Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti miután hazahoztáto...

Anyukák! Ti miután hazahoztátok a kórházból a picit, éjszaka volt a fején sapka alvás közben míg nem állt be rendesen a hőháztartása (6 hét)? Milyen ruhákat adtatok rá éjjel? Body és pyjama majd a hálózsák? Vagy valami kis alvós rugdalózót?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat és szeretnék tippeket!

2014. aug. 20. 11:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Decemberben szuletett a kislanyom, sapit csak furdes utan kapott egy idore. Hosszu bodyban es meleg zsakban aludt, kb. 23-24 fok volt a szobaban.
2014. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.A védőnő kavart össze ezzel a sapka dologgal amit én sem értettem hogy miért is kellene éjjel sapkát adni rá?Én is bodyban és rugiban akarom altatni és kicsi zokniban.van hálózsákunk is és takarók is vékonyabb,vastagabb.
2014. aug. 20. 13:18
 13/17 anonim ***** válasza:

Május elején hoztuk haza a lányomat, egy ujjatlan bodyban és rugdalózóban aludt, plusz takaró. Egyébként a férjem kicsit túlparázta a dolgot, mert 27 fokra fűtötte fel a lakást :D

A kórházban volt egy szobatársam, akinek a gyerekén folyamatosan volt sapka, plusz egy takaróba is bebugyolálta, és azt sem engedte meg, hogy ablakot nyissunk, mert "jön a gyerekre a hideg". Az én lányom meg üvöltött, annyira melege volt (én szabályosan csatakosra izzadtam a pólót...)

2014. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Januárban született a fiam. A kórházban sem volt rajta sapka, itthon sem.

Altatni body+hálózsákban altattam 7-8 hós koráig. Akkor már nagyon tekergett, mocorgott, és kényelmetlennek találtam neki a hálózsákot, váltottunk lábfejes nadrág+body-ra. Később rugi.

2014. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én azt gondolnám, hogy külföldön nagy divat sapkát adni a gyerekre éjjel-nappal. Én nem adtam a kisfiamra. Márciusi gyerkőc, kint egyértelműen volt a fején sapka de bent 22-24fok volt, minek kellett volna a sapi...

Amúgy bodyban és rugiban aludt takaróval, ha hűvösebb volt bent akkor hálózsákban.

2014. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Megcáfolom! Én Németo-ban szültem és a születése utáni első nap adtak rá sapit a nővérek majd közölték velem hogy túlérett a gyerek úgyhogy nem kell rá sapka mert baromi melege van. Onnantól én is csak pancsi után adtam rá egy rövid időre de azt is csak az első héten kb. Az én lányom januári de folyton melege volt. Nem tűrte a nagyon puffos overállt sem azt ha nagyon beöltöztettem így ő pl csak rugiban aludt semmit nem adtam alá és egy vékonyabb pamut takaróval takartam be (hozzáteszem a mai napig így alszik 19 hónapos illetve most hogy nyár van ún. napozóban, rövid újjú rugiban alszik). Egyébként arra figyelj kedves anyuka hogy se túl meleg ne legyen a babaszobában se ne öltöztesd őt túl ugyanis bizonyított hogy a meleggel arányosan növekszik a bölcsőhalál kockázata. Szóval azért mert pici nem kell 40 fokra fűteni a szobát és agyon takargatni, öltöztetni. Legyen 20-21 fok a babaszobában de ez legyen egy állandó hőmérséklet ne ingadozzon nagyon, és figyelj rá hogy ne legyen melege. :)
2014. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszi utolsó.hát én sem úgy gondoltam hogy szaunát csinálok a szobában és figyelek rá tudatosan hogy ne öltöztessem túl.
2014. aug. 21. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!