Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok, hogy az 5-6 hónapos...

Leírnátok, hogy az 5-6 hónapos babátokkal hogyan telik a napotok?

Figyelt kérdés
Miket csinál? Mikor eszik, és mit? Mennyit alszik?
2014. aug. 18. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én kislányom 5 és fél hónapos. Reggel általában 6-7 között kel, anyatejes, eszik, majd játszunk a nagy ágyban. (amúgy a kiságyában alszik, ilyenkor kerül a mi ágyunkba)

Ezután pelenka csere, felöltözés, és elmegyünk a mamáékhoz. Sokat vagyunk a szüleimnél, mert a férjem külföldön dolgozik, és mindig ketten vagyunk a picivel.

8 körül jön a következő alvás, ez általában 1,5-2 óra. Mikor fölébred akkor kap enni megint, gyümölcsöt, vagy sütőtököt, répát. Jó ízűen megeszi, majd utána megint szopik. Még nem váltottam ki neki étkezést, tehát az anyatej elmaradhatatlan :-) Utána megint jön a játék, mindenféle zenélő meg felhúzható plüss, aminek az a funkciója, hogy erősíti a két kis fogát, mert nagyon jól lehet rágni :-) Nagyon szeret forogni, egy másodperc alatt hason van és nagyon tetszik neki, hogy ilyen ügyes. Próbálkozik a kúszással, de még nem bír elindulni, viszont körbe forogni hason már nagyon szépen tud.

Következő alvás kb. 11-14 között ez is lehet 1-2 óra, felébred, megint cici, és játék. Nagyon szereti az árnyékokat nézegetni, meg a kocsikat. Beszélget sokat velünk, a maga kis nyelvén, és nagyon szereti ha bohóckodunk neki, próbál utánozni. Több kevesebb sikerrel.

Este hétkor szoktam fürdetni, addig még vagy alszik egy fél órát, vagy nem. Attól függ milyen hangulata van, bár ma aludt másfél órát délután, de úgy veszem észre, hogy lassan elhagyja a délutáni alvást. 6 után már le van vetkőztetve, nagyon szeret meztelenkedni, majd jön egy kis cici, majd meg szoktam masszírozni minden este. Ezt nagyon szereti. 7-kor fürdés, majd egy kis hintázás, majd vacsorázik, anyatejet, és legkésőbb 8-kor alszik. A te babád?


Bocsi, hogy hosszú lett, és remélem nem nagyon értelmetlen. :-)

2014. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Az én fiam is 5 és fél hós. Hasonlít a napirendünk a tiétekhez. Ő sajnos már 1hónapja teljesen tápszeres, a tízórait már kiváltottuk. Szereti az őszibarackot, répát almával, céklát. Elég sokmindent eszik már. A dèlelőtti alvás pont olyan, mint a tiétek, de ő 13óra után alszik egy hosszút, kb.16-16:30-ig. Utána szoktunk evés után sétálni. Este 8-kor fürdik, eszik, alszik.
2014. aug. 19. 08:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és nem értelmetlen, amit írtál, köszönöm. :-)
2014. aug. 19. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!