Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "játékot" vegyek az...

Milyen "játékot" vegyek az ujszülött babámnak, és mennyit vegyek belöle? Sokáig érdekes egy ilyen a babának, vagy hamar megunja? Rágokábol milyet vegyek, és a játszoszönyeg amiröl lognak játékok az jo?

Figyelt kérdés
Gondoltam 2-3 csörgöt és 2 rágoka elég de szereztném kikérni a tapasztaltabbak véleményét.a játszoszönyeg hasznos?Még mit vegyek valami ötlet,mesekönyvet menyit amiböl olvasok neki mikortol érdemes mesélni nekik?A mese cd leköti a figyelmét?
2008. aug. 6. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! A játszószőnyeg nekünk csak porfogó lett. A játékok kb öt percig kötik le a figyelmét. Meg amúgy is egy pici babát minden hamarabb érdekli, mint az amit a kezébe akarsz adni. Kedvence, az a két cérnaguriga, amit anyósom hozott a varrodából, miután lefogyott róla a cérna. Én azt mondom, hogy ne vásárolj be, annál is inkább mert újszülött. Max egy csörgő, egy rágóka. Eleinte még a mesék sem fogják lekötni,később talán, úgyhogy mesekönybe beruházhatsz.
2008. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem játszószőnyeget, de igazából csak 4-6 hónapos kora között szerette. Előtte nem érte el a játékokat, most pedig a felülésre gyúr, abban pedig zavarja, ha valami fölötte lóg.

Csörgőből olyat vegyél, aminek van nyele, mert azt viszonylag hamar meg tudja magától is fogni, és eleinte pedig könnyen kézbeadható. Lehet kapni ilyen játszóhíd szerű akármit, amiról alacsonyan lógnak a játékok. ez jóval olcsóbb és hamar eléri, így ezzel egy ideig elvan. Eleinte persze egy játék csak 4-5 percre köti le maximum, de ezt a kettőt cserélgetheted, illetve a hídról le tudod szedni a játékokat és külön is odaadhatod a Manódnak.

Többet nem érdemes venni, mert ha jönnek a látogatók akkor biztos, hogy a játékok kinövik a babaágyat:)

Ja, mese cd. Én részemről nem szeretném, mert pont az a lényege a mesének, hogy együtt legyetek, később pedig hogy megbeszéljétek a mesék mondanivalóját. Szerintem a cd azoknak kell, akik később is úgy gondolják, hogy berakok egy dvd-t és legalább elvan a gyerek nélkülem. A mesék meg nem beszélése pedig nagyobb korban szörnyeket szül éjszaka az ágy alá, amit szülőként hhiába nézel meg, mert a gyerek úgy is tudja, hogy ott van. Eleinte mindegy, hogy mit olvasol, én már HVG-t is olvastam a lányomnak, mert el akartam olvasni egy cikket, neki pedig ez nem tetszett, úgyhogy hangosan folytattam.

Remélem segítettem. Jó babázást!

2008. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy újszülöttnek miért akarsz játékot venni? Tulajdon képpen az első három hónapot nagyjából alvással és evéssel tölti. Épp elég neki megismerni a szüleit és a rokonokat. Tehát addig ne vegyél semmit, úgyis kell másra a pénz. És hát a látogatók is visznek rengeteg csörgőt, rágókát stb.... Legkorábban is három hónaposan fogja felfedezni, hogy a kezeivel fogni is tud. Egyszerre akkor is csak egy játékot lehet odarakni neki, mert nem képes több inger befogadására. Jobban mondva a sok inger csak felingerli a babót. Nálunk amúgy a játszószőnyeg és a zenélő játék vállt be. A zenélő játékot már akkor felhúztam minden este amikor még a pocimban volt, és mire megszületett valóban felismerte és mosolygott amikor először meghallotta. Mesekönyvet én nem vettem de már kaptunk többet is. Tehát szerintem ezekkel a játék vásárlásokkal még várjál. A CD-vel kapcsolatban az előttem szóló leírta az én véleményemet is. Zenei CD az jöhet pl. Halász Jutka, de mesélni inkább ti meséljetek neki. Boldog babázást
2008. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!