Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kell a kórházban...

Beatrix25 kérdése:

Mennyi ideig kell a kórházban maradni, ha megszületik a baba?

Figyelt kérdés
Előző gyerkőccel a 4.napon jöttünk haza,szóval 3 napot aludtunk a kórházban.Csak hallottam,hogy állítólag a mostani rendszer miatt már a 3. napon hazaengednek.Mit tudtok erről?Aki mostanában szült,és problémamentes volt minden mikor jöhettetek haza???Lassan esedékes lesz,kíváncsi vagyok hogy is van akkor.
2014. aug. 21. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
én császárral szültem pénteki napon és kedd reggel jöhettünk haza, a barátnőm szombaton szült természetes úton ő szerdán jött haza
2014. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

22-én reggel szültem, 24-én délután hazaengedtek.


Spontán, problémamentes szülés volt.

2014. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ugy tudom a mindenhol érvényes protokol, hogy csaszar utan 5 nap, termeszetes szulesnel 3 nap. szerintem ennyi kell is, foleg a csaszar utan.
2014. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szerda hajnalban szültem (1-kor jött világra a fiam), és vasárnap jöhettünk haza. Nálunk négy éjszakát kell bent aludni. De volt egy nő, ő a harmadik babáját szülte utánam pár órával, őt hazaengedték szombaton, mert már harmadik gyerek volt, nem volt varrata és gond sem volt velük, és eléggé temperamentumosan kérte. Császárosok egy nappal tovább vannak bent nálunk, de ez kórházanként változik.
2014. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Idén szültem császárral, szerda reggel. Szombaton engedtek haza.
2014. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szombaton 11:10 kor szültem spontán természetes úton . ( 40+5 re) Hétfő reggel engedtek ki, semmi gond nem volt :)
2014. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tavasszal szültem természetes úton, de rengeteg komplikációval, elég komoly mennyiségű vért vesztettem, ülni se tudtam, fizikailag elég szarul voltam.

Péntek 5 óra tájban szültem meg, de hétfő reggel már hazamentem. Egyrészt a branül kiszedése után, a hétfő reggel érkező főorvostól megijedve (aki gondolom átnézte a kartonokat és kiadta az ukászokat) az ügyeletes orvos vérátömlesztést akart adni.


Felhívtam a magándokimat, hogy lesz-e komolyabb bajom, ha inkább szájon át szedek vasat, de már tököm kivan a tűkkel meg a kórházzal (ő vasárnap látott utoljára). A babát antibiotikumozták mert nálam a szülés napján Straphylococcust tenyésztettek ki (előtte meg MRSA-t, ami miatt az egész szülészetet fertőtlenítették és lejelentettek a járványügynek :)).


Annyira haza akartam menni, hogy már telefonon szerveztem orvos ismerősökkel, hogy kinek van képesítése arra, hogy otthon bekösse az antibiotikumot a babának, én bizony hazamegyek. Végül kiderült, hogy nem fertőzött, ezért a preventív kezelést 3 nap után abbahagyták nála. Én meg szájon át szedhető antibiotikumot kaptam (mert volt a végén egy altatásos műtét epizód is).


Így egy halom "saját felelősségemre beleegyezem, hogy..." papír aláírása után hétfő reggel hazamentem. Azóta is jól vagyunk mindketten.

2014. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Májusban szültem hétfőn 15:20-kor, és csütörtökön fél 11 körül jöttünk haza. Szóval nem voltunk bent 3*24 órát sem. Teljesen probléma mentes szülés volt.
2014. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehetőség van arra hogy szülésután azonnal hazamenjetek, ha nincs egyikőtöknek sem baja.

Sok doki ellenzi,mert ha nem vagytok bent 3 napot akkor kevesebb pénzt kap a kórház.

2014. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!