Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyi pénz megy el a...

Nektek mennyi pénz megy el a kisbabára havi szinten?

Figyelt kérdés
Tudom hogy valakinél csak 20, valaki 50-et is költ rá, de én inkább azokra lennék kíváncsi akiknek oda kell figyelni a pénzre. Mennyit visz el egy kisbaba? Köszönöm!
2014. aug. 21. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi idős. Egy anyatejes újszülött nem sokat, mi kaptuk a ruhákat, gyakorlatilag csak a pelenka ára ment rá.

Most már totyog, ki lehetne jönni olcsóbban is, de minőségi cipőt vettünk neki, nem mindig van érkezésem főzni, olyankor bébiételt kap, így szerintem kb. 30 ezer az átlag havonta. Ruhákat még mindig nem veszünk, és pelenkát sem, moshatót használunk, így az nem plusz költség.

2014. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Sok mindentől függ.


Ha anyatejes, egészséges és MINDENt beszereztek előre vagy mindent kaptok, akkor nem sok. Havi 10-12ezer körül marad a költség az első 1 évben.

DE!

Ha tápszeres vagy esetleg valami miatt gyógyszertárba kell menni (hasfájás, érzékeny bőr, erőteljesebb koszmó, neadjisten betegség), akkor máris 20-30ezer alaphangon úgy, hogy a ruhákra játékokra egy fillért nem költöttél. Ezeket vedd figyelembe, mert előre nem lehet tudni, mi lesz.


Mi sok mindent veszünk használtan, de így is költeni kell újakra is (mert pl sehol nem kapok a méretében sapkát vagy épp overált) Egy sapka újonnan 1000-1500 Ft a legkisebbre is, overál minimum 4000 Ft. És akkor még csak 1 db-od van belőle, amit egy tél alatt simán kinő.

Cipőt mindig újat veszek, 10ezer alatt ki lehet fogni néha jót, (pl. Deichmann) de mi nagyvárostól 40km-re lakunk, így a benzinköltség viszi a többit.

2014. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
nekem 1 éves a kislányom-anyatejes,de már csak este.ruhát kaptunk,ill a tesótól maradt minden-igy csak pelenka ,nedvestörlő kell.én sosem adok üveges ételt-mindig főzök neki-de sokszor kapunk a telekről zöldség félét.rengeteg gyümölcsöt veszek mindkettőnek,-de ezek biztos nem tesznek ki ekkora összeget-én pár ezer ft-ra saccolok maximum
2014. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár magas a jövedelmünk, egyrészt most lakásvásárlás/felújítás miatt kicsontoztuk magunkat, másrészt csak azért mert van miből, nem vagyok híve a két kézzel pénzszórásnak.

Alapelv, hogy egészségre és oktatásra akár erőn felül is költünk a család minden tagjára. Minden máson pedig ha tudunk, spórolunk.


3 hónapos a baba, így az oktatás része nála még nem játszik (viszont mi mindketten folytatunk tanulmányokat).


Tápszeres, így a pelenka+tápszer alapvető kiadás, erre összesen kb havi 20e megy el. Ruhákat kaptunk is, de vásárolni inkább használtan szoktam (arra az egy-másfél hónapra, amíg kinövi az adott méretet). Típusonként, méretenként 4-6 db van mindenből, ez lefed olyan napot is, amikor háromszor leköpte magát tápszerrel, rányáladzott, befosott, összekente.


A gyermekorvos félig magánpraxisban dolgozik, neki főbb látogatásokra esetenként fizetünk néhány ezret. Ezért cserébe kaptunk egy nagyon jó szakembert, akit bármilyen lehetetlen időpontban, hülye kérdésekkel is felhívhatunk és területen kívül ellátást is megoldja (csak nagyon indokolt esetben kell bevinni hozzá a gyereket, többnyire ő jön).


A kezdeti beszerzéseket nem számítva (kiságy, babakocsi, stb, mivel első gyerek), havi átlagban 20-35 között mozog. Nagyban függ attól, hogy van-e gyógyszerkiadás. Az egyéb, életkorral szükségessé váló eszközöket lassanként szerezzük be. Most pl edénykészletet kell majd venni neki, hiszen nemsokára indul a hozzátáplálás.

2014. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a lányom tápszeres lett, így ez egy nagyobb kiadás, és mi nem kaptunk senkitől sem semmit, szóval a ruháktól elkezdve mindent veszünk. A ruhák nagy részét használtan veszem, de így is elég nagy kiadás. Havonta minden kb. 30e Ft.
2014. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kisbaba nem nagy költség, ha anyatejes, ha van elég tejed, ha nem beteges, ha. Akkor 10-15 e Ft max, mi gyógyszertári kozmetikumokat használtunk, receptre felírva, úgy tényleg kevés. Később lesz több költség, amikor már hozzátáplálsz és üveges ételt adsz neki. Meg jönnek a babajoghurtot, babapudingok, gyümölcsök. Persze lehet mindent otthon is csinálni, de néha jó volt csak kikapni a szekrényből uzsonnaidőben. Ami észrevehető, az a 2 és 4,5 éves gyerek pl. Igencsak több étel fogy, amióta megnőttek. Szerencsére jó étvággyal esznek, de így jelentős költség.
2014. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tápszert leszámítva havi 15e forint körül költünk a gyerkőcre, ebben a legszükségesebbek vannak benne, pelenka, popsitörlő, teafilter, tejpép(ek), fürdető, popsikrém stb... Ezen felül veszünk ruhát 2-3 havonta, sokat kapunk anyuéktól is.
2014. aug. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 3,5 hónapos,anyatejes,így tápszerre nem költünk,a nagy tesótól örököltünk ruhákat,csak néhány új darabot veszünk a kicsinek. Havi szinten csak pelenkára,popsitörlőre költünk,ez 10ezerből megvan.Kozmetikumokra,popsikenőcsre stb.nem költünk minden hónapban.Szóval így nekünk nem nagy költség.
2014. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21 hónapos a lányom, havi kb. 10 ezret költök rá.

Mindenből a legolcsóbbat, akciósat veszem, pelenkát is DM kuponokkal vásárolom, ruhát csakis használtan veszek.

Ennyit tudok rá költeni, több sajnos nem telik.

2014. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!