Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon hamar elkezdett átfordu...

Nagyon hamar elkezdett átfordulni a babám, van itt valaki, akinek hasonló tapasztalata van?

Figyelt kérdés

1 hetesen már hasról hátra fordult. Mielőtt valaki azt hiszi, hogy hencegni akarok; tudom, hogy ez nem jelent jót. Jövőhétre van időpontunk gyermekneurológushoz.

Addig is kíváncsi vagyok, van-e itt valaki, akinek a babája hasonlót produkált.

Amellett nagyon feszes baba, gyakran van ökölbe szorítva a keze, lábujjait behúzza szinte fehéredésig. Percekig tartja a kis fejét.

Köszönöm előre is.


2014. aug. 18. 18:54
 1/8 A kérdező kommentje:
7 hetes most jelenleg.
2014. aug. 18. 18:56
 2/8 anonim ***** válasza:
Az nem rendes atfordulas, hanem csak gurul. Olyat sok kisgyerek csinal h veletlen atfordul hasrol hatra! Orvosok is ezt fogjak mondani. Eros az teny a babad de vegkepp nem abnormalis.
2014. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam is ezt csinálta, pedig ő rá azt mondták, hogy hipoton, túl laza. Megmutattuk neurologusnak négy hetesen, és ő, egyiket sem látta. Mondjuk ő folyamatosan atfordult hasrol, nem is felejtette el a tudományát, de szerencsére semmi gond nem volt később sem, hamar csinált mindent, de jól teszitek, ha megmutatjatok, m i is féltünk, nehogy baj legyen.
2014. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lányom 5 hetesen fordult hasról hátra (nem tudatosan még), és ekkor már teljesen ki tudta nyújtani hasonfekvésben a kezét. Járásig mindent időben csinált, aztán az ugrálás, féllábon állás késett kicsit nála. Óvodában derült ki, hogy el van maradva a mozgása, nem elég összehangolt, két évig kellett járni fejlesztő tornára, hogy nagyjából behozza a korabeli gyerekeket. Jobb ha megmutatod neurológusnak, vagy gyógytornásznak (a Dévény-tornát nagyon dicsérik), mert úgy tudom, nem jó a túl feszes izomzat.
2014. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az ökölbe szorítás az normális, ha feszült ideges, az én babám keze is akkor engedett ki, amikor szopizott és kezdett jól lakni és akkor még a föld is máshogy forog nekik :) szétdobja a kezét, kiengedve

a lábujj, moro reflex, az is eltűnik idővel, ahogy idegrendszerileg fejlődik. én néha maszírozgatom finoman, simogatom a talpát, arra elengedi azt is

ha tartja a kis fejét és sokáig, kétlem, hogy baj lenne, serintem ez általános korán.

az átfordulásokról viszont nem tudok

2014. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen pici babaknak mindig okolbe van szoritva a kezuk. Ha almukban nyitott tenyerrel alszanak akkor ernyedtek az izmok es betegsegre utal. Ilyenkor ez a normalis h szoritja okolbe a kezet. A megfordulas meg nem tudatos hanem veletlen. Semmi extra nincs abban mit irtal!
2014. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az átfordulás az nem jó, nálunk is ez a helyzet, lassan 7 hetes, hétfőn kezdjük a tornát. Több helyen le vannak tapadva az izmai és féloldalas is. A kisfiammal is jártunk 15 hós koráig és nagyon ügyes, okos 26 hós lett! Ne aggódj!
2014. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már említettem az orvosnak a tüneteket, és nem nyugtatott meg, szóval sajnos mindenképp ki kell vizsgálni.


Kedves 6-os! Mit takar pontosan, hogy féloldalas?

Milyen gyógytornára jártok?

2014. aug. 18. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!