Persze egyből nekiállt sírni a drága.Oda szaladtam én is,meg a kisfiú apukája is.Mondtam a lányomnak,hogy csak meg akarta szeretgetni a kisfiú,és hogy ne sírjon,nem bántja.

Apuka is mondta a kisfiának,hogy a kislány még pici,és óvatosan kell szeretgetni.Együtt odajöttek,és megsimogatták a lányom,olyan gyengéden,mint egy kis pihe. :)

Egyáltalán nem csináltam belőle ügyet.Úgy érzem meg lehet különböztetni,hogy egy gyerek szándékosan akarja "bántani" a másikat,vagy csak túlságosan rajongva szereti.

Itt az utóbbi állt fent.Semmi probléma nem volt utána,játszottak tovább. :D

2014. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a kicsi anyukája rögtön közbelép, egyáltalán nem haragszom az anyukára (gyerekre semmi esetre sem , ezt meg kell tanulnia...) de az már kellemetlen lenne, ha anyuka rá se hederít és nekem kéne lefejtenem a gyerekemről a másikat :)
2014. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen átlagos dolog,ők még nem tudnak beszélni ,igy máshogy fejezik ki az érzelmeiket-(ezért is harapnak például)

légy mindig résen-és tanitgasd,hogy simogatunk inkább

2014. aug. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, bár azt azért próbáld neki tanítgani, hogy ne a másik nyakát fogja meg, mert azért az kellemetlen lehet a másiknak.
2014. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kisfiú nyakát úgy fogta meg mintha megakarta volna fújtani, azt hittem elsüllyedek szégyenemben... Soha nem látott tőlünk ilyet, még csak viccből sem csináltunk soha semmi ilyet, ötletem sincs hogy ez honnan jött neki...
2014. aug. 18. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel gond. :) Ők még nem tudják máshogy az érzéseiket, érzelmeiket kifejezni. Pláne ahogy írtad nagyon keveset van kortársak között. A múltkor is az én egy évesemet nagyon "megszeretgette" egy két éves kisfiú. Odamentünk és a kisfiú anyukája elmagyarázta a fiúnak, hogy ez nem szabad ennyire megszorítani.
2014. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
off miért a te 17 hósod mikor alszik?
2014. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ismerősök gyerekei itt a faluban reggel 8-9ig alszanak, utána mennek bolt felé stb... Kisfiam 7kor kel és 10kor megy aludni. Délben kel fel amikor más kisgyerek aludni megy ebéd után, amikor ők felkelnek az én kisfiam újra megy aludni délután 3kor. 5kor kel, 5 után már nem nagyon megyünk ki mert akkor van itthon a férjem és vele vagyunk.
2014. aug. 18. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos és még kétszer alszik nappal???

Ez nagyon nem normális.

2014. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És mégis miért nem normális? Nem én vagyok az egyetlen, pár napja írta ki valaki hogy az ő 17 hósa is kétszer alszik egy nap és többen is írták, hogy az ő másfél évesük is ugyan így... Nem vagyunk kirívó esetek.
2014. aug. 19. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!