Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok? Milyen a...

Tapasztalatok? Milyen a nyaralás másfél éves babával külföldön?

Figyelt kérdés
Hogy bírta az utazást, miket vittetek ami elengedhetetlen, miket evett, ilyesmi.
2010. jan. 15. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom csak 13 hónapos volt és még nem tudott járni, amikor Horvátországba mentünk. Az utazás végét már nehezen tűrte, főleg, hogy zuhogott az eső, ezért nagyon meg sem tudtunk állni pihenni, mivel úgysem tudtunk volna kiszállni a kocsiból. Útközben bébiételt evett, olyat, amit nem kell melegíteni: gyümölcsös, gabonás és túró desszert. Amúgy annyi bébiételt vittünk, hogy minden napra jusson, de egy csomót visszahoztunk, mert evett velünk pl pizzát, virslit, rántottát, sült krumplit(önellátós helyen voltunk és néhányszor étteremben ettünk).

Vittünk utazóágyat, de napközben úgy időzítettük a kirándulásokat, hogy sokszor az autóban vagy a babakocsiban aludt. A fürdést úgy oldottuk meg, hogy vittünk egy kismedencét és azt betettük a zuhanyzóba és abba engedtük a vizet. De egy 1,5 éves már meg is tud állni a zuhany alatt.

És persze vittünk egy csomó babavizet( bár az ottani víz is iható volt, de sose lehet tudni...), meg mindenféle gyógyszert, ami csak szóba jöhet.

2010. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapos volt a fiam nyáron,mikor Horvátországban nyaraltunk.Nagyon élvezte!!!!!Az utat szinte végigaludta.Mi apartmanban voltunk,tehát kaját tudtam neki főzni.Jobban mondva azt ette amit mi.Étteremben is ettünk,strandon is,nem volt ezzel gond.Egy másfél éves gyerek ugye már mindent ehet.Gyógyszereket vittünk(kikértem a doktornő tanácsát is),utazóágyat,mi is mendencét vittünk fürdeni,amit beraktunk a zuhanyzóba,ugyanis az én fiam nem szeret zuhanyozni.Sok ruhát vittem,hogy mosnom ne kelljen.Tényleg,nagyon jól érezte magát,örülök hogy el tudtunk menni.A délutáni alvásnál mi mindig a szálláson voltunk.Úgysem tesz jót a gyereknek délben a napon lenni.Napernyőt is vittünk,az mindenképp kell.Remélem tudtam segíteni.Amúgy hova készültök,és mikor?
2010. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, hasznos volt mindkét válasz. Olaszba szeretnénk menni majd a nyáron, de szállodába nem apartmanba.
2010. jan. 27. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen mindegy, hogy Magyarországon mentek szállodába, vagy Olaszba. Itt inkább az út hosszával lehet gond. Az indulásokat próbáljátok meg az alvó idejére időzíteni. Sok játék, könyv (esetleg tök új, amit csak az autóban adsz neki először) vigyetek magatokkal az útra. Egy ismerősömék Ausztirába mentek, Pesttől Győrig üvöltött a gyerek, aztán elfáradt és elaludt. Erre is készüljetek fel, pláne aki vezet. A szálloda bababarát, vagy sima? Ha sima, akkor nem árt egy utazóágy, és ha még babakaját eszik (konzerves) akkor valami melegítő eszköz is jól jön, vagy tájékozódjatok, hogy van e lehetőség (akár a recepción) megmelegíteni. Pláne, ha még tápot is eszik. Az alvós dolgait, beleértve a párnát és paplant is vigyétek. Ne a teljesen tisztákat vidd, hogy legyen benne a saját illata. Ha már minden más, akkor legalább a paplan illata legyen olyan, mint otthon. Olszba a kajcsik nagyon jók, szerintem azt nyugodtan eheti a baba. Nem kell tartani fertőzésektől. Vizet persze vigyetek neki, de persze ott is lehet majd venni. Ha pancsizni mentek, akkor vigyetek uszi pelust. Vagy egyszerhasználatosat, vagy több rétegű rendes úszónacit (zacsi is van benne), nehogy véletlen belekakiljon a vízbe. Külön legyen esti fürdéshez és uszkáláshot türcsije. Hát hirtelen ennyi. Ja és a napozókrém! Melyik részre mentek? Melyik szállodabá?
2010. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12:33 vagyok.

Szerintem még egy babakocsi is nagyon jól jön. Akár városnézéskor, de altatásnál is.

2010. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom még melyik részre, csak az ország a fix. De úgy gondoltam repülővel mennénk, de még ez sem tuti. Esetleg ha valaki járt már arra szívesen várok jó helyeket.
2010. jan. 29. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:

12:33

Én még régebben jártam Olaszországban. Egészen le mentünk a csízma talpához, Calabriába. Viszont a fennti részen is voltam, és Velence környékén is. Szállást nem tudok ajánlani, mert pl délen egy családnál laktunk, északon a cégem jóvoltából voltam kinnt, Velencénél pedig egy kis szállodában aludtunk, amit csak a mi kedvünkért tartottak nyitva (egy csoport) mert miden zárva volt a faluban. Na jó egy kis közért és egy étterem üzemelt még. Ja és gondolom, inkább a tengerpartra mennétek, ezek pedig elég messze voltak tőle. Viszont bevallom, én is szívesen mennék nyaralni Olaszba, szintén szállodába. Még nem nézegettem a neten lehetőségeket, de engem is érdekelne valami olcsó, de jó hely. (jelenleg 17 hónapos babával)

2010. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!